Použití Arganového oleje

Arganový olej je doslova tekuté zlato, ale jak ho využít na 100% ? Musí se dodržovat daná pravidla: 

44444

  • Důležitá je barva a vůně. Barva lehounce zlatavá a vůně jemně ořechová. Pokud je Arganový olej žlutý a převoněný okamžitě ho vraťte prodejci! 
  • Arganový olej uchovávejte v pokojové teplotě, pokud si vyberete nás, tak se nebojte naše fialové sklo olej ochrání před slunečním zářením a jinými vlivy, které by mohly olej poškodit.
  • Je pro mě vůbec Arganový olej vhodný? Tento olej je všestranný pomocník. Používá se na pleť, vlasy, tělo a především je šetrný i k dětské pokožce :-) Je spíše určený pro velmi suchou pokožku a pleť, která je opravdu suchá a potřebuje silnou hydrataci např. jej můžete využít na těhotenské bříško, nebo na strie či různé ekzémy (má hojivé účinky). Je to zázrak na vlasy - poškozené barvením, žehlením, kulmováním, které prostě nerostou, protože se dříve, nebo později ulomí a jsou slabé. 
  • Pokud jste se dostali až k bodu čtyři už je skoro vyhráno a objevíte kouzlo pravého tekutého zlata. Je důležité používat Arganový olej s mírou není to tzv. suchý olej. Na obličej mi stačí vždy tři až pět kapek, co se týká těla, tak kapek samozřejmě více, ale nic nepřehánět není to potřeba. U olejů platí pravidlo čím méně, tím více. Jak ale použít na vlasy? Nejvíce dotazů je vždy na to. Budu se tomu věnovat v bodě pět. 
  • Tak, konečně se dozvíme, jak Arganový olej využít v plné kráse na vlasy. Zábal: Buď na suché, nebo navlhčené vlasy. Vylijte si trošku oleje do dlaně, kolik zhruba je zatím na Vás, ale nepřehánět! Na rozčesané vlasy aplikujte olej, začínejte vždy od konečků až po pokožku hlavy. Vlasy, pokud to jde lehce rozčešte prsty a schovejte vlasy buď pod koupací čepici, nebo igelitový sáček, aby se drželo větší teplo, tak obalte hlavu ručníkem vyčkejte min. 30 minutek, pokud vydržíte více tím lépe. Nejlepší výsledky mám přes noc, doporučuji opravdu pokud ručník dobře obalíte kolem hlavy nic se nestane, dejte si ručník pro jistotu ještě na polštář. Tento proces dělám vždy o víkendu, protože ráno v pracovních dnech na to není čas, ale pokud budete mít zrovna volno zkuste to, zázrak zaručen! :-) Vlasy potom umyjte nejdříve vodou a pak velice důkladně šamponem, pokud jste oleje nedaly moc nebude problém ho perfektně vymýt z vlasů. Doporučuji používat šampon bez silikonů a parabenů (osvědčila se mi Balea za pár korun). Klasicky použíjte masku, nebo kondicionér, pokud se vám vlasy ještě nebudou zdát natolik ošetřené, že by šly bez problémů rozčesat. Jestli Arganový olej budete používat častěji uvidíte tu změnu, že po každém umytím šamponem už žádný kondicionér nebude třeba. Vlasy jsou po umytí hladké, zdravé a nadýchané s objemem. Tento proces dělám zhruba dvakrát do týdne a úplně to stačí. Uvidíte, že vlasy postupem času opravdu zesílí a nebudou se tak lámat. 
  • Další využití na vlasy? Určitě na finální péči: Takový proces je už na suché vlasy, které se chystají jít po kulmu, nebo žehličku. Aplikujte malinké množstí pouze na konečky! Pokud budete dál upravovat uvidíte, jak jsou konečky krásně jemné a netřepí, tak vydrží až do dalšího umytí, jestli nebudete vlasy dále tepelně upravovat, tak tím lépe a vlasy budou vypadat zdravě a tím pádem vy sebejistě :-) 
  • Použítí na tělo, obličej: Doporučuji na vlhkou pokožku aplikovat pár kapek a rozetřít olej v dlaních, ať se trošku zahřeje a máte hned doma lázně! Na pleti má sametový efekt podobný jako na vlasech. 
  • Tak a teď máte HOTOVO můžete dál každému říkat, jak tento olej na 100% využít, protože vy už to víte :-) 

Arganový olej zakoupíte zde