Ženšen ze Soulu je nadchl, v Česku ho však nesehnali. Začali ho sami dovážet!

Posílí imunitu, zlepší paměť i sexuální výkonnost. To jsou jen některé účinky ženšenu pravého. Ale není ženšen jako ženšen - poradíme vám, který je nejúčinnější. Přestože v Evropě není ženšen příliš rozšířený, v Asii na něj nedají dopustit. Je jedním z klíčových léků tradiční východní medicíny a lékaři ho ordinovali i čínským císařům.

Nejúčinnější ženšen roste v Koreji
Ženšen pravý roste na několika místech severní polokoule. V medicíně je nejvíc ceněný korejský ženšen, který obsahuje nejvíc druhů saponinů.

Saponiny jsou chemické sloučeniny, které najdeme v mnoha druzích rostlin. V ženšenu pravém se však vyskytuje speciální druh saponinů - ginsenosidy. Tyto léčivé látky neobsahuje žádná jiná rostlina.

Ze všech ženšenů má nejvyšší obsah ginsenosidů korejský ženšen. Tyto jejich účinky považuje úřad KFDA (Korean Food and Drug Administration) za prokazatelné:

  • příznivý vliv na kardiovaskulární systém,
  • posílení imunity,
  • zpomalení stárnutí,
  • zlepšení sexuální výkonnosti,
  • zlepšení činnosti mozku a paměti.

Jestliže na sobě chcete pocítit některý z blahodárných účinků, zvolte přípravky s obsahem nejméně 60 mg/g saponinů. Pokud si vyberete ženšen od české značky Lavivant, máte zaručenou 100% kvalitu - ženšen Lavivant obsahuje nadstandardních 80 až 120 mg/g ginsenosidů.

Čechům se korejský ženšen osvědčil

Příběh Lavivantu začal před několika lety, když se zakladatelé společnosti vypravili do jihokorejského Soulu. Tam poprvé vyzkoušeli korejský ženšen. Protože je nadchl, dovezli několik balení do České republiky a darovali je rodině.

Příbuzní byli z ženšenu nadšení a chtěli ho užívat dlouhodobě. Narazili však na problém, protože extrakt ve stejné kvalitě v České republice nikdo nenabízel. Proto využili svých kontaktů v Soulu a začali korejský ženšen dovážet.

Ženšen nabírá sílu 6 let

Od začátku měli zakladatelé jasno - kvalita ženšenu musí být prvotřídní. Proto začali spolupracovat s rodinnou firmou, která v Koreji ženšen pěstuje a sama zpracovává.

Ženšen nechají farmáři růst 6 let, protože teprve tehdy má kořen největší sílu. Drží se tradičních postupů a po sklizni suší ženšen na slunci. Pak ho zpracují v horké páře.

Korejský certifikát kvality KOREA INSAM

logo_insamTepelná úprava zesiluje účinky ginsenosidů a vzniká při ní takzvaný červený ženšen. Doplňkovým způsobem úpravy ženšenu je jeho fermentace. Takto upravený produkt je lépe vstřebatelný, a proto je vhodný pro starší osoby a jedince se zažívacími problémy.Kvalitu červeného ženšenu Lavivant potvrzuje i udělení certifikátu Korea Insam od tamního ministerstva zemědělství. Toto označení odlišuje pravý korejský ženšen od ostatních ženšenových výrobků a jejich napodobenin.

 

Produkty značky Lavivant naleznete v naší nabídce.