Konopná kosmetika Annabis

Jako novinka se v našem sortimentu objevila konopná kosmetika řady Annabis. V tomto článku bych rád uvedl základní informace o způsobech, jak může tato kosmetika přispět ke zlepšení řady zdravotních problémů.

Na začátku bych uvedl, že se jedná o tzv. technické konopí, což není totožné s konopím, které je zneužíváno k výrobě nelegálních drog, hašiše a marihuany. Samotné konopí, Cannabis sativa, se dělí na technické a netechnické. Technické konopí se od netechnického (konopí seté ) liší stavbou stonku, který je nevětvený, ale nejdůležitějším rozlišením je to, že technické konopí neobsahuje těměř žádné množství návykové látky, THC. Maximální obsah THC podle norem Evropské unie může být pouze maximálně 0,2%. proto jsou z tohoto hlediska přípravky obsahující technické konopí bezpečné a není třeba se obávat účinku psychoaktivních látek.

Pro využití v kosmetice jsou důležité jeho vlastnosti které dodávají kosmetickým produktům příjemnou vůni,množství obsažených vitamínů a obsahem vitamínů prospěšných pro lidskou pleť. Důležité je rovněž působení na řadu kožních zdravotních problémů – mají protizánětlivé, analgetické, antibakteriální a další účinky. Semena a olej této odrůdy konopí je také významným zdrojem nenasycených mastných esenciálních kyselin.

V nabídce firmy Annabis, lze najít řadu zajímavých přípravků s různou možností použití. Při bolestech kloubů či svalů nebo na zmírnění svalového napětí lze použít gel Atrhrocann, který navíc obsahuje koloidní stříbro a přírodní látky a silice. Při hojení popraskaných koutků pomůže balzám Lipsticann, který obsahuje navíc včelí vosk.

Dá se použít i jako doplněk léčby při oparech či u popraskaných koutků. Klasickým přípravkem je masážní Konopná mast. Slouží k masážím bolestivých míst při zánětech kloubů a pomáhá uvolňovat svalové napětí. Další je mast Dolorcann, která je vhodná při péči na postižená místa po úrazech a při rehabilitacích. Pomáhá rychle odstraňovat bolest, snižuje svalové napětí a zabraňuje tvorbě otoků a zánětů. Na každodenní péči o pleť je určen krém Cremcann. Tento krém zvláčňuje a hydratuje pokožku a je vhodný i k aplikaci u velmi suché, popraskané ,až odlupující se kůže. Pomáhá i proti vráskám, ale dá se aplikovat i u řady kožních nemocí – akné, lupénky nebo ekzémů. Dá se jím také ošetřit kůže po nadměrném slunění. Podobné použití má i mast Balcann. Pomáhá ošetřovat poškozenou kůži, která je popraskaná, suchá a dráždí až svědí. Z tohoto důvodu se dá použít u ekzému, lupénky, u vyrážek, špatně se hojících ran či po popáleninách , říznutí či podobně. Muži ji mohou použít i po holení, kdy zmírňuje podráždění kůže. Zajímavé je, že firma vyrábí i ústní vodu Orcann.Tuto ústní vodu je vhodné užívat při paradentóze, při krvácení z dásní, aftech či oparech. Její použití pomáhá také zmírňovat zápach z úst.

Jak je vidět , nabídka této specifické skupiny přírodní kosmetiky je bohatá a v budoucnosti se jistě objeví i další přípravky.

Produkty ANNABIS ONLINE