Indický přírodní čaj Samahan

Znáte ten okamžik, kdy se vaše tělo potřebuje uvolnit a váš imunitní systém potřebuje posílení? V takový chvílích je Samahan čajem, na který byste měli vsadit. Tento čaj je skutečným pokladem obsahujícím 14 rozmanitých bylin a koření, které vás uklidní a osvěží.

V Evropě se tento čaj stává stále populárnějším jako horký nápoj pro zmírnění nachlazení a posílení vašeho imunitního systému. Jeho výrazná chuť, obohacená zázvorem, kmínem a koriandrem, vám pomůže bojovat proti chřipce, kašli a dalším nepříjemným nemocem, které se rády objevují v zimních měsících.

clanek_samahanPůvod Samahan čaje sahá do Indie a Srí Lanky, kde se těší  oblibě již po staletí. Lidé ho pijí nejen pro úlevu od nachlazení, ale také kvůli jeho schopnosti zmírnit bolesti a posílit obranyschopnost těla. A co víc, tento čaj dokáže skvěle stimulovat metabolismus, zlepšit trávení a uvolnit vaše svaly. Díky svému unikátnímu složení může také účinně bojovat proti bakteriálním infekcím.

A nezapomeňme na to, že Samahan obsahuje celou paletu koření a bylinek, které jsou charakteristické pro indickou kuchyni – ta je známá svou rozmanitostí a bohatým využitím různých aromatických přísad.  Hlavní hvězdou této směsi je zázvor, který přináší čaji jeho pověstnou ostrost a chuťový zážitek, který si zamilujete. 

V každém hrníčku Samahan čaje se skrývá recept, který spojuje čtrnáct léčivých bylin a blahodárně působících koření. To, co jej dělá tak výjimečným, je způsob, jakým tyto složky působí v dokonalé harmonii.

Složení Samahan čaje bylo koncipováno tak, aby jednotlivé byliny a koření nebyly jen součástí směsi, ale aby vzájemně spolupracovaly, aby poskytly vašemu tělu maximální prospěch. Synergie těchto čtrnácti složek je tím, co dělá Samahan tak účinným a výjimečným.

 • zázvor - rozpouští hlen, zahřívá organimsus a zmírňuje žaludeční obtíže
 • zázvorník lékařský - zahřívá organismus a startuje pocení, skvělý pomocník pro zahřátí studených končetin i pro vyrovnání nízkého tlaku
 • pepř černý - prokrvuje orgány a tím zvyšuje jejich zásobování živinami i kyslíkem
 • pepř dlouhý - perfektně uvolňuje dýchací cesty a posiluje plíce a průdušky
 • venivelgata neboli kalumbské dřevo - vyniká antiseptickými a protizánětlivými účinky
 • hedyotis herbacea - podporuje imunitní systém a zmírňuje bolest
 • evolvulus alsinoides linn - posiluje paměť, zmírňuje úzkost a působí všeobecně blahodárně na nervový systém
 • lékořice - zklidňuje kašel a rozpouští hlen, čímž usnadňuje vykašlávání
 • kmín - uvolňuje svalové napětí a křeče
 • nesměna cévnatá - pomáhá mírnit alergické reakce
 • galgán - významně posiluje imunitní systém a působí proti volným radikálům
 • premna herbacea - působí proti horečce a snižuje teplotu
 • koriandr - podporuje činnost srdce a celé oběhové soustavy
 • ajowan - výborně působí proti nachlazení, kašli i chřipce, proto ničí bakterie i viry

Optimální dávkování Samahanu pro posílení imunitního systému jsou 1 až 2 šálky denně. Při chladném období, kdy se vyskytují chřipky a mnoho onemocnění můžete během dne vypít až 5 šálků. U dětí do 15 let se doporučuje polovina instantního balení.

Samahan-Tee-in-heißem-Wasser-aufgelöst-768x576

Výrazná chuť:

Samahan voní i chutná po obsaženém koření. Při jeho popíjení tak ucítíte především výraznou chuť a vůni pepře, koriandru a zázvoru. Počítejte s tím, že v ústech i krku příjemně pálí.

Příprava:

Samahan najdete zařazený mezi čaji, ale louhováním se nepřipravuje. Jedná se o velmi koncentrovaný bylinný přípravek ve formě prášku, který se ředí tekutinou. Nalijte do hrnku zhruba 250 ml horké vody, vysypte do něj jeden sáček Samahanu, zamíchejte a vypijte. Nezalévejte Samahan vroucí vodou. Rozmíchat ho ale můžete i v jakékoliv jiné tekutině, například v mléku, rostlinném nápoji nebo kávě. Samahan mohou užívat všechny věkové skupiny, jen dětem pod 5 let dávejte rozpuštěnou pouze polovinu sáčku. Při prevenci je doporučen 1 sáček denně, při léčbě nemoci podle potřeby až 10 sáčku denně.

Zakoupit jej můžete přímo u nás na eshopu.