Zázračná houba - Žampion brazilský

Změny počasí, teplotní výkyvy, stres, nevyvážená strava, špatný spánkový režim a nedostatek vhodné pohybové aktivity narušují harmonii organismu a oslabují jeho imunitu.

Stále agresívnější viry, které mnohdy „nasedají” na „terén”, kde je narušena harmonie mezi mikroorganismy obývajícími lidské tělo zevnitř i zvenčí, využívají sezónních změn a člověk jejich útokům snáze podléhá. Zdravý je ten organismus, který se dokáže v pohodě přizpůsobit. To ovšem vyžaduje, aby byla průběžně udržována přirozená rovnováha mezi tzv. mikrobiomem, tedy souborem všech mikroorganismů, které v těle žijí, a imunitním systémem těla. Musíme si uvědomit, že se nejedná jen o střevní bakterie, ale i o další mikroorganismy jako jsou kvasinky, plísně a dokonce někdy i prvoky, které jsou tzv. komensály, tedy „spolustolovníky” na tom, co sníme. Člověku – svému hostiteli - většinou při látkové výměně prospívají, někdy však mohou i škodit.

Hit pro imunitu

Asi před 40 lety zjistili epidemiologové, studující domorodou populaci v Piedade, předměstské oblasti brazilského Sao Paula, že nemocnost místních obyvatel byla neobvykle nízká. Zkoumali proč, a našli souvislost s houbami rodu Agaricus (žampion), které byly běžnou součástí jejich každodenní stravy. Prominentní japonský mykolog a biochemik Dr. Takashi Mizuno se začal účinky tohoto Žampionu brazilského podrobněji zabývat v devadesátých letech minulého století a zjistil na laboratorních zvířatech, že po pravidelné konzumaci Žampionu brazilského  dochází k výraznému posílení imunitního systému. Látky z něj izolované ve srovnání předčily další používané houby jako například shiitake, maitake nebo reishi.

Své první studie o imunomodulačním účinku Žampionu brazilského publikoval doktor Mizuno v roce 1990. O čtyři roky později vydal knihu o himematsutake (jak se nazývá Žampion brazilský v Japonsku) s názvem „Miracle Medicinal Mushroom“ (Zázračná léčivá houba) a už za šest let poté dosáhly přípravky z této houby obratu 25 miliard japonských jenů.
„Jako dlouholetý odborník v rostlinných látkách přírodního původu, angažovaný v odborných farmaceutických společnostech a firmách, v národních a nadnárodních profesionálních asociacích v Evropě i ve světě mohu potvrdit, že plodnice Agaricus blazei Murill je zavedeným produktem v členských státech EU”, konstatuje nezávislý konzultant RNDr. Václav Bažata. „Je například uvedena v pozitivním seznamu Belgického královského dekretu z r. 2012 nebo v poslední italské vyhlášce z letošního roku. Doplněk stravy Žampion brazilský je proto významným příspěvkem k nabídce imunomodulačních doplňků stravy.”

Online prodej zde