Zdraví a Chuť: Výjimečné šťávy Rabenhorst a jejich cesta k dokonalosti

Firma Rabenhorst, s více než 200 lety historie, zůstává synonymem pro šťávy z ekologického zemědělství a zdravou výživu. Založená v roce 1805 reverendem Johannem Heinrichem Lauffsem, tato německá společnost prošla dlouhou cestou inovace a kvality. Dnes je Rabenhorst nejen rodinnou firmou, ale také lídrem mezi německými výrobci organických šťáv.

Tradiční hodnoty, moderní přístup: Historie firmy Rabenhorst od roku 1805

rabenhorst3

Začátky firmy sahají až do roku 1805, kdy Johann Heinrich Lauffs založil ve městě Oberwinter vinice. Nicméně pravý rozmach začal až v roce 1898, kdy Alexander Lauffs uvedl na trh "Roter Rabenhorster", první nealkoholické víno, konzervované metodou Louis Pasteura. Od té doby se firma začala věnovat nejen výrobě nápojů, ale také prosazovala zdravou přírodní stravu.
V roce 1920 bratři Günther a Walther Lauffsové nastoupili do společnosti, přičemž se začali angažovat v propagaci zdravého životního stylu. V roce 1952 byl uveden na trh legendární produkt - Rotbäckchen, který se stal ikonickým symbolem firmy.
V roce 1969 se firma Rabenhorst začala věnovat kontrolovanému ekologickému hospodářství a navázala výzkumnou spolupráci s Univerzitou v Kasselu. Tím se stala průkopníkem na trhu s organickými potravinami.

V roce 2005 oslavila firma Rabenhorst 200 let od svého založení. Dodnes zůstává výhradně vlastněná rodinou, což jí umožňuje udržovat si pevné hodnoty a zaměření na kvalitu. Současný profil společnosti Rabenhorst je impozantní. Stále se jedná o rodinnou firmu, která zaměstnává přibližně 100 zaměstnanců a exportuje do více než 30 zemí světa. Jejich produkty jsou vyhledávány pro svou kvalitu a čistotu, a firma se stala lídrem mezi německými výrobci organických šťáv.
Firma Rabenhorst neustále investuje do inovací a kvality svých produktů. Jedním z důkazů této snahy je spolupráce s DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft), která testuje ovocné nápoje již více než 50 let. DLG se stal největším nezávislým testovatelem kvality v Evropě pro ovocné šťávy a potraviny. Každoroční testy zahrnují senzorickou analýzu prováděnou odborníky, stejně jako mikrobiologické a chemické analýzy. Na základě těchto testů jsou ovocné nápoje oceněny medailemi DLG v bronzové, stříbrné nebo zlaté barvě. S důrazem na tradiční hodnoty, inovace a nekompromisní kvalitu, firma Rabenhorst pokračuje ve své cestě k poskytování zdravých a chutných produktů pro své zákazníky po celém světě.

rabenhorst

Nejlepší suroviny, nejlepší šťávy: Závazek firmy Rabenhorst k vynikající kvalitě

Při výrobě šťáv Rabenhorst je klíčem použití pouze nejvybranějšího ovoce a zeleniny, které je pečlivě pěstováno podle nejpřísnějších standardů. Firma Rabenhorst pečlivě vybírá své dodavatele a staví na dlouholetých osobních vztazích a stabilních smlouvách, které zajišťují, že získává suroviny nejvyšší kvality. Pro dosažení prémiové kvality šťáv Rabenhorst jsou stanoveny pokyny pro výběr surovin, které překračují standardní požadavky zákonných předpisů. Firma Rabenhorst si zakládá na tom, aby ovoce a zelenina byly pěstovány s maximální péčí a pokud je to možné, v souladu s bio certifikací. I přes vyšší náklady, Rabenhorst volí pouze ty nejlepší suroviny, protože kvalita je pro ně nenahraditelná.  Kvalita šťáv Rabenhorst je zaručena nepřetržitými a přísnými laboratorními kontrolami, kterými suroviny procházejí ještě před tím, než se promění ve lahodné nápoje. Každá odrůda ovoce je ručně vybrána a podrobena důkladné analýze, která zahrnuje testování zralosti, barvy, chuti a aroma. Obsah fruktózy, kyselin a vitamínů je pečlivě monitorován a přesně určen. Aby byla zajištěna absolutní bezpečnost a čistota, jsou prováděny další přísné laboratorní testy, které eliminují jakékoli nežádoucí kontaminující látky. Firma Rabenhorst disponuje vlastní moderní testovací laboratoří a spolupracuje s renomovanými partnery, aby zajistila, že každá lahodná kapka šťávy splňuje nejvyšší standardy kvality a bezpečnosti.

Šťávy Rabenhorst jsou vyráběny s maximální péčí a respektem k přírodě. Po pečlivé kontrole kvality surovin následuje proces prvního lisování za studena, který je jedním z klíčových prvků výroby. Firma Rabenhorst se pyšní tím, že své šťávy vyrábí bez použití konzervantů, což umožňuje zachování přirozené struktury a cenných látek lisované šťávy. Podobně jako u extra panenského olivového oleje, kde je důležitá první šťáva z lisovaní, firma Rabenhorst se zaměřuje na zachování té nejvyšší kvality. Každá kapka lisované šťávy je skladována s maximální péčí, aby se zachovala co nejpřirozenější chuť a výživové hodnoty. Pro zajištění zachování těchto vlastností se používá speciální pasterizační proces, který šťávu zahřívá na nejnižší možnou teplotu (80-90 °C). Díky inovativní stáčecí technologii a pečlivé kontrole teploty a přístupu kyslíku jsou vitamíny, minerály a další živiny šťávy Rabenhorst udržovány v optimálním stavu. Tímto způsobem firma Rabenhorst zaručuje, že každá lahodná kapka šťávy přináší nejen vynikající chuť, ale také maximální prospěch pro vaše zdraví.

Rabenhorst klade důraz na ochranu přírody i při balení svých produktů. Sklo je pro nás ideálním materiálem na obaly. Nejenže poskytuje vynikající ochranu proti škodlivým vnějším vlivům, jako je světlo, ale také zachovává chuť a vůni našich šťáv beze změny. Díky tomu jsou vitamíny a živiny v našich produktech optimálně chráněny. Naše ovocné a zeleninové šťávy, uložené v charakteristických hnědých skleněných lahvích, jsou okamžitě rozpoznatelné. To znamená, že si můžete být jisti, že si vždy vyberete ten pravý produkt, který je pro vaše zdraví i prožitek ze stolování to nejlepší.