Koloidní stříbro - nejuniverzálnější antibakteriální prostředek

Koloidní stříbro jsou maličké částice a ionty čistého stříbra suspendované v čisté deionizované vodě (bez elektrických nábojů). Mají stejný elektrický náboj, takže se vzájemně odpuzují a jsou v soustavném pohybu. Čím menší jsou částice, tím je roztok účinnější. Často se mezi vědci hovoří o tom, že částice stříbra se v organismu projevují jako "stříbrné střely", což znamená, že samy vyhledávají choroboplodné zárodky a přitahují je svým opačným elektrickým nábojem (mají silný kladný náboj, zatímco většina choroboplodných zárodků má náboj záporný). Proto je možné říci, že nejde o náhodný, ale naopak o cílený proces, což v konečném důsledku zásadně podporuje léčbu a urychluje uzdravení.

Stříbro je svými účinky nejuniverzálnějším antibakteriálním prostředkem, který lidstvo zná.

Historie stříbra po současnost

Antimikrobiální vlastnosti stříbra zaznamenala již staroindická i arabská medicína. K využití stříbra jako antimikrobiálního prostředku však ve větší míře došlo teprve v antickém Římě. Stříbro bylo známé pro své léčivé a antimikrobiální vlastnosti po tisíce let. Hippokrates, "otec medicíny", používal stříbro pro obnovu tkání a hojení ran. Starověké civilizace používaly stříbro proti vzniku nebezpečných nákaz a k zabránění znehodnocení potravin. Díky jeho vlastnostem se ze stříbra kdysi vyrábělo dokonce i nádobí a příbory. Takové nádobí prodlužovalo možnou dobu skladování některých potravin a částečně i chránilo své bohaté uživatele před tehdy smrtelnými a hojně rozšířenými střevními infekcemi. K velkému průlomu v možnostech užívání koloidu stříbra i pro širokou veřejnost došlo až na přelomu 19. a 20. století, kdy se díky technice objevila možnost užívat tento minerál (ryzí stříbro) přímo k léčebným účelům.

Před rokem 1938 bylo koloidní stříbro považováno za hlavní antibiotickou léčbu. Ve Spojených státech a bylo předepisováno tisíci lékaři jako lék č. 1. Bohužel, jakmile byla objevena tradiční antibiotika, postupně bylo zlikvidováno i klinické využití koloidního stříbra jako antibiotika. Přitom se v odborných kruzích hodně polemizuje o schopnosti stříbra ničit přes 650 druhů infekčních mikroorganismů bez rezistence.
Čisté ryzí stříbro v koloidní podobě se osvědčilo při desinfekci vody, popáleninách, rozsáhlých ekzémech, plísních, vleklých nemocech kůže, ale také u chorob z překyselení, nebo přetížení organizmu.

Poslední výzkumy potvrzují schopnost ryzího stříbra na sebe „vázat“ a odplavovat některé jedovaté kovy, které se jiným způsobem nedaří z těla odstranit. Podobné léčivé účinky jsou dokumentovány i u zvířat a rostlin. V současné době se i přes nesporné vynikající vlastnosti stříbra nemůže od roku 2010 koloidní stříbro deklarovat pro vnitřní použití.

Použití Koloidního stříbra: 

  • kapky do očí (10 ppm)
  • klystýr (15 - 25 ppm)
  • výplach pochvy (15 - 25 ppm)
  • sprej do nosa (20 - 25 ppm)
  • výplach hrdla a kloktání (20 - 25 ppm)
  • zevní použití - sprej, obklad (40 - 50 ppm)

Koloidní stříbro zabraňuje rozšiřování virů, bakterií a mikroorganismů. Dá se použít jako dezinfekce rukou a pokožky. Týká se koncentrací 25, 40 a 50 PPM. Ideální aplikace ve formě spreje, včetně užití aplikační sady.

Velikost částic u koncentrací 10 až 20 ppm se pohybuje v rozmezí 3 do 38 nm. Čím jsou částice menší tím je produkt stabilnější a částice účinnější. Velikost částic u koncentrací 25 až 50 ppm se pohybuje v rozmezí 3 do 72 nm. Jelikož se větší koncentrace vyrábí dvoufázově tak se uvolňují i větší částice. Za nano částice se považují látky do 100nm.

Koloidní stříbro Ag100 je neionický homogenní roztok, který obsahuje miliony velmi maličkých částic. Vyrábí se elektrolýzou z kusu velmi čistého stříbra v ultračisté vodě. Tyto částice mají velikost od 1 do maximálně 10 nm (pro srovnání, tloušťka lidského vlasu je kolem 50 um, a tyto částice jsou ještě 1000x menší). Pro srovnání: viry mají velikost od 15 do 150 nm a bakterie od 350 do 1000 nm, jsou tedy podstatně větší než částice koloidního stříbra, které díky tomu mohou volně pronikat do nitra patogenů a podporovat léčebný proces. Mají stejný elektrický náboj, takže se odpuzují a jsou v neustálém pohybu.

V Evropské unii počínaje rokem 2010 je platné nařízení, které zakazuje vnitřní užívání potravin s obsahem nano materiálů. Mimo EU, mimo jiné v USA, Japonsku a dalších vyspělých zemích není vnitřní užívání koloidního stříbra omezené. Takže v EU se koloidní stříbro může používat pouze jako kosmetický produkt pro zevní užití . Byť jej vyrábíme stejnými postupy jako před léty.

Kosmetické využití

Stříbrné pleťové tonikum díky obsahu nejjakostnějšího stříbra dokonale čistí a regeneruje pleť. Pravidelné používání pokožku vyhlazuje a dodává jí matný vzhled. Tonikum je určeno pro všechny typy pleti nezávisle na věku.

Přípravky obsahující Koloidní stříbro naleznete v naší nabídce.