V pondělí 27.9. nebude probíhat expedice objednávek. Objednávky budeme znovu expedovat od středy 29. 9. Děkujeme za pochopení.

Čínské vitální houby

Vitální houby, jsou houby, které díky obsahu terapeuticky účinných látek, využívali lidé po staletí k léčení různých neduhů. V dnešní době se pěstují ve velkém. Hlavně v Asii či Spojených státech, kde jsou dnes velmi populární. Například shiitake se vypěstuje ročně na celém světě přibližně 2.000.000 t (dva miliony tun)!

Také v Evropě byly tyto báječné houby známy a žádány již před mnoha sty lety. Už ve 12. stol. o nich přinášela Hildegarda z Bingenu opakovaně pozitivní zprávy! Jejich nejslavnějším konzumentem byl svého času i Ötzi (pravěký muž, jehož mumie byla objevena v Alpách), u něhož byla nalezena reishi, houba s mnohostranným využitím.

Všechny vitální houby – je jich zhruba deset druhů – mají jedno společné: jsou to ohromné zdroje energie pocházející z celého souboru biologických a medicinálních látek, jež jsou z fyziologicko-výživového hlediska životně důležité! Jsou to např. minerály, stopové prvky či aminokyseliny. Vitální houby jsou schopné nastartovat v lidském organizmu jeho autoaktivační a regenerační procesy.

Formy vitálních hub

Vitální houby se dají užívat v různých formách. Např. jako prášek z rozemletých sušených hub nebo jako extrakt. Při rozhodování o individuálně nejvhodnější formě může pomoci následující popis jednotlivých produktů, z něhož jsou jasně patrné jejich rozdíly:

1) Sušené houby = houby po usušení; před konzumací se namočí na 30 minut v horké vodě, pak jsou použitelné jako čerstvé houby. Zásadně se nedoporučuje jíst je syrové!

2) Prášek z hub = sušená houba velmi jemně umletá (shellbroken). Čím jemnější je umletý prášek, tím lépe jej umí lidský organizmus zhodnotit. To znamená, že se veškeré cenné látky obsažené v houbách maximálně využijí. Čím je prášek hrubší, tím méně jej umí tělo využít; v extrémním případě se může stát, že ho tělo vyloučí, aniž by z něho mělo jakýkoli užitek! Základní pravidlo tedy zní: Jsou-li jednotlivá zrníčka prášku dobře rozeznatelná pouhým okem, je prášek bezcenný.

Důvod je jasný: Buněčné stěny hub se skládají z chitinu (na rozdíl od rostlin, jejichž buněčné stěny tvoří celulóza). Lidský organizmus nedokáže chitin rozložit, takže cenné substance obsažené v houbách nemůže tělo vstřebat. Toto platí především o obzvláště cenných látkách jako jsou polysacharidy či triterpeny.

Velmi jemný prášek - jako je ten náš – se vyrábí zvláštním postupem, kterému se říká metoda shellbroken. To znamená, že příslušný prášek nameleme na tak jemno, že buněčné stěny (= chitin) hub je možno rozrušit a cenné látky obsažené v houbách mohou být organizmem optimálně využity! Tento postup je samozřejmě podstatně nákladnější než výroba hrubšího prášku. V Evropě jsme jediní, kdo umí používat tuto optimální metodu. Tomu odpovídá značná poptávka po našich produktech – vyznačují se maximální kvalitou!

3) Extrakt (výluh) = prášek namletý na velmi jemno (shellbrocken) se extrahuje pomocí výluhu v horké vodě. Zjednodušeně řečeno se zmíněný prášek nasype do horké vody. Přitom se rozruší chitinový obal, stejně jako u velmi jemně namletého prášku, a lidský organizmus tak získává přístup k prospěšným rozpustným látkám.

Na extrakt se pak použijí pouze rozpustné částice. Nerozpustné částice, jejichž podíl na prášku je výrazně vyšší, se odstraní. Můžete si to představit jako u čajového nálevu. Pijete prakticky rozpuštěnou část čajových lístků = extrakt.

V extraktu z houby jsou obsaženy důležité látky jako polysacharidy či triterpeny ve vysoké koncentraci. Určitá část vitamínů a stopových prvků se však při extrahování ztratí.

4) Prášek + extrakt v kapslích = Protože již tedy víme, že prášek a extrakt se od sebe podstatně liší co do obsahu látek v nich obsažených, zařadili jsme do programu tuto užitečnou kombinaci: kapsle s práškem a extraktem! Tato kombinace v sobě spojuje veškeré výhody prášku i extraktu, a to v jedné kapsli! Každá kapsle takto obsahuje výhody jak našeho velmi jemně mletého prášku se všemi cennými vitamíny, minerálními látkami a stopovými prvky, tak i extraktu s jeho koncentrovaným obsahem polysacharidů a triterpenů. Optimálněji to již není možné. Navíc se dodává v celulózových kapslích, které jsou vhodné i pro vegetariány.

Online prodej zde

Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.