Přírodní repelenty. Jak se zbavit hmyzu bez chemie.

Letní období je skvělou příležitostí k relaxaci a trávení času v přírodě. Bohužel však s sebou nese i nepříjemné setkání s hmyzem, který se rád živí naší krví. Klíšťata, komáři a další bodaví tvorové mohou způsobit nepříjemné svědění, podráždění pokožky a v nejhorších případech i repelent1přenos některých nemocí. Mnoho běžných repelentů na trhu obsahuje chemické látky, které se mohou prokázat jako nebezpečné pro naše zdraví. Naštěstí existuje mnoho přírodních alternativ, které nám pomohou ochránit se před hmyzem a zároveň minimalizovat vystavení nežádoucím chemikáliím.

Zde je osm tipů, jak se přirozeně chránit před kousavým hmyzem a zůstat mimo jeho dosah:

  1. Přírodní repelenty: Na trhu existuje široká škála přírodních repelentů, které jsou vyrobeny z rostlinných a bylinných extraktů. Jedním z nejúčinnějších přírodních repelentů je sprej Incognito, který se umístil na prvním místě v hodnocení u nás i na Heurece. Tento repelent je 100% přírodní, odstraňuje komáry, klíšťata, mušky, vosy a další druhy bodavého hmyzu. Navíc je bezpečný i pro malé děti od 6 měsíců a má příjemnou vůni. Co je ještě lepší, je kompletně biologicky rozložitelný.
  2. Účinné látky: Klasické repelenty často obsahují chemikálie jako DEET a Picaridin. Tyto látky jsou podezřelé z neurotoxicity a mohou způsobit podráždění pokožky a alergické reakce. Přírodní repelenty využívají účinné látky z rostlin, které mají odpuzující účinek na hmyz. Například extrakty z citronely, levandule, eukalyptu, máty peprné a rozmarýnu jsou známé svými repelentními vlastnostmi.
  3. Výběr správného produktu: Při výběru přírodního repelentu se zaměřte na produkty s certifikáty a důvěryhodnými značkami. Přečtěte si repelent2složení a ujistěte se, že neobsahuje žádné chemické látky, které by vám vadily. Přírodní repelenty by měly být bezpečné, účinné a šetrné k životnímu prostředí.
  4. Mechanická ochrana: Použijte fyzické metody ochrany před hmyzem, jako je nošení dlouhých rukávů a kalhot, především ve večerních hodinách, kdy je aktivita hmyzu největší. Použijte také moskytiéru nebo sítě na okna a dveře, aby zabránily vniknutí hmyzu do domu.
  5. Citrusové plody: Komáři nejsou příliš nadšeni vůní citrusových plodů. Pokud tedy chcete přirozeně odstrašit komáry, rozpulte citrony, pomeranče nebo grep a umístěte je na zahradu nebo na terasu. Mohou vytvořit příjemnou atmosféru a zároveň odrazovat nepříjemné hmyzí návštěvníky.
  6. Bylinky v zahradě: Vysázejte bylinky jako citronela, levandule, máta nebo rozmarýn v okolí místa, kde trávíte čas venku. Tyto rostliny mají přirozené repelentní vlastnosti a mohou pomoci odstrašit hmyz.
  7. Oblečení s impregnací: Existují také oblečení a outdoorové vybavení s přírodní impregnací, které odpuzuje hmyz. Tyto produkty jsou často vyrobeny z přírodních materiálů a obsahují rostlinné látky s odstrašujícím účinkem.
  8. Bezpečnost pro děti a těhotné ženy: Při výběru repelentů je důležité zvolit takové, které jsou bezpečné pro děti a těhotné ženy. Přírodní repelenty, které jsou šetrné k pokožce a neobsahují agresivní chemikálie, jsou vhodné pro použití i u malých dětí a těhotných žen.

Pokud vás přesto hmyz kousne, existují také přírodní prostředky proti svědění. Aloe vera gel, tea tree olej nebo ledové obklady mohou pomoci zmírnit svědění a podráždění po hmyzích štípnutích.

Repelentní náramek proti klíšťatům a komárům: Jednoduchá a účinná ochrana bez toxických látek

repelent3Vyzkoušejte repelentní náramek proti klíšťatům a komárům jako alternativu k běžným repelentům. Tento jedinečný náramek s esenciálními oleji poskytuje efektivní ochranu před klíšťaty a komáry. Jedná se o skvělé řešení, které vám umožní vyhnout se používání repelentů, které často zatěžují naši pokožku. Stačí jednoduše připevnit repelentní náramek na kotník nebo zápěstí a můžete se těšit na jeho účinnou ochranu. Náramek obsahuje éterické oleje z pelargonie a citronely, které mají vysoký podíl repelentní složky Geraniolu a účinně odpuzují klíšťata a hmyz, zejména komáry.

Jednou z výhod repelentního náramku proti klíšťatům je jeho dlouhodobý účinek. Aktivní složka se uvolňuje postupně a poskytuje dlouhotrvající ochranu. Například mnoho běžných repelentů účinkuje pouze 3 až 5 hodin, zatímco repelentní náramek vám poskytne ochranu po delší dobu. Pokud náramek po použití uchováte v neprodyšném sáčku, může se doba jeho působení prodloužit až na 8 týdnů. To znamená, že vám náramek bez problému vydrží po celou dovolenou.

Další výhodou repelentního náramku je absence látek, které mohou dráždit naši pokožku. Některé repelenty ve sprejích proti komárům a klíšťatům obsahují toxické látky, které neprospívají našemu zdraví. Proto je vhodné nahradit tyto toxické repelenty přírodním repelentním náramkem, který využívá pouze přírodní éterické oleje. Díky tomu je náramek šetrný k pokožce a zdraví. Pořízením repelentního náramku proti klíšťatům si tak můžete být jistí, že budete chráněni, a to bez rizika pro své zdraví.repelent4

Mnozí se ptají, zda je možné náramek proti klíšťatům použít i pro děti. Ano, náramek je vhodný i pro děti. Je důležité dbát na to, aby nebyl umístěn v dosahu dětí, ale můžete ho bez obav připevnit například na postel, kočárek nebo nosič dětí, aby vaše dítě bylo účinně chráněno před klíšťaty a hmyzem. Uvolňující se éterické oleje poskytnou vašemu dítěti spolehlivou ochranu.

Recenze repelentního náramku proti klíšťatům jsou převážně pozitivní. Lidé si cení především jeho jednoduchosti a účinnosti. Již nemusíte nosit s sebou repelent a neustále se přestřikovat každých několik hodin. Repelentní náramek tohle všechno účinně řeší. Jeho dlouhá životnost a přírodní složení jsou také výhody, které lákají lidi k volbě tohoto přírodního náramku. Přijďte a objevte kouzlo repelentního náramku proti klíšťatům i vy.

Novinka: Incognito uvedlo udržitelný náramek odpuzující hmyz

Značka Incognito představila nový lehký náramek odpuzující hmyz, který je 100% přírodní, bez plastu a znovupoužitelný.

Tento jedinečný a udržitelný náramek je vyroben z ručně vyřezávaných dřevěných korálků s kapslí uvnitř, která obsahuje vysoce kvalitní oleje odpuzující hmyz, včetně jávské citronelly, citronového eukalyptu a mátového oleje.

Náramek lze používat od tří let a chrání proti komárům, pakomárům, ovádům, blechám a dalším bodavým a štípavým hmyzům po dobu minimálně 18 dní na jednu kapsli. Každý náramek obsahuje náhradní kapsli a při výměně stačí starou kapsli vytlačit perem a vložit novou.

Nezapomeňte, že každý člověk je trochu jiný a co funguje jednomu, nemusí fungovat druhému. Je tedy důležité vyzkoušet různé metody a najít tu nejúčinnější pro sebe.

Přírodní repelenty mohou být skvělou volbou pro ochranu před hmyzem, aniž byste museli používat chemicky agresivní látky. Vyzkoušejte některé z výše uvedených tipů a užijte si léto bez nežádoucího štípání a bodání.