Jak posílit imunitní systém dětí před začátkem školního roku: Tipy a Rady

Blíží se začátek nového školního roku a s ním i období, kdy se naše děti vrací do kolektivu a jsou vystaveny různým infekcím a virům. Posílení dětského imunitního systému je pro zajištění jejich dobrého zdraví a snížení rizika onemocnění zásadní. Je třeba si také uvědomit, že silný imunitní systém není vytvořen přes noc. Je to dlouhodobý proces, který vyžaduje trpělivost a konzistentní snahu a proto Vám přinášíme několik rad a tipů, abyste mohli začít co nejdřív.

1-imunita

1. Vyvážená strava:

Zdravá a vyvážená strava hraje klíčovou roli v posílení imunitního systému. Zahrnujte do jídelníčku pestrou škálu ovoce, zeleniny, celozrnných potravin, bílkovin a zdravých tuků. Vitaminy a minerály, jako je vitamin C, D, zinek a železo, jsou zvláště důležité pro podporu imunity. Jelikož je děti často složité přimět jíst vyváženou stravu, mohou nám pomoci výrobky, které vitamíny a minerály obsahují.

Zdravé tuky nám pomůžou doplnit Lýsi olej z tresčích jater pro děti 240 ml a Finclub Fin-bi-iomaxin 100 kapslí. Vitamin D3 najdete v kapkách Vitamin D3 Baby a Vitamin C pro děti nabízíme v lipozomální formě jako Lipo C Askor Junior. Skvělým komplexním multivitaminem ve formě kapiček je CeBiDa od Marny´s.

2. Dostatek spánku:

Kvalitní spánek je nezbytný pro správnou funkci imunitního systému. Určete pravidelnou dobou spánku a zajistěte, aby vaše dítě mělo klidné a tiché prostředí pro odpočinek. Pokud má Vaše dítě problémy s usínáním, pro zklidnění a hlubší spánek je určen Medvědí sirup od Mycomedicy, který obsahuje směs medicinálních hub a bylinek, inspirovanou učením čínské medicíny.

3. Fyzická aktivita:

2-imunitaPravidelná fyzická aktivita podporuje imunitní systém tím, že zvyšuje cirkulaci krve a lymfy, což napomáhá odstranění toxických látek z těla. Vybírejte aktivity, které dítě baví, a zapojte je do sportovních či pohybových aktivit. Pokud dítě sportuje intenzivně, můžete zdraví jeho kloubů a chrupavek podpořit produktem Colafit Junior a dodáním vápníku a dalších minerálů a vitamínů v ovocném sirupu Kindervital.

4. Přírodní posilovače imunity:

Některé potraviny a byliny, jako je med, česnek, echinacea, hlíva ústřičná a houba reishi jsou známé pro své příznivé účinky na imunitní systém. Zkuste Imuníky s hlívou ústričnou a vitaminem DDětský sirup Herbík pro podporu imunity s čistým betaglukanem nebo Bioalis dětský sirup s kozím kolostrem a vitamíny.

NÁŠ TIP:  MycoBaby Dračí sirup - díky kombinaci vitálních hub (cordyceps a reishi) a extraktů z bylinek (echinacea a acerola) pomáhá posilovat přirozenou obranyschopnost dětského i dospělého organismu. Nastavte dračí štít nemocem!

Zkušenosti zákazníků s produktem MycoBaby Dračí sirup:

"Tento produkt opravdu doporučuji svým známým. Nejen že dobře chutná, ale opravdu funguje. Dcera ve školce chytila pokaždé vše co tam řádilo. Od té doby co užíváme dračí sirup nebyla vážněji nemocná. I průběh rýmy je kratší. Za nás každopádně obrovská spokojenost."

"Syn 5 let ve školce furt na hromadě, od doby kdy užívá dračí sirup se nám nemoci vyhýbají. Doporučuji všem :):) "

"Jsem maximalne spokojená. Syn 3 roky dostává denně od rijna na imunitu. A i přesto, že chodí do školky nebyl nachlazený, rýmy, kašle moc neznam! Doporučuji!"

"Děti školkou poviné byli už od října stále nemocné, 3týdny doma, 1 týden ve školce a tak stále dokola. Po měsíci užívání Dračího sirupu jsme již 3 týden ve školce a uplná pohoda, žádný kašel, rýma prostě nic. Dávám jim preventivně 1 lžičku denně a snad už máme pro letošek nemoci vybrané a děti teď mají Dračí sílu :-) ... Jinak s chutí tohoto sirupu nemá žádný problém, je sladký a voní po kakau. Spolkne naprosto bez problémů."3-imunita

5. Omezení stresu:

Přílišný stres může oslabit imunitní systém. Pomáhejte dětem zvládat stresové situace, učte je relaxačním technikám a vytvářejte pro ně podporující prostředí. Pro klidnější nervový systém dbejte na dostatek vitamínů skupiny B, rybího tuku a hořčíku ve stravě. K uklidnění může opět pomoci Medvědí sirup.
Pokud je dítě spíše hyperaktivní a nedokáže se soustředit, budeme volit Opičí sirup a opět nám pomůžou rybí oleje jako například COOL treska případně NEURO treska, která je speciálně vyvinuta pro děti trpící neurologickými obtížemi.

6. Probiotika a zdravé bakterie:

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které podporují zdravou střevní mikroflóru a posilují imunitní systém. Dětem můžete podávat potraviny bohaté na probiotika, jako jsou jogurty s aktivními kulturami nebo fermentované potraviny. Pokud jim tyto výrobky nechutnají, můžeme důležité látky doplňovat pomocí produktů jako jsou Synerbio směs probiotik, prebiotik a vitaminu C pro děti  nebo cucavé pastilky Laktobacílky. Pokud děti často pobolívá bříško a probiotika nepomáhají, můžeme vyzkoušet směs bylinek a medicinálních hub ve formě sirupu Beránčí sirup Mycomedica.