Vysvětlujeme, co znamená, že jsou 2 % kyseliny hyaluronové stoprocentně čistá

Okolo procent a čistoty kyseliny bylo řečeno hodně. Proto se může stát, že vlastně nevíte, jak tyto pojmy přesně chápat. Objasňujeme, jak číslům, procentům a ostatním dodatkům okolo kyseliny hyaluronové správně porozumět.

Lidské tělo obsahuje okolo 15 gramů kyseliny hyaluronové. Polovinu z toho nalezneme v kůži. Tato míra však s přibývajícími roky klesá, a proto, abychom pleť zachovali hebkou a pružnou, je třeba sáhnout po hydratačních krémech a sérech.

Koncentrace se pohybuje okolo 2-3 procent

Účinnost kyseliny hyaluronové zaznamenáme už od 0,1 % koncentrace. Takto malé množství pomáhá k hojení jizviček a redukci vrásek.

Kosmetické přípravky ale obvykle obsahují kyselinu hyaluronovou až ve 3% koncentraci, tedy 3 procenta z 

blog11

97 % celkového produktu.

Pokud se však dostaneme přes tři procenta, kyselina hyaluronová se stává zbytečnou. Vyšší koncentrace je pro pokožku příliš vysoká a nedokáže je zcela absorbovat a využít.

Vyšší koncentrace se objevují zejména v lékařství, kde pomáhají proti kloubním nemocem. I v těchto případech však nejde o stoprocentní koncentrace.

Kvalita vítězí nad kvantitou

Při studování přípravků s kyselinou hyaluronovou se dívejte spíše na kvalitu a velikost molekul. Příliš velké molekuly neovlivní vrásky, které vznikají v nižších vrstvách kůže, protože nejsou schopné se tak hluboko dostat.

Volte proto přípravky s kombinací menších a větších molekul kyseliny hyaluronové, které hydratují pokožku na povrchu a bojují proti vráskám v místě jejich vzniku.

Čistá kyselina hyaluronová

Pokud se přece jen s tvrzením „stoprocentní“ setkáte, půjde pravděpodobně o čistotu látky.

Kyselina hyaluronové se nejprve získávala z kravského očního sklivce a kohoutích hřebínků. Tento proces, mimo samozřejmé etické důvody, však byl velice problematický:

  • látku bylo obtížné izolovat
  • zůstavaly v ní nečistoty
  • a u lidí způsobovala imunitní reakce

V současné době získáváme kyseliny hyaluronovou pomocí biotechnologií. Proto můžeme zajistit, že je látka v krémech a sérech kvalitní a naprosto čistá.

Jak probíhá výroba krému a sér s kyselinou hyaluronovou

Kyselina má na začátku podobu bílého prášku, který se smíchá s vodou a ostatními kosmetickými látkami.

NAFIGATE Cosmetics kombinuje kyselinu hyaluronovou ve svých sérech například s kyselinou salicylovou, která redukuje akné a předchází ucpávání pórů. Navíc prochází do hlubších vrstev pokožky a podílí se na snadnějším průniku ostatních aktivních látek.

Produkty s touto kyselinou hyaluronovou naleznete na našem eshopu zde.

Hyaluronové sérum s peptidy naleznete zde.