Čokoláda z nepraženého kakaa aneb Živá čokoláda

Čokoláda patří mezi nejoblíbenější jídla na světě a řada lidí západního světa si neumí život bez ní ani představit. Je nejčastějším dárkem, vyhledávaným antidepresivem i potěšením pro všechny smysly. Bohužel ale nepatří mezi právě nejzdravější potraviny a má to své důvody. V dnešní době se totiž běžná čokoláda vyrábí z pražených kakaových bobů jejich kapalněním, mletím a posléze smícháním s rafinovaným cukrem, sojovým lecitinem, mléčnými produkty a ztuženými tuky a řadou dalších ne zcela vhodných přísad. U dražších čokolád se jedná v lepším případě „pouze“ o lecitin a cukr. Tak či onak se jedná o kalorickou potravinu způsobující u řady lidí akné, alergické reakce či psychické závislosti.

Vždy a bezvýhradně tomu však tak být nemusí. Umíte si představit čokoládu, která by byla výživná, chutná a přitom bez všech zmíněných negativních aspektů? Zní to jako fantazie, ale živá čokoláda taková je.

Základním rozdílem oproti běžným čokoládám je, že je vyráběná z nepraženého kakaa. Všechny kakaové součásti, které obsahuje, se vyrábí z nepražených kakaových bobů, díky čemuž se v čokoládě zachovají veškeré výživné hodnoty, kterými semena plodů kakaovníku Theobroma Cacao (řecky Pokrm bohů) oplývají.
Nepražené kakaové boby jsou výjimečně komplexní potravinou a řadí se do kategorie tzv ‚superfoods‘ neboli super-potravin. Jsou zejména významným zdrojem hořčíku a organické síry v přírodě, přičemž právě hořčík je považován za jeden z nejvíce nedostatkových prvků v současné běžné stravě. Kromě toho jsou zdrojem velmi širokého spektra dalších minerálů a vitamínů. Podle vědeckých výzkumů je kakao jednou z plodin nejbohatších na antioxidanty, obsah flavonoidních antioxidantů v kakau je přibližně 10%, což je 3x více než v zeleném čaji a 20x více než v praženém běžně dostupném kakaovém prášku. Antioxidanty v nepraženém kakau jsou vysoce stabilní a snadno vstřebatelné pro lidský organismus.

Kakao dále obsahuje velké mnosžtví neurotransmitterů - látek ovlivňujících nervovou soustavu. Díky tomu má povzbuzující účinky na lidský organismus a celkovou náladu. Více se o těchto a dalších vlastnostech nepraženého kakaa dočtete zde

Řada těchto důležitých látek se bohužel znehodnocuje nebo zcela likviduje při pražení, což je běžná součást procesu zpracování kakaových bobů k výrobě čokolády. Čokoláda z nepraženého kakaa však v sobě obsahuje všechny tyto látky v nezměněné podobě.

Další devizou živé čokolády je fakt, že neobsahuje rafinovaný cukr. Je slazena sirupem z agáve, zpracovávaným při nízké teplotě. Sirup z agáve má díky obsahu fruktózy velmi nízký glykemický index a je tak přijatelným sladidlem pro diabetiky. Výsledné hodnoty glykemického indexu u čokolády slazené sirupem z agáve jsou díky němu velice nízké a čokoláda je tak poměrně bezpečnou sladkostí, a to vše bez umělých či rafinovaných sladidel.

Čokoláda dále neobsahuje žádné mléčné produkty, přidané tuky ani sojové přísady. Přesto to není čokoláda hořká. Je vyrobena pouze z vysoce kvalitních  čistě přírodních a nerafinovaných ingrediencí v bio kvalitě zpracovávaných při teplotě nižší než 45°C, díky čemuž se zachovávají všechny nutriční hodnoty beze změny. Při samotné výrobě čokolády teplota nikdy nepřesahuje 40°C. Je vyráběna ručně, s péčí a láskou, kterou nemůže průmyslová strojová výroba nahradit. Jedná se tak o skutečně živou a opravdovou čokoládu plnou živin, energie a dobré nálady. Je to jediná čokoláda, která nadchne chuťové buňky a nezanechá špatné svědomí.

ONLINE PRODEJ ČOKOLÁD