Sušené kozí mléko - nápoj pro alergiky

Zkušení lékaři, odborníci na zdravou výživu velmi, litují, že u nás došlo po válce k totálnímu úpadku chovu koz. Kozí mléko je biologicky velmi významná tekutina, která má odlišné složení než mléko kravské.

Obsahuje vysoce hodnotné bílkoviny (kasein, albumin,globulin), lehce stravitelné tuky, minerální soli Ca, K, Mg, Na, P, stopové prvky Cu, Zn, Mn, Ti, Cr, relativně méně Fe, vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E, dále kyselinu listovou a 8 enzymů. Při vzniku dětských alergii se největší role přičítá obsahu kaseinu, což je bílkovinná frakce obsažená v kravském mléku.

Uvádí se, že lidská populace je v 60 až 70 % případů alergická na tyto bílkoviny. Vzhledem k tomu, že kozí mléko má odlišné složení a odlišný podíl bílkovinných frakcí, je povětšinou snášeno bez problémů jak u dětí, tak u dospělých.

Sušené kozí mléko dodávané společností Olimpex je vyráběno v Holandsku z čerstvého kozího mléka vyprodukovaného ve šlechtěných chovech na biologicky zdravých pastvinách.

Mléko je ošetřeno předepsaným způsobem, tak, že nedochází ke snížení jeho nutriční a výživné hodnoty ani jeho gastronomická kvalita netrpí pachem, který bývá v malých chovech u kozího mléka běžný. Neobsahuje žádné přísady, pouze je zbaveno vody do hodnoty v sušině 5 %. Kozí mléko není vhodné jako jednostranná strava pro kojence do jednoho roku stáří zejména pro nižší obsah železa. Naopak je vhodné jako součást dětské stravy po jednom roce věku dítěte, pokud je chuť a zdraví jedince v pořádku.

Kozí mléko je ideální : Jako výživná přírodní strava pro všechny, kteří jsou citliví, nebo mají alergii na kravské mléko, které jim způsobuje průjem, nadýmání, ekzémy nebo astma.

Pro svou výbornou stravitelnost je kozí mléko ideální stravou pro děti, lidi se zažívacími poruchami a pro rekonvalescenty. Kozí mléko je výživná alternativa pro ty, kdo mají problémy s trávením kravského mléka.

Jeho stravitelnost je přisuzována jiné stavbě kaseinu než je tomu u mléka kravského. Zejména pro děti, které mají problémy se stravitelností kravského mléka je kozí mléko jemnější přírodní alternativou. Jeho složení při konzumaci pomáhá chránit organismus před škodlivými vlivy životního prostředí i celou řadou civilizačních chorob. Kozí mléko je rovněž výborný zdroj biologického vápníku, kterého obsahuje o více než 13 % více než mléko kravské. Pití kozího mléka má pozitivní vliv na metabolismus minerálů, rekonvalescenci při chudokrevnosti z nedostatku železa a nedostatku minerálů v kostech. Chceme-li udělat něco pro zlepšení své kondice, udržení mladosti našich buněk a zvýšení obranyschopnosti organismu, pak by jsme měli v pravidelných časových intervalech provádět 4-6 týdenní kůru kozím mlékem v denní dávce alespoň půl litru tohoto plnotučného mléka.

Sušené kozí mléko naleznete v naší nabídce:

Holandské sušené kozí mléko plnotučné