Cordyceps - poklad Tibetu

MycoMedica prodává pravý Cordyceps sinensis (testováno v německé nezávislé laboratoři). Jedná se o extrakt z fermentovaného mycelia, který je až 20x silnější než pouze sušený cordyceps. Díky šetrnému způsobu zpracování si ale zachovává stejný poměr účinných látek jako sušená forma. Pouze je silnější, tudíž účinnější.

Tradiční lékaři používali cordyceps pro posílení ledvin a plic. Ledviny, chápeme-li je podle tradiční čínské medicíny, jsou skladištěm prenatální a postnatální esence Jing. Esence je ve své podstatě materializovanější Qi. Je nejjemnější tělesnou hmotou, která tvoří základ všech tkání. Napomáhá růstu, vývoji a reprodukci. Část esence dostáváme od rodičů – té říkáme prenatální esence a část tzv. postnatální esenci si tělo vyrábí ze vzduchu a potravy. Říká se, že v prenatální esenci je přímo odražena esence tří generací. S esencí je trochu problém. Prenatální esenci Jing (tu získanou od rodičů) si můžeme doplňovat jen velmi těžce. V podstatě od narození nám neustále ubývá. Dala by se přirovnat ke svíčce. Když dohoří, tak život končí. A právě cordyceps má tu výjimečnou vlastnost, že umí doplňovat esenci Jing.

Díky možnosti doplňovat ledviny (hlavně esenci Jing, ale díky své teplé povaze i ledvinový Yang) se cordyceps užívá u sexuálních dysfunkcí (nechuť k sexu, problém s erekcí či předčasnou ejakulací apod.), u problémů s plodností, pro zvýšení libida u mužů i u žen.

Další výraznou funkcí cordycepsu je jeho schopnost posilovat plíce, čehož se využívá u dušnosti, astmatu či kašle. Je schopen rozšířovat dýchací cesty, což vede ke zvýšení oxygenace – zvýšení množství kyslíku v krvi. Tohoto účinku využívají často sportovci, kteří užívají Cordyceps CS-4 pro zvýšení výkonu, ale take pro rychlejší regeneraci po závodech…

Tradičně se cordyceps užíval pro posílení obranyschopnosti u opakujících se vnějších napadení (nachlazení, virózy, chřipky, napadení plísněmi…). Moderně se mu také říká „přírodní antibiotikum“.

V naší ordinaci používáme cordyceps velmi často u únavových stavů, kde působí jako „dobíječ baterek“. V těchto případech doporučujeme tříměsíční „cordycepsovou kůru“ (2 balení Cordycepsu CS-4). Pokud se řeší imunitní problémy, tak je vhodné použít Cordyceps CS-4 spolu s čistým BetaGlukanem BIOcell pro zesílení imunomodulačního účinku. Jejich působení je synergické a terapeutického efektu je dosaženo rychleji.

Online k prodeji zde