Náš ženšen získal certifikát Korea INSAM, obdobu české KLASY

blog-insam

Korejský ženšen a jeho blahodárné účinky jsou vyhlášené po celém světě. Mnoho nepoctivých výrobců proto začalo prodávat napodobeniny, které jsou sice levnější, nemají ale zdaleka takovou účinnost. Korejská vláda se tomu rozhodla zabránit udělováním certifikátu Korea INSAM.

Na certifikát nás upozornili naši korejští přátelé. Žádný Korejec by si totiž nekoupil ženšen, který na sobě nemá značku Korea INSAM. Tu vydává korejské Ministerstvo zemědělství a lesnictví a my jsme ji pochopitelně chtěli získat.

V celé Jižní Koreji je totiž jen několik výrobců, kteří splňují přísné podmínky pro udělení certifikátu. Jsme proto velmi rádi, že jím můžeme označit náš ženšenový extrakt LAVIVANT.

Certifikát se svým zaměřením velmi podobá české značce KLASA, kterou uděluje ministerstvo zemědělství nejkvalitnějším českým potravinám. Logo značky je umístěno na obale produktu a zákazník tak hned ví, že má v ruce poctivý výrobek.

Certifikát garantuje účinky ženšenu

Insam je původní korejský název pro ženšen. Na certifikovaných výrobcích se proto často vůbec nesetkáte s označením korejský ženšen, ale rovnou Korea Insam.

Certifikát Korea INSAM pomáhá zákazníkům v orientaci na trhu a chrání kvalitu a jméno korejského ženšenu. Ten obsahuje větší množství saponinů než ostatní druhy a při zpracování metodou fermentace vzniká vůbec nejkvalitnější ženšenový extrakt.

Ministerstvo značku registrovalo také v Japonsku a USA, aby mohli i zájemci v jiných zemích odlišit kvalitní korejský ženšen od ostatních výrobků. Pod označením “ženšen” se totiž může skrývat korejský červený ženšen, méně účinný americký či japonský ženšen nebo dokonce ženšen pětilistý – rostlina, která s ženšenem nemá nic společného.

Odborníci zkontrolovali ženšen LAVIVANT od kořene po krabičku

Než nám ministerstvo certifikát udělilo, čekala naši výrobu ženšenových extraktů v Jižní Koreji důkladná kontrola kvality.

Jako první prošly kontrolou ženšenové plantáže, kde odborníci posoudili vhodnost půdy a klimatu k pěstování korejského ženšenu. Tato kontrola je velmi důležitá, protože právě místo původu výrazně ovlivňuje kvalitu ženšenového kořene a extraktu z něj.

Následovaly testy našich výrobků a kontrola postupu zpracování. Testy jsou velmi přísné, jelikož se 90 % korejského ženšenu vyváží do zahraničí. Ministerstvo proto chce mít jistotu, že za hranicemi zůstane zachováno dobré jméno a kvalita ženšenu.

Všechny přípravky ze ženšenu i lopuchu seženete v našem e-shopu.