Akce Tip

Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí

 • 1 z 2

Přípravek Bio-Kult představuje 14 kmenových živých kultur v 1 kapsli. Každá kaple obsahuje min. 2 miliardy živých mikroorganismů (2x109 CFU/kapsli), což je ekvivalent 10 miliard živých mikroorganismů na 1 gram (1x109 CFU/gram).

 • 439 Kč 140 Kč –32 %
 • Dostupné do 1 dne
299 Kč
Kategorie: Probiotika a prebiotika
Hmotnost: 0.04 kg
Obsah: 60 ks
 

Bio-Kult "14" je prémiové probiotikum, originální více kmenový přípravek bio-kult obsahuje 14 kmenů živých kultur a je určen pro každodenní užívání.

Výrobek Bio-Kult byl testován Společností pro probiotika a prebiotika (www.probiotika-prebiotika.cz) na obsah živých kultur a bylo potvrzeno, že obsahuje deklarované množství kmenů živých kultur (atest zde)

Proč probiotika?

Probiotika jsou živé, zdraví prospěšné mikroorganismy, které mohou pozitivně ovlivňovat váš trávící a imunitní systém tím, že udržují v rovnováze dobré bakterie v celém trávicím ústrojí.

Proč BIO-KULT®?

Bio-Kult 14-ti kmenové probiotikum, které napomáhá společně s přirozenou obranyschopností našeho organismu tak, že doplňuje ve střevech zdraví prospěšné bakterie a tak podporuje naše zdraví. Není nutno ho uchovávat v chladničce a jeho použití je široké.

Je vhodné při:

 • Cestování
 • Užívání antibiotik
 • Střevním dyskomfortu
 • Syndromu propustného střeva
 • Syndromu dráždivého tračníku
 • Nespecifických střevních zánětech

Hlavní předností tohoto probiotika je právě velký počet přesně specifikovaných probiotických kmenů (14 kmenů – nejvíce na trhu) ve vysoké koncentraci – 2 miliardy CFU (kolonie tvořících jednotek)/kapsli, což odpovídá ekvivalentu 10 miliard CFU/gram. Toto množství je garantováno po celou dobu životnosti, tedy i na konci expirace, to je 24 měsíců od data výroby (většina probiotik na trhu má záruční dobu 18 měsíců). Z toho vyplývá, že v době výroby je koncentrace probiotik v kapsli ještě vyšší než 2 mld.

Výrobek BIO-KULT® neobsahuje živočišné ingredience, obal kapsle je vyroben z rostlinné celulózy. Opět, většina probiotických kapslí na trhu je vyrobena z živočišné želatiny.

Cestování a BIO-KULT®

Jak již bylo zmíněno, BIO-KULT® je výjimečný svým obsahem velkého množství probiotických kmenů. Je mnohem pravděpodobnější, že 14 probiotických kmenů, které pocházejí ze sbírky firmy Probiotics International Ltd. (Protexin) a mají sbírkové označení PXN, zasáhne širší spektrum patogenů v trávicím ústrojí, než probiotikum, které obsahuje jeden kmen či několik málo kmenů. Tato výhoda se projeví zejména při cestování do exotických destinací, na dovolené apod., kde se náš organismus setkává s bakteriemi, na které není zvyklý a které nám mohou způsobit nemalé potíže. A právě při rozmanitosti těchto patogenních bakterií se může projevit zvýšený účinek 14-ti kmenového probiotika, u kterého je větší pravděpodobnost, že bude fungovat. S jejich užíváním je nejlépe začít 1 týden před začátkem cesty.

Antibiotika a BIO-KULT®

Je zcela běžné, že během léčby antibiotiky máme problémy s příjmem potravy a s trávením, mnoho lidí také při této léčbě trpí průjmy. BIO-KULT® může pomáhat v tom, že doplňuje zdraví prospěšné bakterie ve střevech a tak napomáhá k lepšímu trávení. BIO-KULT® obsahuje také speciální probiotický kmen Bacillus subtillis PXN 21, který je v současnosti podroben výzkumu na Royal Holloway University of London, kde dr. Simon Cutting zkoumá účinek této probiotické bakterie na patogenní bakterii Clostridium difficile. Právě Clostridia difficile bývá zodpovědná za průjmy spojené s užíváním antibiotik. V únoru roku 2012 byly zvěřejněny první výsledky tohoto výzkumu, který je prováděn na myších, další podrobnější zpráva by měla být zveřejněna na podzim 2012. Pokud se potvrdí zatím slibné účinky kmene Bacillus subtillis PXN 21 na specifickou imunitu proti patogenní Clostridium difficile, budou v roce 2013 následovat klinické zkoušky na lidech. Celou zprávu z února 2012 si můžete stáhnout na konci této stránky (především str. 6, na které je graf znázorňují účinnost PXN 21 na tvorbu IFN- y, což je primární cytokin, který aktivuje makrofágy a tím spouští obrannou reakci hostitele proti patogenním bakteriím a virům, např. Clostridium defficile).

Imunita a BIO-KULT®

Je známo, že až 70% naší imunity se vytváří ve střevech. Podzimní a zimní období sebou přináší problémy s nachlazením a chřipkou a je proto nanejvýš vhodné před tímto obdobím náš imunitní systém podpořit. A 14-ti kmenové probiotikum může být to pravé. BIO-KULT® může díky širokému spektru kmenů a vysoké koncentraci být pomocníkem při udržování zdravého imunitního systému.

Odolnost probiotických kmenů použitých ve výrobku BIO-KULT®

Tyto probiotické bakterie jsou během procesu lyofilizace (sušení mrazem, které je mnohem šetrnější než klasické sušení) tzv. mikroenkapsulovány, čímž se dosahuje dvojího účinku:

 1. BIO-KULT® může být skladován při pokojových teplotách, nevyžaduje skladování v chladničce.
 2. Probiotické bakterie jsou chráněny před škodlivým kyselým prostředím žaludku a jsou tudíž funkční v celém zažívacím traktu – dostanou se tedy v plné síle do tenkého, ale především do tlustého střeva, kde vykonají svou práci. Odolnost probiotických bakterií BIO-KULT® byla testována In vitro (nepotlačovaný růst po dobu 2 hodin při pH 2.0 – kyselé prostředí)

Z výše uvedeného grafu je patrno, že i v takto agresivním kyselém prostředí nedochází k úbytku u použitých kmenů a jsou proto acido stabilní.

Obsahuje tyto probiotické kmeny:

 • Bacillus subtillis PXN 21
 • Bifidobacterium bifidum PXN 23
 • Bifidobacterium breve PXN 25
 • Bifidobacterium infantis PXN 27
 • Bifidobacterium longum PXN 30
 • Lactobacillus acidophilus PXN 35
 • Lactobacillus delbrueckii spp. bulgaricus PXN 39
 • Lactobacillus casei PXN 37
 • Lactobacillus plantarum PXN 47
 • Lactobacillus rhamnosus PXN 54
 • Lactobacillus helveticus PXN 45
 • Lactobacillus salivarus PXN 57
 • Lactococcus lactis spp. lactis PXN 63
 • Streptococcus thermophilus PXN 66

Složení:

Probiotické a prebiotické kultury

Přídatné látky:

celulóza (plnidlo), rostlinná kapsle (hydroxypropylmetyl celulóza)

Dávkování:

Užívejte 1-2 kapsle 1-2x denně, nejlépe s jídlem. Děti užívají 1 kapsli 1-2x denně. Pokud budete užívat 2 a více kapslí, můžete si dávku rozdělit tak, abyste kapsle užívali např. se snídaní a s obědem či večeří.

Pokud užíváte antibiotika, užívejte 4 kapsle denně, ideálně v období mezi užíváním antibiotik.   Pokračujte v užívání alespoň 2 týdny po dokončení léčby antibiotiky

V případě cestování užívejte 2 týdny před cestou výše uvedené dávkování, během cesty pak 4 kapsle denně. Pokračujte v užívání ještě alespoň 2 týdny po návratu z cesty.

Balení:

60 kapslí - dávka na 15-60 dní

Upozornění:

Doplněk stravy. Skladujte při pokojových teplotách, není potřeba uchovávat v chladničce. Celkové množství životaschopných bakterií je garantováno ke konci 2 leté expirační lhůty. Vhodný pro děti a těhotné ženy (vždy doporučujeme konzultaci s lékařem před užíváním jakéhokoliv doplňku stravy). Bez lepku. Může obsahovat stopová množství sóji a mléka, jelikož tyto složky se používají v kultivačním médiu živých kultur. Stopová množství mléčné složky jsou ovšem v takových hladinách, které nijak neohrozí lidi s nesnášenlivostí laktózy. Vhodný pro vegetariány. Bio-Kult byl testován Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Společností pro probiotika a prebiotika na deklarované množství kmenů a CFU a to jak no počátku, tak i na konci expirace a bylo konstatováno, že výrobek skutečně obsahuje deklarované množství kmenů a CFU.

Podobné produkty

 • Bio-Kult Infantis sáčky 16x1gAkce
  Bio-Kult Infantis je vědecky vyvinuté, moderní probiotikum pro kojence, batolata a malé děti. Speciální více-kmenová formule pro děti s Omega 3...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:9962
  Značka:PROBIOTICS INTERNATIONAL LTD.
  420 Kč (–26 %)
  309 Kč
 • bactoral 16tblTip
  Unikátní orální probiotikum Bactoral Bactoblis s ochrannou probiotickou kulturou. Přípravek Bactoral Bactoblis přirozeným způsobem dodává...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:104196
  Značka:Pharmaceutical Biotechnology
  439 Kč (–5 %)
  418 Kč
 • Bio-Kult Pro Cyan 45 kapslí
  Přípravek Bio-Kult Pro-Cyan je speciální formule s trojím účinkem obsahující extrakt z brusinek , živé bakteriální kultury a vitamín A...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:9960
  Značka:PROBIOTICS INTERNATIONAL LTD.
  420 Kč (–36 %)
  269 Kč
 • Advance Probio24 - Probiotika, 60 kapslíAkce
  Prémiový probiotický přípravek Probio24 obsahuje komplex 11 odolných probiotických kmenů, 33 miliard živých kultur v denní dávce a prebiotika.
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:109293
  Značka:Advance
 • AkuPROAkce
  AkuPRO obsahují 13 probiotických kmenů a celkové množství probiotik v jedné kapsli je 20 miliard CFU*. 
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:114680/10
  Značka:Akuna
  169 Kč (–16 %)
  od 159 Kč
 • Probio-Fix 60 tob.Akce
  Přípravek Probio-Fix obsahuje deklarované množství mikrobiálních kmenů mléčného kvašení.
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:10416
  Značka:Probio-Fix
  360 Kč (–23 %)
  279 Kč
 • Acidophius02
  Přípravek Super Acidophilus Klas se vyznačuje zvlášť silnou dávkou zdraví prospěšných bakterií (10 miliard v 1 tabletě) , což zaručuje...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:92491/40
  Značka:Klas
 • Unilakt klasik
  Vlákninový komplexní přípravek  Unilakt klasik je důležitá součást redukčních diet a doplněk zdravé výživy. Obsahuje probiotické bakterie...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:3865
  Značka:Simply You
  899 Kč (–3 %)
  875 Kč
 • Energy Probiosan Inovum 60 kapslí
  Probiosan Inovum obsahuje kombinaci inulinu, kolostra a extraktu z hlívy ústřičné obohacenou o komplex 10 nejúčinnějších probiotických kmenů .
  Dostupnost:Dostupné do 3 dnů
  Kód:10342
  Značka:Energy
 • Probio-Fix IMU 60 tob.Akce
  Přípravek Probio-Fix IMU obsahuje deklarované množství mikrobiálních kmenů mléčného kvašení.
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:10417
  Značka:Probio-Fix
  499 Kč (–25 %)
  375 Kč
 • ProbioLact 10
  Doplněk stravy ProbioLact obsahuje vyvážený komplex 5 různých kmenů živých mikroorganismů v počtu až 10 miliard v denní dávce. Bakterie...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:12472
  Značka:Pharmaceutical Biotechnology
  139 Kč (–9 %)
  126 Kč
 • ProbioLact 30 tob.Tip
  Doplněk stravy ProbioLact obsahuje vyvážený komplex 5 různých kmenů živých mikroorganismů v počtu až 10 miliard v denní dávce. Bakterie...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:8910
  Značka:Pharmaceutical Biotechnology
  310 Kč (–9 %)
  283 Kč
 • PharmaSuisse Lactocare 20 žvýkacích tbl.
  Přípravek Lactocare se nejčastěji používá při narušení střevní mikroflóry , např. v důsledku užívání antibiotik, při cestování, po dietetických...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:8958
  Značka:Pharmasuisse
 • omx probiotika 30 kapsliTipDoprava zdarma
  Hledáte-li nejlepší probiotika na dlouhodobé střevní potíže , na obnovu střevní mikroflóry po užívání antibiotik, nebo pro optimální funkci...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:12089
  Značka:Dr. OHHIRA
  999 Kč (–15 %)
  850 Kč
 • probiotika10 forte suroviny web 1280px
  Doplněk stravy PROBIOTIKA + hlíva ústřičná s betaglukany je určený pro všechny. Kombinuje prospěšnou houbu hlívu ústřičnou s 20 miliardami...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:111238
  Značka:Terezia Company
 • Unilakt skorice
  Tradiční český doplněk stravy s obsahem jablečné vlákniny, řasy chlorelly, skořice, probiotiky a vitaminem C.
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:70840/220
  Značka:Simply You
  339 Kč (–3 %)
  od 317 Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
11x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí
5
AF Avatar autora | 22.8.2019
Bio-Kult si kupuji už několik let a velice mi pomáhá. Jsou to výborná probiotika.
Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí
5
JH Avatar autora | 30.4.2019
Výborná probiotika. Při dlouhodobém užívání výrazně posilují imunitu.
Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí
5
JK Avatar autora | 11.10.2018
Najkomplexnejšie probiotikum na trhu, užívame celá rodina viac ako 6 rokov
Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí
5
EP Avatar autora | 28.9.2018
Nadmíru spokojená, nejlepší produkt na trhu, užíváme 5 let
Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí
5
TB Avatar autora | 10.4.2018
funguje perfektně, škoda jenom té ceny, jinde daleko levnější
Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí
5
JM Avatar autora | 6.4.2018
koupila jsem na doporučení a jsem velmi spokojená.
Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí
5
K Avatar autora | 26.3.2018
Nejlepší probiotika na trhu
Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí
5
Avatar autora | 18.2.2018
- krátká expirace, proto zřejmě nízká cena

ano, určitě tyto probiotika doporučuji
Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí
5
MM Avatar autora | 3.2.2018
výborné probiotikum pro děti i dospělé

probiotics-international-ltd-logoProbiotics International Ltd. (dříve Protexin, založená roku 1992) je firma zaměřená na výzkum, vývoj a výrobu produktů nejvyšší kvality pro humánní i veterinární použití. Hlavním motem firmy je "věda a příroda v rovnováze". Všechny probiotické přípravky vyráběné firmou Probiotics International Ltd. jsou podrobeny velmi rozsáhlému výzkumu jejich bezpečnosti a účinnosti pro spotřebitele. Firma Protexin velmi úzce spolupracuje s předními univerzitami (např. Univerzita v Readingu, Royal Holloway University apod.), klinikami a výzkumnými centry po celém světě a i v současnosti je v běhu několik klinických studií. Firma Protexin je držitelem následujících certifikátů kvality: SVP (Správná výrobní praxe MHRA), ISO 9001:2008 a BETA NOPS.

 
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.