Chlamydie

Problematika latentně přítomné chronické chlamydiové infekce je z klinického hlediska málo objasněna. V České republice se diagnostika chlamydií rutinně neprovádí. V zahraničí se však začíná této problematice věnovat velká pozornost, o čemž svědčí řada odborných prací o vztahu chlamydií k výskytu závažných onemocnění jako jsou cévní příhody, poruchy srdeční činnosti, astma, rakovina, roztroušená skleróza mozkomíšní, revmatické postižení aj. Přitom dosud nevíme, zda chlamydie jsou přímým původcem, akcelerátorem rizika, podmiňujícím činitelem nebo jenom zhoršujícím činitelem při vzniku těchto nemocí. Mikroorganismy chlamydií napadají zejména pohlavní orgány a plíce a posléze klouby, srdce a mozek.

Chlamydie jsou všudy přítomní, nepohybliví skrytí parazité uvnitř lidských buněk, které patří mezi jedny z nejúspěšnějších a často velice podceňovaných původců celé řady infekčních chorob. Jedná se o nitrobuněční parazity (tzn., že nejsou schopni množení jinde, než v buňce hostitele). Tyto bakterie byly, díky své schopnosti množit se v cytoplazmě hostitelských buněk, dříve považovány za viry, těm se však pouze podobají.

Jsou původci jak vzniku pohlavních, tak i očních nebo plicních infekcí. Z toho vyplývá, že k přenosu chlamydií dochází jak pohlavním stykem, ale také kapénkovou infekcí nebo pouhou nedostatečnou hygienou, také však přenosem z nakažené matky na dítě při porodu.

Jaké obtíže chlamydie způsobují?

Pro člověka a jeho zdraví je zvlášť nebezpečný druh Chlamydia trachomatis a Chlamydia pneumonie.

Ch.trachomatis vyvolává infekce močových a pohlavních orgánů žen i mužů a četné oční a cévní infekce. Akutní zánět často probíhá bezpříznakově a signalizuje ho zpravidla mírně zvýšená únava. Infekce se projeví až v chronické fázi již s vážnými genitálními či jinými zdravotními následky. U mužů to jsou chronické jizvící se záněty prostaty, nadvarlat, varlat, u žen záněty děložního krčku a vejcovodů vedoucí k častému mimoděložnímu těhotenství. Infekce prostaty může být značně bolestivá a u mladších mužů může způsobovat neplodnost. U obou pohlaví může infekce vést k ateroskleróze krčních a mozkových žil a tepen a poškození centrálního nervového systému. Záněty spojivek a oční alergie rovněž narušují náš denní režim a běžná antihistaminika nepomáhají. Dále jsou popisovány chronické záněty jater či artritidy.

Ch. pneumonaie vyvolává záněty, často chronického rázu, průdušek, plic, hrtanu, podílí se na vzniku astmatu. Infekce se také projevuje jako mírná, déletrvající nebo často se opakující chřipka. Chlamydie také iniciují šíření toxoplazmóz, ureaplazmóz a mykoplazmat.

Vyberte si vhodný produkt pro Vás...

Dechlamydizace organizmu je komplikovaná a v současnosti se řeší pomocí tetracyklinových a makrolidových antibiotik. Tato léčba však není vždy úspěšná, u 8-30% pacientů po ATB léčbě zůstávají skrytá tkáňová ložiska latentních chlamydií, navíc již rezistentních. Po oslabení obranyschopnosti či stresové zátěži následuje reaktivace již rezistentních chlamydií. Navíc antibiotická léčba má řadu nežádoucích účinků (poškození mikroflóry ve střevě, riziko mykoplazmózy, candidózy).

Nový přístup přináší klinicky testované*) doplňky stravy PM Chlamydil® a PM Chlamydil® Extra obsahují standardizované přírodní extrakty bylin. Tyto extrakty vytvářejí pro chlamydie a borelie nehostinné prostředí a zesilují účinek antibiotik. Chlamydie jsou omezeny v růstu a množení i v produkci zdraví škodlivých endotoxinů. Nástup účinků dechlamydizační kúry je rychlý a během měsíce dochází k anihilaci 90% aktivních kultur. Zbývající část může přežívat v latentní formě a nemusí být rozpoznáno, proto je nutná minimálně 4 měsíční kúra 4 tablet denně. Dlouhodobé podání přípravků čistí organizmus od chlamydií v závislosti na stádiu a formě infekce během 4-9 měsíců.

Chlamydil PM a Chlamydil PM Extra naleznete v naší nabídce.