Vše o Medicolu

Medicol je přípravek z přírodních ingrediencí pro zdravý obsah střev. Udržování zdravého obsahu střev je jedním z nejdůležitějších kroků, které by měl člověk dodržovat, aby umožnil svému tělu efektivně fungovat a tím napomáhat k udržování celkového zdraví.

Medicol je potravinový doplněk, který přispívá ke správné fyziologické funkci tenkého a tlustého střeva. Neobsahuje žádné umělé ingredience.

K zabezpečení tohoto úkolu využívá Medicol ve svém složení tří přírodních složek.

 • Vláknina z osemení jitrocele indického ( Psyllium Husk )
 • Prebiotika - Fruktooligosacharidy (FOS) z čekanky obecné (Cichorium intybus )
 • Probiotika - Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum
  Kombinace těchto tří složek ve správném poměru je vyjímečná a má tzv. synergický účinek, tzn. že jednotlivé složky se vzájemně doplňují a zvyšují svůj účinek.
  Směs prebiotik a probiotik se označuje jako tzv. synbiotikum.

Probiotické kmeny, které jsou použity v Medicolu jsou dodávány renomovaným výrobcem, firmou Probiotics International Ltd. z Velké Británie, která patří mezi průkopníky na poli využití probiotik nejen při výrobě potravních doplňků, ale i v mnoha dalších odvětvích průmyslu. Probiotika od této firmy jsou vyráběna speciální technologií lyofilizace a enkapsulace, takže Medicol nevyžaduje skladování v chladničce, k aktivaci probiotických bakterií dochází až po smíchání s vodou a bakterie bez potíží přežívají průchod kyselým prostředím žaludku a v požadované koncentraci se dostávají tam, kdy vykonávají svou práci, tedy do tlustého střeva.

Medicol obsahuje vlákninu výhradně rostlinného původu. Všechny ingredience působí velmi jemně a šetrně a nejsou našim tělem vstřebávány. Tím je Medicol vhodný pro pravidelné, každodenní i dlouhodobé užívání.
Doporučeno odbornými lékaři

 • Obnovuje střevní sliznici
 • Odstraňuje zácpu (i v těhotenství)
 • Na střevní záněty i choroby trávicího traktu (divertikulární choroba, hemoroidy aj.)
 • Působí proti průjmům
 • Při (a po) užívání a léčbě antibiotiky
 • Chrání před choroboplodnými zárodky
 • Napomáhá prevenci proti rakovině tlustého střeva
 • Medicol je ve formě prášku nebo kapslích a míchá se s vodou nebo ředěným džusem.

Přípravek zamíchejte do vody nebo ovocného džusu, mléka, jogurtu a vždy ještě zapijte dostatečným množstvím tekutin. K jedné dávce Medicolu je třeba vypít minimálně 250 - 300 ml vody, nebo jiné tekutiny. Pokud užíváte projímadla, začněte s podáváním Medicolu a snižujte postupně dávku projímadel, až můžete po několika dnech projímadla zcela vysadit.

Medicol je narozdíl od projímadel nenávykový, může být tedy běžnou součástí vašeho jídelníčku.

Medicol je bezlepkový, neobsahuje cukr ani žádné složky mléka či jiných mléčných výrobků, neobsahuje ani žádná aditiva.