Hojivá i zkrášlující koupel

Po dlouhém dni je koupel jako něžné pohlazení. Pomůže navodit pohodu po náročném dni, zklidní mysl, obnoví síly a vy se v mžiku budete cítit jako bohyně. Obsažené přísady navíc dokáží pokožce zajistit potřebnou péči. Koupele mohou dlouhodobě zlepšovat i leckteré kožní problémy a bývají proto jednou z hlavních lázeňských procedur při řešení dermatitid. Výsledkem je jemnější a vláčnější vzhled pokožky. Hojivé koupele navíc přináší příjemný zážitek pro tělo i duši. Tak proč si luxusní lázeňskou péči nedopřát i doma? Vyzkoušet můžete absolutní novinku na našem trhu, ovesnou koupel v praktických sáčcích, která blahodárně působí na ekzémy a další dermatitidy.

Zdravý i hojivý oves

Oves  je jednou z nejstarších obilnin vůbec a jeho milovníci dobře vědí, že se dá chutně připravit na desítky způsobů.  Kouzelná ovesná zrníčka však prospívají také lidskému zdraví a to až do té míry, že je můžeme bez přehánění označit za uzdravující. Dietologové považují oves za jednu z nejzdravějších obilnin vůbec. Nejenom proto, že obsahuje mnohem více cenných bílkovin než ostatní druhy obilí. Zrní ovsa se také vyznačuje vysokým obsahem tuku, který tvoří především nenasycené mastné kyselin. A na fosfor, železo či vitamin B1 je oves dokonce bohatší než maso! Je i výtečným zdrojem vitaminu E, železa, zinku a pro zdraví trávících orgánů tolik důležité rozpustné vlákniny. Jednou z nejcennějších složek ovse je však takzvaný betaglukan, který působí proti stárnutí pleti, stimuluje tvorbu kolagenu a elastenu, zabraňuje vlivu volných radikálů a podporuje buněční imunitu.

Co věděli už naše babičky

O příznivých účincích ovsa pro zdraví se ví už dávno, i proto se v minulosti velice často používal taktéž k hojivým terapiím. Odvar z ovsa nebo ovesných vloček na pálení žáhy, z rozdrcených zrn se pil čaj. Ovesná sláma se také vařila a výluh přidávala do koupelí, protože se ukázalo, že má blahodárný vliv na pokožku. Zklidňuje ji, působí proti rozmanitým zánětům i alergiím a celkově posiluje. Dnes víme, že působí blahodárně i ekzémy, zklidňuje svědění kůže a pomáhá odstraňovat rozmanité dermatitidy. Ovesná koupel se často doporučuje i pro celkové zklidnění unaveného organizmu a posílení nervové soustavy. No a ženy bude jistě  zajímat také to, že ovesná koupel krásně zvláčňuje a hydratuje suchou kůži.

Ovesná koupel je velmi příjemná a pomůže zrelaxovat tělo i unavenou mysl kdykoli si vzpomenete. Nádherně zvláční jemnou a citlivou pleť, která bude po koupeli sametově hladká. Pomáhá při svědění kůže, uklidňuje podrážděnou pokožku a přispívá k obnově ochranné kožní bariéry. Pěstící účinky poznáte již po jedné koupeli. V ovesné koupeli můžete bez obav koupat i své malé ratolesti. Skvělé účinky potvrzuje MUDr. Jana Rydlová, vedoucí lékařka dětských léčeben Lázně Luhačovice. Koupele jsou zde s velkým úspěchem ordinovány dětem s chronickým atopickým ekzémem a velmi pozitivně se podílí na odstranění těchto nepříjemných onemocnění.

Ovesná koupel obsahuje 100% přírodní extrakt z ovsa. Tato obilnina si u nás – na rozdíl od jiných zemí – jen pomalu znovu dobývá pozici, která jí právem náleží. Oves je významným zdrojem beta-glukanu, minerálních látek a vitaminů, díky nimž čistí organismus nejen vnitřně, ale i vně. Již naši předkové se koupali v ovesné slámě nebo otrubách. Ovesné výluhy se přidávaly do koupelí novorozeňat, aby jejich kůže byla zdravá a hebká. Dnes víme, že působí blahodárně také na ekzémy (atopický ekzém), lupénku, akné, zklidňuje svědění kůže a pomáhá odstraňovat rozmanité dermatitidy. Může za to obsažený zinek, který působí proti ekzémům a je nezbytný pro pevnou a zdravou pokožku. Výborně se postará také o suchou pokožku.

Blahodárné účinky ovesných koupelí nabízely donedávna pouze vybrané lázně. Dnes však za ovesnými koupelemi nemusíte již nikam jezdit. Minilázně si můžete udělat i doma, kdykoliv a bez složitých příprav. Jak si udělat ovesnou koupel? Stačí si zakoupit Ovesnou koupel v praktických sáčcích. Každé balení obsahuje tři sáčky, které odpovídají jedné dávce. Obsah sáčku se jednoduše vsype do proudu vody, v níž se nechá rozpustit. Po  koupeli se neoplachujte, pokožku pouze jemně osušte.

Online nabídka přípravků do koupele