Bezstarostné léto: Nejlepší produkty pro vaše letní dobrodružství

Léto je tady a s ním přichází období plné radosti, dobrodružství a relaxace. Abychom vám pomohli využít tuto sezónu naplno a bezstarostně, připravili jsme pro vás pečlivý výběr našich nejlepších letních produktů. Nezáleží na tom, zda se chystáte na dovolenou u vody, na horské túry, nebo se chcete ponořit do rušné atmosféry velkoměsta, máme pro vás ty správné produkty, které vám pomohou si léto užít naplno.

  1. Cestování bez stresu a nevolnosti: Jak na svých cestách využít sílu přírody
  2. Spánek na cestách: Jak se vyrovnat s problémy a získat na dovolené energii
  3. Zářivé opálení zevnitř i zvenčí: Péče o pleť na dovolených plných slunce
  4. Svěžest a ochrana na cestách: Nezbytné výrobky pro pohodlné letní dovolené
  5. Nepříjemné zažívací potíže? Zvládněte je s pomocí probiotik a dračí krve
  6. Uvolnění po náročném dni: Hořčíkový olej a aloe vera gel jako tajemství relaxace
  7. Proti klíšťatům a hmyzu: Nejlepší přípravky pro bezstarostné kempování
  8. Přírodní antihistaminika: Perilla, quercetin, ženšen a kurkuma proti alergiím

léto2

Cestování bez stresu a nevolnosti: Jak na svých cestách využít sílu přírody

Cestování je dobrodružstvím plným vzrušení, ale pro mnoho lidí může být také spojeno s nepříjemnostmi jako je cestovní nevolnost a úzkost. Cestovní nevolnost přichází s nepříjemnými příznaky, jako jsou závratě, nevolnost, zvracení a obecný pocit nepohody. Naštěstí existuje několik doplňků stravy a bylinek, které mohou těmto problémům předejít. Zázvor je jedním z nejúčinnějších doplňků stravy pro cestovní nevolnost. Jeho přirozené antinauseatické vlastnosti pomáhají uklidnit podrážděný žaludek. Zázvor si můžete dopřát ve formě osvěžujícího čaje, praktických tablet nebo sušeného kořene. Dalším užitečným doplňkem je vitamín B6, který je známý svou schopností zmírnit nevolnost. Existuje ve formě samostatných doplňků stravy nebo v kombinaci s dalšími přírodními složkami, které podporují trávicí systém.

Pokud se potýkáte s úzkostí při cestování, můžete se spolehnout na uklidňující účinky bylinek, jako je levandule, heřmánek a máta. Tyto přírodní prostředky pomáhají uklidnit mysl a snížit pocit nervozity. Můžete si je užívat ve formě lahodných čajů, aromaterapeutických olejů nebo doplňků stravy.

Spánek na cestách: Jak se vyrovnat s problémy a získat na dovolené energii

Problémy se spánkem mohou být během cestování také poměrně časté a mohou způsobit únavu a sníženou energii během dovolené. Nicméně existují doplňky stravy a bylinky, které mohou pomoci podpořit zdravý spánek i na cestách.

Jedním z nejznámějších doplňků stravy pro podporu spánku je melatonin. Melatonin je hormon, který je přirozeně produkován v našem těle a reguluje spánkové cykly. Doplňování melatoninu v tabletové nebo kapkové formě může pomoci upravit spánkový režim a přizpůsobit se novému časovému pásmu.

Bylinky jako levandule a heřmánek jsou také uznávány pro své uklidňující vlastnosti a schopnost podpořit zdravý spánek. Levandule má relaxační účinky a pomáhá snižovat úzkost a napětí, zatímco heřmánek má sedativní vlastnosti a podporuje klidný spánek. Tyto bylinky jsou dostupné ve formě čajů, olejů nebo doplňků stravy.

Zářivé opálení zevnitř i zvenčí: Péče o pleť na dovolených plných slunce

Pro dosažení bezpečného a zářivého opálení je důležité mít správné produkty, které vám pomohou chránit a hydratovat pokožku. Výrobky z řady Vivaco Sun a Piz Buin jsou skvělou volbou, protože nabízejí širokou škálu opalovacích krémů a olejů s různými faktory ochrany proti slunečnímu záření. Tyto výrobky jsou navrženy tak, aby chránily pokožku před škodlivými UV zářením a zároveň umožnily opálení bez rizika spálení.léto3

Kromě externí ochrany je také důležité pečovat o pleť zevnitř. Doporučuje se připravit pleť na slunění konzumací doplňků stravy obsahujících beta-karoten. Beta-karoten je přirozený pigment, který se nachází v potravinách, jako jsou mrkev, sladké brambory nebo špenát. Přípravky obsahující beta-karoten pomáhají zvýšit odolnost pokožky proti UV záření a přispívají ke zdravějšímu a rovnoměrnému opálení.

Při slunění a pobytu na teplém vzduchu je důležité dbát na dostatečnou hydrataci těla. Kokosová voda a nápoje z aloe vera jsou vynikající volbou, protože jsou přírodní a plné prospěšných látek. Kokosová voda je bohatá na elektrolyty a pomáhá udržovat tělo hydratované. Aloe vera má zase vlastnosti chlazení a zklidnění pokožky, což je ideální pro péči o pokožku po dlouhém slunění.

Úžeh a úpal: Nástrahy letní dovolené a jak jim čelit

Při dovolené na slunném jihu je třeba mít na paměti nebezpečí úžehu, který dokáže způsobit nemalé potíže. Sluneční paprsky zde mají úplně jinou sílu než v mírnějším středoevropském podnebí. Úžeh se neprojevuje okamžitě, ale s odstupem několika hodin a dokáže vážně zasáhnout náš mozek a mozkové blány. Abyste se uchránili, je důležité udržovat tělo, zejména hlavu, v chladu. Naštěstí tu jsou účinné pomocníky v podobě bylinných obkladů, jako je třeba heřmánek pravý. Jeho osvěžující účinky nejen chladí, ale také pomáhají zmírnit žaludeční nevolnosti, které často doprovázejí úžeh. Na spálenou pleť, která úžeh často doprovází, aplikujte přípravky s hojivým a chladivým panthenolem.

Na slunečné dovolené u moře číhá další nebezpečný nepřítel: úpal. Ten není způsoben slunečním zářením, ale především extrémním horkem a dusným prostředím. Když tělo ztrácí schopnost udržovat správnou teplotu, začíná se přehřívat. Malé děti, obézní lidé, senioři a jedinci se srdečními či cévními problémy jsou zvláště ohroženi. Ale pozor, úpal dokáže překvapit i zdravého dospělého, který se dlouhé hodiny vystavuje nelítostným vedrům. Úpal přináší horečku a neurologické příznaky, jako je únava, pulzující bolesti hlavy a obtížné dýchání. Kromě osvěžujících obkladů s bylinami se v případě úpalu osvědčil i olej z třezalky.

Pokud vás nemile překvapil úžeh nebo úpal, dbejte na dostatečné zavodnění organismu. V případech velkého úbytku vody v organismu je vhodné doplňovat minerální látky pomocí iontových nápojů, chladných minerálních vod, nebo pokud není jiná možnost pitné vody smíchané se špetkou soli.

Svěžest a ochrana na cestách: Nezbytné výrobky pro pohodlné letní dovolenéléto

Když se chystáte na dlouhé letní cestování, je důležité myslet na pohodlí a hygienu vašeho těla, a to zvláště v teplých a vlhkých podmínkách. A právě pro tyto případy existují nezbytné pomocníky, které vám ulehčí a zajistí čistotu i v nepříjemných situacích. Vlhčené ubrousky Intim Comfort Anti-intertrigo komplex jsou neocenitelným společníkem během dlouhých cest. Díky svému speciálnímu složení nabízejí účinnou ochranu před podrážděním a intertrigem, které mohou způsobit vlhké a těsné prostředí. Tyto ubrousky jsou navrženy tak, aby pokožku osvěžily, hydratovaly a zároveň poskytly ochranu před bakteriemi a nepříjemnými pachy. Kromě vlhčených ubrousků je také vhodné mít s sebou sprej Intim Comfort Anti-intertrigo. Tento sprej je speciálně vyvinutý pro péči o intimní partie. Jeho osvěžující a jemná formulace pomáhá udržovat pokožku suchou, předcházet podráždění a chrání ji před vznikem intertriga. Stačí použít sprej na postižené místo a ihned si užít pocit čistoty a komfortu.

Nepříjemné zažívací potíže? Zvládněte je s pomocí probiotik a Dračí krve

Pokud trpíte nepříjemnými zažívacími potížemi běžnými v letní sezoně, doporučujeme vám jako prevenci vzít s sebou probiotika Optibac Travel Abroad, Viridian Travel Biotic nebo Bio-Kult '14' a jako první pomoc použít aktivované rostlinné uhlí Carbofit. Při trávicích obtížích známe i dalšího spolehlivého pomocníka - Sangre de Drago neboli Dračí krev. Zvládne zvracení, průjem, bolesti žaludku a dokonce i žaludeční vředy. Ale to není vše! Když se vydáváte do exotických zemí, Sangre de Drago vám poslouží jako ochrana pro vaše trávicí ústrojí a zároveň jako prevence proti nepříjemným střevním infekcím.

Uvolnění po náročném dni: Hořčíkový olej a Aloe Vera gel jako tajemství relaxace

Po náročném dni plném pohybu se však nedokážete vyhnout únavě a namoženým svalům. Při návratu na chatu večer si proto jistě oceníte hořčíkový olej a Aloe Vera Rescue gel. Hořčíkový olej má uklidňující účinky na svaly a pomáhá snižovat svalové křeče. Aloe Vera Rescue gel s výtažky z aloe vera zase přináší osvěžení a klidnění pokožky, zároveň pomáhá redukovat otoky a podporuje rychlejší regeneraci.

Proti klíšťatům a hmyzu: Nejlepší přípravky pro bezstarostné kempováníléto1

Když se vydáte na kempování u rybníků nebo strávíte čas v lese, je důležité myslet na ochranu proti hmyzu a klíšťatům. Tito nepříjemní tvorové mohou vás i vaše zvířecí společníky obtěžovat a přinést různé potíže. Proto jsme pro vás připravili široký výběr repelentů a přípravků, které vám pomohou udržet klíšťata a hmyz v šachu. Mezi nejoblíbenější produkty patří sada Atix pro bezpečné odstranění klíšťat, která vám umožní rychle a bezbolestně odstranit přisáté klíště. Tato sada obsahuje všechny potřebné nástroje pro správné odstranění klíštěte bez rizika infekce. Další možností je Incognito Přírodní repelent ve spreji, který vám poskytuje účinnou ochranu proti hmyzu a klíšťatům. Je 100% přírodní a přesto má stejnou absolutní účinnost proti jako spreje založené na sloučenině DEET, která se nachází v běžných repelentech.

Pokud máte doma čtyřnohého přítele, nezapomínejte na ochranu i pro něj. Pro psy jsou ideální přírodní antiparazitní pipety, které pomáhají chránit vašeho psa před klíšťaty a dalšími parazity. Sprej s extraktem z citronely, konopí a pelargonie pak poskytuje další vrstvu ochrany. Pokud se přece jen stanete obětí komára, můžete použít gel po bodnutí hmyzem nebo Tea Tree oil, který je známý svými protizánětlivými vlastnostmi. Tyto přípravky pomohou zmírnit svědění a podráždění po bodnutí a mohou být také použity na drobné rány, popáleniny a svalové masáže.

Přírodní antihistaminika: Perilla, quercetin, ženšen a kurkuma proti alergiím

Alergie mohou způsobit značné nepříjemnosti během dovolené, ať už jde o alergické reakce na potraviny, hmyzí kousnutí nebo pyly rostlin. Nicméně existují doplňky stravy a bylinky, které mohou pomoci zmírnit příznaky alergií a umožnit vám si plně užít dovolenou. Jedním z nejznámějších doplňků stravy pro alergie je perilla. Perilla obsahuje přírodní antihistaminika, která pomáhají snižovat alergické reakce. Můžete si ji užít ve formě čaje, kapslí, tinktury nebo žvýkačky.  Dalším populárním doplňkem je quercetin, který je přírodní antioxidant s antihistaminickými vlastnostmi. Quercetin se nachází v různých potravinách, jako jsou cibule, jablka a broskve, ale také je dostupný jako samostatný doplněk stravy.

Bylinky jako ženšen a kurkuma jsou také uznávány pro své protizánětlivé vlastnosti a mohou pomoci zmírnit příznaky alergií. Ženšen podporuje imunitní systém a zlepšuje odolnost proti alergenům. Kurkuma obsahuje kurkumin, který působí jako přírodní antihistaminikum a může snížit záněty spojené s alergickými reakcemi.