DOPRAVA ZDARMA! Stačí mít v košíku alespoň jeden produkt od Barny´s.

Antisept Juwim Gel - konec strachu z infekce?

Česká republika zaznamenala nikoli nevýznamné světové prvenství. Firma Juwital ve spolupráci s Parazitologickým ústavem Akademie věd vyvinula biocidní antiseptický přípravek Antisept Juwim-gel, který je schopen usmrtit klíště, stejně jako i ostatní hmyz sající krev a to včetně nákazy kterou tento hmyz přenáší.

Pokud klíště neodborně či neopatrně odstraníme, riskujeme vždy zanesení infekce do krevního oběhu. Nový přípravek se aplikuje na postižené místo přisátí klíštěte a působí jak proti obávané klíšťové encefalitidě, tak lymeské borrelióze, proti které dosud neexistuje očkovací sérum. Přípravek samozřejmě nenahrazuje očkování ani prevenci, je pouze vhodným doplňkem.

Antisept Juwim-gel je dvousložkový, skládá se ze speciální jodové tinktury (Antisept) a gelu (Juwim-gel). V balení, které je vlastně setem sloužícím k likvidaci infekce při kousnutí klíštětem a jeho odstranění, je také pinzeta a několik vatičkových tyčinek. Přípravek mohou používat děti a také domácí mazlíčci, tedy psi a kočky. Není bez zajímavosti, že přípravek zvítězil v roce 2005 v konkurenci šestačtyřiceti projektů a získal Cenu zdraví udělovano u každoročně Nadací prince Charlese ve Velké Británii.

Aplikace přípravku spočívá v potření poraněného místa nebo klíštěte Antiseptem a ponechání jeho působení po dobu cca 1 minuty. Mrtvé klíště pak odstraníme nejlépe až po hodině a poraněné místo opět důkladně vydezinfikujeme Antiseptem. Poté již jen naneseme hojivý Juwim-gel, který poté můžeme v rámci urychlení hojení nanášet i několikrát denně.

ONLINE Antisept Juwim