Vánoční tradice s vůní bylin: Adventní kalendáře plné čajů

advent-3Prožijte předvánoční období v pohodlí a klidu s naším adventním kalendářem plným voňavých čajů. Každý den si dopřejte 15 minut pro sebe a užívejte si relaxace, zatímco si vychutnáváte lahodný bylinkový čaj. Vyberte si svůj oblíbený hrníček, pohodlně se usaďte a nechte se unášet vůní a chutí těchto skvělých čajů. To je opravdu krásný způsob, jak si zpříjemnit čekání na Vánoce.

Zažijte každý den nový bylinný zážitek s našimi adventními kalendáři. Naše voňavé byliny nejen provoní váš domov, ale také vám připomenou krásu adventního období, kdy se naši předkové věnovali rozjímání a tradicím, které jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc.

V adventním kalendáři najdete 24 čajových sáčků obsahujících bylinné čajové směsi plné zdraví, chuti a harmonie. Tyto originální české bylinné čaje byly sestaveny herbaristy tak, aby oslovily všechny chuťové preference. 

Navíc, krásný vánoční design kalendáře dodá vašemu domovu sváteční atmosféru. Tak si můžete užít adventní čas v poklidu a s radostí, připraveni na všechny radosti, které Vánoce přinášejí.

Adventní kalendáře letos nabízíme v kouzelných variantách 3D Věnce, 3D Vánočního stromečku a Ručně malovaného Betléma.

Stromeček plný čajových překvapení: Náš nový 3D adventní kalendář

Advent-2Vstupte do adventní atmosféry s naším novým 3D bylinným kalendářem, který připomíná zelený stromeček a můžete si ho postavit na stůl nebo pověsit na zeď. V této magické krabičce najdete 24 lahodných bylinných čajů a 24 krásných jmenovek na dárky. Tento stromeček je ozdobený třpytivými hvězdami, které můžete využít jako nádherné ozdoby na dárky pro své blízké nebo na zdobení vánočního stromečku po celé svátky. A co je nejzajímavější, pod každým čajovým sáčkem, skrytým pod jmenovkou, najdete malou vánoční ozdobu. Když si vychutnáte všechny čaje, stromeček bude zářit krásnou vánoční výzdobou.

Betlém pod stromečkem: Unikátní adventní kalendář s ručně malovanými postavičkami

Náš oblíbený bylinný kalendář na zeď jsme pro letošní rok obohatili jedinečným ručně malovaným betlémem od talentované malířky Evy Milotové, která své umění vytváří ve městě Hulín u Kroměříže. Tento betlém je složen z 24 ručně malovaných postaviček, které najdete pod každým čajovým sáčkem. Tyto postavy můžete vystřihnout a umístit do panoramatu, které naleznete na vnitřní straně krabice.

Pozadí panoramatu zobrazuje malebné moravské městečko Štramberk, s jeho ikonickouAdvent-1 Štramberskou Trúbou. Pro snadnou orientaci a umístění postaviček do Betléma jsou na spodní straně krabice označena příslušná místa. Každý čajový sáček je navíc opatřen jmenovkou na dárek, ručně malovanou paní malířkou, a obsahuje jeden z 12 Vánočních motivů z její sbírky Českých a Moravských Betlémů.

Jak postavit Štramberský betlém:

Co najdete v balení:

24 ručně malovaných postaviček, které se nacházejí na přední straně adventního kalendáře pod čajovými sáčky

1 stojící kulisu betléma s městečkem Štramberk na rubové straně krabice

1 ležící podlahu betléma se jmény postaviček a místem pro jejich připevnění na rubové straně krabice

2 podpěry pro zadní stojící kulisu betléma na bočních stranách krabice

Nyní si připravte šálek lahodného čaje a dejte se do sestavování svého vlastního Štramberského betléma.

A jako bonus - jmenovky na vánoční dárky

Pod každým sáčkem čaje v adventním kalendáři najdete obdélníkovou kartičku. Stačí kartičku obrátit na rubovou stranu, ustřihnout rohy a pomocí děrovačky vytvořit otvor pro provázek, čímž vytvoříte krásné vánoční jmenovky na dárky.Advent-4

1.       Krabici nevyhazujte! Otočte ji na rubovou stranu a zjistíte, že je zde kulisa s městečkem Štramberk a jesličkami. Tuto kulisu postavte kolmo k podložce, která slouží jako podlaha betléma a obsahuje jména postaviček a místa pro jejich připevnění. Postupně nalepte postavičky podle označení. Abyste měli lepší představu o rozmístění figurek, podívejte se na fotografii hotového betléma.

2.       Postavičky najdete pod každým čajovým sáčkem v adventním kalendáři. Sestavování provádějte zdola nahoru podle čísel.

3.       Pečlivě vystřihněte každou postavičku podél jejího tvaru. Bílou přerušovanou čárou je označen obrys k vyříznutí mimo postavu. Nezapomeňte na podstavec v modré části. Černou nepřerušovanou čarou je naznačen ohyb podstavce.

4.       Po vyříznutí postavičky ji ohněte podél černé čáry a přilepte na spodní ležící část betléma, kde jsou vyznačeny obrysy. Běžné lepidlo na papír bude postačovat.

5.       V balení je také 6 postaviček, které nepotřebují podstavec. Ty jsou určeny k přilepení na zadní stojící kulisu Štramberka. Ježíšek patří do jesliček, andělé na horní hranu kulisy, drozd a kos na levou a pravou hranu kulisy.

6.       Na vnitřních, bočních stranách krabice / vnějších krajích modrého spodního dílu jsou vyznačeny podpěry. Můžete je vystřihnout, složit do trojúhelníku a použít jako podpěry pro zadní stranu betléma.

7.       Pokud potřebujete vizuální nápovědu, můžete si také prohlédnout video návod na sestavení betléma