Zelené potraviny - Green Foods: Objevte novou cestu ke zdraví!

S příchodem jara se většina z nás cítí motivovaná začít se starat o své zdraví a postavu. Proč tedy nezkusit tzv. trend Green Foods, kterým odborníci na výživu tolik proklamují? Tento trend spočívá v každodenní konzumaci minimálně pěti porcí ovoce a zeleniny v syrovém stavu. Nejenže nám toto stravování dodá všechny potřebné vitaminy a minerály, ale také spoustu dalších důležitých substancí, o jejichž účincích na naše tělo se stále teprve učíme. Navíc je tento způsob stravování mnohem přirozenější než užívání syntetických vitaminových preparátů, které často nemohou nahradit rostlinnou stravu v syrovém stavu.

zelene_potraviny

Další důležitou součástí trendu Green Foods jsou tzv. zelené nápoje. Ty jsou velmi oblíbené zejména mezi sportovci, kteří chtějí být v maximální kondici. Tyto nápoje jsou bohaté na vitaminy, minerály a další živiny, které jsou pro naše tělo velmi důležité. Kromě toho mají zelené nápoje jedinečné účinky na náš organismus, neboť pomáhají regenerovat a detoxikovat tělo a podporují prevenci a léčbu celé řady zdravotních problémů. Pokud tedy toužíte po zdravém a krásném těle, nezapomeňte na každodenní konzumaci syrové zeleniny a ovoce a vyzkoušejte i některý z mnoha receptů na zelené nápoje. Vaše tělo vám za to určitě poděkuje!

Zelené nápoje jsou skutečně výjimečné, protože jejich složení obsahuje nejen řadu vitamínů a minerálů, ale také vysoký podíl chlorofylu a enzymů. Jak již bylo zmíněno, chlorofyl má řadu pozitivních účinků na lidský organismus, včetně podpory hojení ran, zlepšení přenosu kyslíku a prevence infekcí. Navíc slouží jako zdroj chemické energie pro naše buňky. Tato zelená rostlinná barviva však nejsou všechno, co zelené nápoje nabízejí. V rostlinách se nachází i další rostlinné barviva, která jsou běžně zakryta chlorofylem a která mají také mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví.

Dalším důležitým faktorem jsou enzymy, které jsou v zelených nápojích vysoké koncentraci. Tyto enzymy jsou nezbytné pro řadu biochemických reakcí v našem těle, a to zejména při trávení. Protože tepelně upravená strava obsahuje jen velmi málo enzymů, zelené nápoje se staly populární alternativou pro lidi, kteří chtějí posílit své trávení a vstřebávání živin. Kromě toho se enzymy v zelených nápojích aktivují při konzumaci a přímo působí na metabolismus, což může být prospěšné i pro prevenci řady zdravotních problémů.

Jednou z klíčových vlastností zelených nápojů je jejich schopnost neutralizovat přebytečné kyseliny v organismu, což pomáhá předcházet celé řadě zdravotních obtíží. V dnešní době, kdy jsme vystaveni stresu, tepelně upravené stravě, kávě a alkoholu, je překyselení organismu velkým problémem. Zelené nápoje jsou vynikajícím prostředkem pro vyrovnání pH a odstranění přebytečných kyselin.

Další z významných benefitů zelených nápojů je jejich schopnost podporovat odstraňování toxinů z organismu a vysoká antioxidační aktivita. Tyto vlastnosti jsou klíčové pro prevenci mnoha onemocnění, jako je rakovina, předčasné stárnutí organismu a poškození pokožky působením slunečního záření. Je zajímavé, že lidé ze severských zemí dokonce používají šťávu ze zeleného ječmene i k vnějšímu potírání pokožky. Proto pokud se snažíte o zdravý životní styl, zelené nápoje by neměly chybět ve vaší stravě.

Zelené potraviny najdete v naší nabídce.