Vyzrajte nad podzimní únavou a nachlazením s rakytníkem z Himaláje

RakytníkLákají vás barvy podzimu? Červená, žlutá a oranžová na listech a plodech? Tyto teplé barvy všeobecně zesilují proudění životní energie, povzbuzují, pozitivně podporují imunitní a lymfatický systém člověka. Oranžová je symbolem veselí a platí za barvu mladosti a zdraví. Až se budete procházet podzimním parkem, nasajte barvy všemi smysly. To nejen pro potěchu oka právě dozrály oranžové plody rakytníku!

Specifickou oranžovou barvu jim dodávají přírodní pigmenty karotenoidy, působící jako provitaminy a antioxidanty, které mají pozitivní vliv na náš imunitní systém. Známý je i fakt, že zejména b-karoten chrání kůži před UV zářením. Rakytník, ukázkový představitel oranžově plodící rostliny, obsahuje navíc dalších asi 190 bioaktivních nutrientů. Pyšní se obsahem 14 vitaminů (A, C, D, E, F, K, P a komplex B vitaminů - B1, B2 a B6 aj.), 36 druhů flavonoidů, 18 aminokyselin; 11 minerálních solí a množstvím dalších vzácných složek, které jsou potřebné pro naši imunitu a regeneraci buněk. Je to přítel do nepohody. Věděli jste, že rakytník obsahuje alkaloid hippophein, který se v těle mění na biologicky aktivní „hormon štěstí“ serotonin? Velký vliv na syntézu serotoninu v těle má sluneční svit, proto se jeho nedostatek projevuje zejména v podzimních a zimních měsících,rakytnik_2 a to formou smutku, úzkostí až depresí.

Abychom mohli z rakytníku využít všechny jeho cenné látky, musíme si umět vybrat ten pravý. Z keře, který lemuje silnici nebo vyrostl v městské aglomeraci, mnoho zdraví prospěšných látek nezískáme!

Rakytník je vitaminová bomba, proto stojí malé oranžové bobulky za pozornost obzvlášť v období podzimu a nastávající zimy, kdy pravidelně bojujeme s příznaky nachlazení, pocity celkového oslabení a s únavou. O rakytník bychom se měli zajímat i tehdy, chceme-li „nasytit“ naši pokožku výživnými látkami, aby byla v chladných a suchých měsících roku odolná a stále svěží. Ke kráse a zdraví pokožky přispívají v rakytníku hlavně vitaminy rozpustné v tucích (A, E), které zlepšují její pružnost a působí protizánětlivě. V dermatologii se používá především rakytníkový olej lisovaný z plodů nebo ze semen. Největším benefitem pro zdraví je ale bezpochyby množství vitaminu C, které rakytník obsahuje. Předčí citrusové plody i černý rybíz.

Procentuální zastoupení i kvalita obsažených účinných látek závisí u rakytníku na řadě faktorů: na druhu a odrůdě rostliny, na stupni zralosti plodů, na místě pěstování, ale také na finálním způsobu zpracování. Platí to zejména o obsahu vitaminu C. V naší zeměpisné šířce se daří rakytníku řešetlákovému, bohatším zdrojem přírodního vitaminu C je však rakytník tibetský. Laboratorní testy prokázaly několikanásobně vyšší obsah důležitých nutrientů rakytníku tibetského z Himálaje v porovnání s odrůdami sklizenými v Mongolsku, Rusku, Německu a Finsku.

Pokud se chcete na případné podzimní neduhy připravit a dát zelenou (oranžovou) zdraví, vyzkoušejte 100% šťávu z tibetského rakytníku Rakytnik_1v certifikované BIO kvalitě. Je vyrobena z původní vysokohorské odrůdy tibetského rakytníku, za studena lisovaná z ručně sbíraných plodů tak, aby byl zaručen mimořádně vysoký obsah účinných látek a vitaminů. 100% Himalyo džus nevzniká, na rozdíl od většiny ostatních, smícháním koncentrátu s vodou. Jedinečná konzistence, barva a chuť je jasným důkazem, že se jedná o šťávu v nezměněné přírodní formě.

  • Bohatý zdroj přírodního vitaminu C
  • Stimulace imunitního systému
  • Vitalita a regenerace
  • Podpora zažívání a metabolismu
  • Neředěný, bez zahušťovadel a konzervantů
  • Vhodný pro celou rodinu včetně dětí od 3 let věku

Původní odrůda rakytníku tibetského je po tisíce let využívána v ajurvédské, čínské a tibetské tradiční medicíně. Přírodní medicína v himálajských oblastech i nadále hojně používá rakytník tibetský při léčbě dýchacích a zažívacích problémů nebo k potlačení stavů únavy a stresu. Pravidelné užívání rakytníku snižuje náchylnost k infekcím a podporuje organismus v boji proti zánětům. Užívání čerstvých plodů nebo nápoje v podobě lisované šťávy přispívá k urychlení procesu rekonvalescence. Obsažený vitamin A přispívá k udržení normálního stavu sliznic a kůže a vitamin C mimo jiné přispívá k normální funkci imunitního systému a spolu s vitaminem E k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Šťáva z tibetského rakytníku může být letos podzimním elixírem zdraví celé rodiny. Jeden „panáček“ džusu vám zaručí denní dávku tolik potřebného vitaminu C!

Rakytníkový džus a mnoho dalších produktů od značky Himalyo můžete zakoupit na našem eshopu.