Šetrné prací prostředky Ekoper

Naše výrobky byly navrženy tak, aby byly maximálně efektivní a zároveň opravdu šetrné. Řešili jsme kvalitu vstupních surovin, výrobuekoper_praci_prasek_na_barevne_pradlo_pytel_5kg samotných prostředků i jejich dopad na naše zdraví i životní prostředí. Výsledkem jsou vysoce účinné přípravky, které jsou plně odbouratelné v přírodě, neobsahují živočišné přísady a nejsou testované na zvířatech. Z rostlinných přísad se důsledně vyhýbají palmovému tuku.

Pro zákazníka, který dává přednost práškovým prostředkům před tekutými, EKOPER představuje vítanou možnost volby na trhu, kde je nabídka sypkých pracích prostředků stále omezená. Tekuté prací prostředky se doposud těšily velké oblibě, nyní se však stále více poukazuje na to, že jejich výroba a nákladní přeprava více zatěžují životní prostředí, protože jsou vyráběny na bázi vody.

Oba prací prostředky Ekoper mají totožné složení, jen poměr jednotlivých přísad se liší s ohledem na výsledek, jehož chceme při praní bílého, respektive barevného prádla dosáhnout. A co v nich tedy najdete? Nic víc než:

MÝDLO Z ROSTLINNÝCH OLEJŮ:

 • Základem pracích prostředků Ekoper je rostlinné mýdlo vyrobené ze směsi těch nejcennějších rostlinných olejů, které má nejen výborné prací účinky, ale je i mimořádně citlivé k pokožce.
 • Saponizovaný olivový a kokosový olej při kontaktu s vodou vytvářejí jemnou krémovou pěnu. Ta spolehlivě čistí, odstraňuje mastnotu i odolné skvrny na oblečení a zároveň je šetrná k pokožce těla i k přírodě.
 • Chia olej je výjimečný svým vysokým obsahem alfa-linolenové kyseliny, která výborně

   hydratuje pokožku. Obsahuje také vitaminy ekoper_praci_prasek_na_bile_pradlo_a_bavlnene_pleny_pytel_5kgskupiny B a zinek a přisuzují se mu silné protizánětlivé účinky.

 • Naše rostlinné mýdlo neobsahuje palmový olej. Aktivně tak podporujeme snahy o zachování vzácných ekosystémů na naší planetě.
  Nic před Vámi neskrýváme.

BĚLIDLO:

 • Perkarbonát sodný uvolňuje aktivní kyslík a tím napomáhá rozpouštění olejů a jiných nečistot ve vláknech prádla. Vaše oblečení je krásně zářivé, aniž by byly použity optické zjasňovače, které vytváří pouhý zrakový klam.

AKTIVÁTOR KYSLÍKU:

 • Jeho použití v pracích prostředcích je nezbytné, aby se aktivovalo obsažené bělidlo a dosáhlo se tak lepšího pracího účinku i při nižších teplotách.

MÝDLOVÉ OŘECHY:

 • Staletími prověřený prostředek s přírodními saponiny pro ještě lepší čistící účinky bez dopadu na životní prostředí.

PRACÍ SODA A SODA BICARBONA:

 • Nejlepší pomocník v domácnosti našich babiček zažívá svůj comeback. Hravě si poradí se skvrnami, mastnotou i tvrdou vodou. Prádlo je krásně hebké a voní čistotou.

ZEOLIT:

 • Mikronizovaný křemičitan je čistě přírodní pohlcovač nečistot, který násobí účinky prací sody. Funguje tak, že doslova obalí vlákna prádla a uvolní veškeré nečistoty, které v nich ulpěly.

KUCHYŇSKÁ SŮL:

 • Kuchyňská sůl skvěle uvolňuje mastnotu z prádla a má schopnost vysrážet nečistoty rozpuštěné ve vodě.

LAPAČ NEČISTOT:

 • Karboxymethylcelulóza při praní vytváří na bavlně a jiných textilních materiálech záporně nabitou bariéru, která brání usazování nečistot z prací lázně. Zároveň funguje jako zahušťovadlo, přičemž doslova „odchytává“ nečistoty z vody, aby odešly z bubnu pračky ven a nezanášely jej. Také tedy chrání Vaši pračku a prodlužuje její životnost.

CITRAN SODNÝ:

 • Tato látka upravuje pH vody a podílí se na jejím změkčení. Prádlo je tak lépe vyprané, nezůstávají v něm zbytky mýdlových složek a na dotek je jemnější a hebčí i bez použití aviváže.

 

Na našem eshopu naleznete Ekoper Prací prášek na barevné prádlo a Ekoper Prací prášek na bílé prádlo a bavlněné pleny.