První pomoc a prevence vaginálních obtíží

Riziko vzniku vaginálních mykóz a gynekologických zánětů nehrozí pouze v létě, ale také v době snížené imunity organizmu po dobu nemoci, při léčbě antibiotiky, při nošení těsného prádla a také při sprchování se ve veřejně přístupných šatnách tělocvičen a fitness center. Hlavním projevem tohoto onemocnění bývá nepříjemné svědění nebo pálení v oblasti poševního vchodu, nezřídka doprovázené výtokem. Kvasinky Candida albicans, které jsou běžnou součástí mikrobiálního prostředí pochvy, se přemnoží a tím způsobí infekci.

Častější sprchování a nadměrná opatření tělesné hygieny mohou také vést k narušení přirozené poševní mikrofóry. Gynekologové u intimní hygieny doporučují buď nepoužívat mýdlo vůbec, nebo používat speciální mýdla určená pro intimní hygienu.

Jak vzniká vaginální mykóza?

Poševní sliznice je proti infekcím za normálních okolností chráněná přirozeným mírně kyselým prostředím, které je vytvářeno mléčnými bakteriemi – laktobacily a dalšími mikroorganismy. Za určitých podmínek však může dojít k porušení rovnováhy poševního prostředí. Tím vznikají bakteriální nebo myotické infekce.

Vaginální mykóza je běžné onemocnění, které postihuje alespoň jednou za život téměř 75 % dívek a žen a více než polovina z nich jím trpí opakovaně. Dá se spolehlivě a rychle odstranit, avšak svědění, pálení a výtok působí nepříjemně a důsledkem je, že dívka či žena není v pohodě a je vystrašená, co se to vlastně děje. Proto je důležité začít s léčbou co nejdříve.

Možnosti léčby

Při rozvinutých bakteriálních a mykotických infekcích účinně zasahuje silice z čajového stromu (Melaleuca alternifolia, dále jen olej Tea Tree). Olej Tea Tree je známý odedávna v zemích Austrálie a Oceánie, kde se používá jako antiseptický prostředek. Obsahuje řadu aktivních látek a o jeho působení proti bakteriím, mykózám, virům, zánětům a bolestem existuje mnoho publikací. Tyto znalosti byly základem pro přípravu receptury přípravku Femigel®. Jedná se o přírodní vaginální gel, jehož hlavní složkou je velmi kvalitní originální olej Tea Tree Australian BodyCare® v klinicky ověřené 3% koncentraci, která účinně napomáhá odstranit průvodní vaginální obtíže.

Z klinických zkušeností

Výzkumy potvrzují, že 3% koncentrace oleje Tea Tree v přípravku Femigel® potlačuje rozvoj patogenní flóry, aniž by současně nepříznivě ovlivňovala rozvoj normální poševní mikroflóry – bakterie kmene Lactobacillus. Intravaginální aplikací přípravku Femigel® významně vzrůstá podíl bakterií tvořících kyselinu mléčnou (Lactobacillus sp.) v pochvě. To umožňuje zachovávat a obnovovat fyziologické, mírně kyselé poševní prostředí s přirozeným složením zdravé poševní mikroflóry, která představuje nejdůležitější bariéru proti poševním infekcím. Femigel® je velmi dobře snášen, nebyly zaznamenány případy alergie ani jiné nepříznivé účinky.

Zdroj: „Klinické zkušenosti s preparátem Femigel®“, MUDr. Pavlína Nejedlá, 2004

Prevence a první pomoc při vaginálních obtížích

Femigel® je mezi lékaři i ženami, které jej používají, znám jako prostředek zmírňující nespecifické obtíže v oblasti ženských pohlavních orgánů. První pomoc při vaginálních infekcích by měla být aplikována co nejdříve, popřípadě preventivně, aby infekce nezkazila například zážitek ze zasloužené dovolené.

Kdy Femigel® použít?

Femigel® se doporučuje používat jako prevence a první pomoc při vaginálních obtížích jako je výtok, svědění nebo pálení zevních rodidel. Dále je vhodné jej aplikovat při užívání antibiotik pro zachování přirozeného poševního prostředí. Používejte Femigel® před a po návštěvě bazénů, sauny nebo při změně partnera, neboť chrání před vznikem infekcí.

Přípravek Femigel® je volně prodejný v lékárnách. Odpadá tak prodlení při návštěvě lékaře, popř. nutnost vyhledat lékařskou pomoc v zahraničí. Je možné jej použít i jako lubrikant při sexuálním styku.

Nejprodávanější vaginální gel s olejem Tea Tree!

  • připraven k okamžitému použití díky jednotlivým tubám s aplikátory, které zaručují naprostou hygienu při aplikaci a snadné použití i při cestování a na dovolené
  • neobsahuje hormony, proto nezvyšuje ani nesnižuje Vaši přirozenou hormonální rovnováhu
  • pomáhá udržovat přirozené pH pochvy a tím udržuje poševní rovnováhu
  • je bezbarvý, proto nezanechává skvrny na oblečení

 

Femigel® - účinný, klinicky ověřený, bezpečný a spolehlivý!

Online Femigel