Pomoc ženám při problémech hormonálního původu

indonal2Věděli jste, že nadbytek estrogenu může souviset s problémy s dělohou, vaječníky a syndromem polycystických ovarií? Nadbytek estrogenu u žen, známý také jako estrogenová dominance, může mít různé důsledky pro ženské zdraví a pohodu. Estrogen je klíčový hormon, který hraje důležitou roli v mnoha funkcích ženského těla, včetně regulace menstruačního cyklu, udržování kostní hmoty a podpory reprodukčního systému. Nicméně, když dochází k nerovnováze v produkci, metabolizaci nebo eliminaci estrogenu, může se objevit nadbytek tohoto hormonu.

Jak se může projevit nadbytek estrogenů?

 • Nepravidelné menstruační cykly: Delší, bolestivé nebo nadměrné menstruační krvácení, stejně jako nepravidelné cykly.
 • Premenstruační syndrom (PMS): Zvýšená citlivost prsou, bolesti hlavy, náladovost a podrážděnost.
 • Endometrióza: Nadbytek estrogenu může přispět k růstu tkáně podobné výstelce dělohy mimo ni, což může způsobit bolesti a problémy s reprodukcí.
 • Myomy dělohy: Benigní nádory v děloze mohou růst v důsledku nadbytku estrogenu.
 • Syndrom polycystických ovárií: v případě PCOS dochází k nerovnováze mezi estrogenními hormony a progesteronem. Ovariální folikuly nejsou schopny dostatečně vytvářet vajíčka, což vede k tvorbě cyst vaječníků. Tyto cysty mohou produkovat nadbytek estrogenu, zatímco hladiny progesteronu zůstávají nízké.
 • Ovulační problémy: Poruchy ovulace mohou vést k potížím s otěhotněním.
 • Nálada a spánek: Změny nálady, podrážděnost, úzkost a problémy se spánkem.
 • Změny v hmotnosti: Některé ženy mohou zažít nárůst hmotnosti, zejména v oblasti boků a stehen. Problémy s hubnutím.

Co způsobuje nadbytek estrogenu?

indonal1Nadbytek estrogenu u žen může být způsoben různými faktory, které ovlivňují produkci, metabolizaci a eliminaci tohoto hormonu. Jednou z hlavních příčin může být nevyváženost estrogenů a progesteronu, kde hladiny estrogenu převažují nad hladinami progesteronu. Toto nerovnovážné poměřování hormonů může nastat z několika důvodů. Vliv stravy a životního stylu hraje klíčovou roli. Dieta bohatá na rafinované cukry a nasycené tuky, nedostatek vlákniny a nadměrný příjem alkoholu mohou podporovat nadbytek estrogenu. Také nedostatek fyzické aktivity a nadváha mohou přispět k hormonálním nerovnováhám. Environmentální faktory mohou také hrát roli. Kontakt s endokrinními disruptory, které jsou obsaženy v některých chemikáliích, pesticidech a plastových materiálech, může ovlivnit regulaci hormonálních hladin. Stres hraje důležitou úlohu v hormonálních nerovnováhách. Chronický stres může stimulovat nadměrnou produkci kortizolu, což může narušit rovnováhu mezi estrogenními a progesteronovými hormony. Některé genetické faktory mohou také přispět k náchylnosti k nadbytku estrogenu. Kromě toho hormonální změny spojené s věkem, jako jsou perimenopauza a menopauza, mohou vést k hormonálním nerovnováhám, včetně nadbytku estrogenu. Celkově je nadbytek estrogenu multifaktoriální problém, který může být ovlivněn kombinací genetických, životních a environmentálních faktorů.

Jak můžeme hladinu estrogenu snížit?

Snížení hladin estrogenu u žen může být dosaženo několika způsoby, a to zejména prostřednictvímindonal úpravy životního stylu, stravy a v některých případech léčebných intervencí. Jedním z klíčových faktorů je zajištění vyváženého hormonálního prostředí.

 • Změny ve stravovacích návycích mohou hrát důležitou roli. Konzumace potravin obsahujících látky nazývané fytoestrogeny, které mají schopnost mírně blokovat účinky estrogenu v těle, může být prospěšná. Mezi ně patří sójové produkty, lněná semínka a některé druhy ovoce a zeleniny.
 • Pravidelná fyzická aktivita může pomoci udržovat zdravou hmotnost a snižovat hladiny estrogenu, zejména u žen v postmenopauze. Obezita může zvyšovat hladiny estrogenu, proto je důležité udržovat zdravou váhu prostřednictvím cvičení a vyvážené stravy.
 • Omezení expozice endokrinním disruptorům z prostředí, jako jsou chemikálie obsažené v kosmetice a plastových výrobcích, může být také prospěšné. Volba ekologických produktů a minimalizace používání chemických přípravků může snížit expozici těchto látek.

Indonal Forte 

Indonal Forte je přírodní doplněk stravy pro zdraví žen:

 • Vyplavuje nadbytečné estrogeny.
 • Příznivě působí na komfort v období klimakteria.
 • Napomáhá hormonální rovnováze.
 • Zmírňuje tlaky a bolesti v podbřišku a prsou během i mimo menstruace.
 • Potlačuje šíření viru HPV (lidský papilomavirus).

V klinické, placebem kontrolované studii indol-3-karbinolu došlo při léčbě CIN (cervikálních lézí na děložním čípku) u pacientek léčených I-3-C (Indonalem)  ve srovnání s placebem k významné regresi CIN (uzdravení děložního čípku), což hovoří o tom, že Indol-3-C je podpůrnou léčbou rakoviny prsu a ženských reprodukčních orgánů.

Milé ženy, chceme zdůraznit, že Indonal je podpůrná léčba při gynekologických problémech, proto se určitě poraďte se svým lékařem. Indonal doporučují gynekologičtí lékaři v České republice

Za více než 10 let na trhu jsme obdrželi spoustu pozitivních recenzi se slovy díků.

Zdroj: