O vších

Je napadení vší dětskou běžným problémem?

Ano, je i když nelze přesněji určit kolik dětí je u nás vší dětskou napadeno. V některých školách to však může být poměrně vysoké procento, zejména tehdy, když rodiče dětí nevěnují tomuto problému náležitou pozornost a napadené děti včas neodvšiví.

Kdo může být vší dětskou napaden?

Kdokoliv v kterémkoliv věk. Nejčastěji jsou napadány děti ve stáří od 7 do 11 let, dívky častěji.

Je napadení vší dětskou důkazem nízké  hygieny?

Zcela určitě ne. Vši dětské nevadí, zda jsou vlasy špinavé nebo čisté; a jelikož vši nemohou žít mimo lidskou hlavu, prostředí domova nemá s jejich výskytem nic společného.

Přenášejí veš dětskou domácí zvířata ?

Ne. Veš dětská žije jen ve vlasech lidí a nemůže se vyskytovat v srsti kočky, psa, ani žádného jiného domácího zvířete.

Jak se tedy veš dětská získá?

Pouze při přímém kontaktu vlasů s vlasy napadené osoby. Nikoliv prostřednictvím oblečení, klobouků, sluchátek, hřebenů, nábytku a ani jinými prostředky.

Neskáčou vši dětské s hlavy na hlavu?

Ne. Vši nemají nohy uzpůsobené ke skákání  a nemají ani křídla. Pohybují se pouze lezením z vlasu na vlas a  z vlasů jednoho člověka do vlasů druhého.

Někdo je však viděl skákat. Jak je to možné?

To je možné pouze při vyčesávání  nebo kartáčování suchých vlasů a příčinou pasivního pohybu vší byla vznikající elektrostatická elektřina.

Odrazují veš dětskou  krátké vlasy?

Ne. Vši budou šťastně žít i ve vlasech 1cm dlouhých; jediná výhoda je, že odhalení a odvšivení je v kratších vlasech jednodušší.

Má různý typ vlasů nějaký vliv na vši?

Opět ne. Ve všech typech a délkách vlasů se veš dětská může vyskytovat se stejnou pravděpodobností.
Jak aplikovat Hedrin

Aby byl Hedrin účinný, musí být používám přesně podle návody. Hedrin by měl být aplikován do suchých vlasů. Hedrin by měl být nanesen  na všechny vlasy a to od kořenů ke konečkům, poté nechán usušit po dobu 8 hodin a nebo přes noc.

Rozpouštědlem je  v Hedrinu je cyclomethicon, který se odpaří a jeho  aktivní složka (dimeticone) obalí všechny vši. Hedrin aplikovaný do vlasů nevyvolává žádné nepříjemné subjektivní pocity.
Hedrin se z vlasů  snadno vymyje běžným kosmetickým šamponem.
Druhé aplikace Hedrinu  se provádí po 7 dnech. Tím jsou zlikvidovány i vši, které se vylíhly z nakladených hnid...

Hedrin Spray ONLINE