HOUBA REISHI (Ganoderma lucidum)

Reishi, zvaná též Ganoderma lucidum, a nebo Lingzhi je nadějí současné medicíny. Již 2000 let ji používají čínští léčitelé jako „kouzelnou rostlinu", která pomáhá léčit a předcházet mnoha chorobám. V Číně se taky nazývá božskou houbou nesmrtelnosti. Současné výzkumy potvrzují, že složky obsažené v houbě Reishi mají pozitivní vliv na zlepšení kvality zdraví a prodloužení života.
Vynikající léčivá rostlina na oběhový systém. Zvyšuje průtok krve, snižuje hladinu cholesterolu, snižuje krevní tlak, srdeční sval je schopen fungovat mnohem účinněji při nižším přídělu přiváděného kyslíku. Zklidňuje nervovou soustavu, zmírňuje bolest, léčí artritidu, nespavost, hypertenzi, astma, bronchitidu, angíny a zlepšuje imunitní systém. Má antiseptické vlastnosti.

PRAKTICKÉ PŘÍKLADY ÚČINKŮ REISHI

  • Houba Reishi je velmi účinná při chorobách srdce a krevního oběhu. Zvyšuje okysličení srdečního svalu. Likviduje bolesti v hrudníku, dušnosti, poruchy srdečního rytmu, snižuje hladinu cholesterolu a srovnává krevní tlak.
  • Klinické zkoušky potvrzují, že houby Reishi ovlivnují viskozitu krve a tím předcházejí tvorbě krevních sraženin. Prevence proti srdečním a mozkovým příhodám.
  • Reishi vykazuje vlastnosti stimulující imunitní systém.
  • Zmenšuje alergickou reakci pri pruduškovém astmatu, kožních alergiích a alergiích na léky.
  • Houby Reishi vykazují protirakovinné účinky, což značně zvyšuje kvalitu života osobám trpícím nádorovým onemocnením. Zmenšuje príznaky choroby, v mnoha případech vede k úplnému uzdravení a tím k prodloužení života.
  • Podporuje látkovou výměnu, podporuje metabolizmus a tím napomáhá redukci váhy.

Produkty s houbou Reishi naleznete v naší nabídce.