Psí sádlo - originální bylinná mast

Akutní respirační infekce patří mezi nejčetnější onemocnění obyvatelstva prakticky na celém světě a postihují všechny věkové kategorie. Již naši předkové objevili psí sádlo a jeho blahodárné účinky při aplikaci do oblasti hrudníku a zad. A právě generacemi prověřené psí sádlo se stalo inspirací při vývoji unikátní bylinné masti Dr. Weisse.

Psí sádlo Dr. Weiss – Originální bylinná mast je k dostání v lékárnách od podzimu loňského roku. Obsahuje extrakt z 10 rostlin, jež obsahují účinné složky známé svými výraznými antibakteriálními a hojivými účinky při onemocnění dýchacích cest.

Přesněji se jedná o extrakty z osmi bylin: světlíku lékařského (Euphrasia rostkoviana), měsíčku lékařského (Calendula officinalis), jitrocele kopinatého (Plantago lanceolata), černého bezu (Sambucus nigra), řebříčku obecného (Achillea millefolium), violky vonné (Viola odorata), slézu maurského (Malva mauritania) a přesličky rolní (Equisetum arvense), které jsou doplněny o dvě silice z blahovičníku kulatoplodého (Eucalyptus globulus) a tymiánu obecného (Thymus vulgaris).

Virová onemocnění: potkají snad každého
Pouze v České republice bývá ročně hlášeno 5 až 6 miliónů těchto onemocnění. Respirační infekcí onemocní v průměru každý dospělý člověk 2krát za rok, dítě v předškolním věku nejméně 4 až 5krát. Nejčastější akutní respirační onemocnění vyvolává přes 200 typů virů. Infekce může probíhat zejména formou angíny, rýmy, akutního zánětu nosohltanu, akutního zánětu hrtanu a průdušnice, zánětu průdušek, nebo zánětu plic.

Jako účelnou léčbu těchto potíží lze považovat klid na lůžku v domácím ošetření a bohatý přívod tekutin, který je nezbytný především při vysoké horečce. Zejména dětem můžeme ulehčit průběh onemocnění tím, že jim usnadníme dýchání a pomůžeme odstranit hleny z dýchacích cest. Jako efektivní pomocník v tomto případě může sloužit bylinná mast Psí sádlo Dr. Weiss.

Účinnost psího sádla, která však neublíží našim čtyřnohým mazlíčkům
Stejně tak jako u psího sádla při aplikaci bylinné masti Psí sádlo Dr. Weiss se na povrchu pokožky hrudníku a zad vytváří okluzivní ochranný film, díky kterému dochází k omezeným ztrátám vody a účinné látky léčivých bylin uvolněné do včelího vosku snadněji pronikají do zevních vrstev pokožky.

Přítomné silice zvyšují prokrvení tkání v oblasti hrudníku, dochází ke zvýšení sekrece hlenů a usnadnění vykašlávání. Inhalace silic zároveň uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje dýchání.

Bylinnou mast Dr. Weisse je tudíž vhodné aplikovat při rýmě a nachlazení také v oblasti nosu, což usnadňuje inhalaci, zlepšuje dýchání a zároveň ošetřuje suchou a popraskanou kůži. Dále lze aplikovat do oblasti šíje, kde pomůže odstranit svalové napětí a do oblasti spánků, kde může pomoci odstranit i lehčí bolesti hlavy.

Originální bylinná mast Psí sádlo Dr. Weiss je tak účinnou alternativní pomocí v boji s akutními respiračními infekcemi, a to nejen u dětí od jednoho roku, ale i u dospělých.

Online prodej zde