Akce Tip

Bio-Kult '14' probiotika 60 kapslí

 • 1 z 2

Přípravek Bio-Kult představuje 14 kmenových živých kultur v 1 kapsli. Každá kaple obsahuje min. 2 miliardy živých mikroorganismů (2x109 CFU/kapsli), což je ekvivalent 10 miliard živých mikroorganismů na 1 gram (1x109 CFU/gram).

 • 439 Kč 110 Kč –25 %
 • Dostupné do 1 dne
329 Kč
Kategorie: Probiotika a prebiotika
Hmotnost: 0.04 kg
Obsah: 60 ks
 

Bio-Kult "14" je prémiové probiotikum, originální více kmenový přípravek bio-kult obsahuje 14 kmenů živých kultur a je určen pro každodenní užívání.

Výrobek Bio-Kult byl testován Společností pro probiotika a prebiotika (www.probiotika-prebiotika.cz) na obsah živých kultur a bylo potvrzeno, že obsahuje deklarované množství kmenů živých kultur (atest zde)

Proč probiotika?

Probiotika jsou živé, zdraví prospěšné mikroorganismy, které mohou pozitivně ovlivňovat váš trávící a imunitní systém tím, že udržují v rovnováze dobré bakterie v celém trávicím ústrojí.

Proč BIO-KULT®?

Bio-Kult 14-ti kmenové probiotikum, které napomáhá společně s přirozenou obranyschopností našeho organismu tak, že doplňuje ve střevech zdraví prospěšné bakterie a tak podporuje naše zdraví. Není nutno ho uchovávat v chladničce a jeho použití je široké.

Je vhodné při:

 • Cestování
 • Užívání antibiotik
 • Střevním dyskomfortu
 • Syndromu propustného střeva
 • Syndromu dráždivého tračníku
 • Nespecifických střevních zánětech

Hlavní předností tohoto probiotika je právě velký počet přesně specifikovaných probiotických kmenů (14 kmenů – nejvíce na trhu) ve vysoké koncentraci – 2 miliardy CFU (kolonie tvořících jednotek)/kapsli, což odpovídá ekvivalentu 10 miliard CFU/gram. Toto množství je garantováno po celou dobu životnosti, tedy i na konci expirace, to je 24 měsíců od data výroby (většina probiotik na trhu má záruční dobu 18 měsíců). Z toho vyplývá, že v době výroby je koncentrace probiotik v kapsli ještě vyšší než 2 mld.

Výrobek BIO-KULT® neobsahuje živočišné ingredience, obal kapsle je vyroben z rostlinné celulózy. Opět, většina probiotických kapslí na trhu je vyrobena z živočišné želatiny.

Cestování a BIO-KULT®

Jak již bylo zmíněno, BIO-KULT® je výjimečný svým obsahem velkého množství probiotických kmenů. Je mnohem pravděpodobnější, že 14 probiotických kmenů, které pocházejí ze sbírky firmy Probiotics International Ltd. (Protexin) a mají sbírkové označení PXN, zasáhne širší spektrum patogenů v trávicím ústrojí, než probiotikum, které obsahuje jeden kmen či několik málo kmenů. Tato výhoda se projeví zejména při cestování do exotických destinací, na dovolené apod., kde se náš organismus setkává s bakteriemi, na které není zvyklý a které nám mohou způsobit nemalé potíže. A právě při rozmanitosti těchto patogenních bakterií se může projevit zvýšený účinek 14-ti kmenového probiotika, u kterého je větší pravděpodobnost, že bude fungovat. S jejich užíváním je nejlépe začít 1 týden před začátkem cesty.

Antibiotika a BIO-KULT®

Je zcela běžné, že během léčby antibiotiky máme problémy s příjmem potravy a s trávením, mnoho lidí také při této léčbě trpí průjmy. BIO-KULT® může pomáhat v tom, že doplňuje zdraví prospěšné bakterie ve střevech a tak napomáhá k lepšímu trávení. BIO-KULT® obsahuje také speciální probiotický kmen Bacillus subtillis PXN 21, který je v současnosti podroben výzkumu na Royal Holloway University of London, kde dr. Simon Cutting zkoumá účinek této probiotické bakterie na patogenní bakterii Clostridium difficile. Právě Clostridia difficile bývá zodpovědná za průjmy spojené s užíváním antibiotik. V únoru roku 2012 byly zvěřejněny první výsledky tohoto výzkumu, který je prováděn na myších, další podrobnější zpráva by měla být zveřejněna na podzim 2012. Pokud se potvrdí zatím slibné účinky kmene Bacillus subtillis PXN 21 na specifickou imunitu proti patogenní Clostridium difficile, budou v roce 2013 následovat klinické zkoušky na lidech. Celou zprávu z února 2012 si můžete stáhnout na konci této stránky (především str. 6, na které je graf znázorňují účinnost PXN 21 na tvorbu IFN- y, což je primární cytokin, který aktivuje makrofágy a tím spouští obrannou reakci hostitele proti patogenním bakteriím a virům, např. Clostridium defficile).

Imunita a BIO-KULT®

Je známo, že až 70% naší imunity se vytváří ve střevech. Podzimní a zimní období sebou přináší problémy s nachlazením a chřipkou a je proto nanejvýš vhodné před tímto obdobím náš imunitní systém podpořit. A 14-ti kmenové probiotikum může být to pravé. BIO-KULT® může díky širokému spektru kmenů a vysoké koncentraci být pomocníkem při udržování zdravého imunitního systému.

Odolnost probiotických kmenů použitých ve výrobku BIO-KULT®

Tyto probiotické bakterie jsou během procesu lyofilizace (sušení mrazem, které je mnohem šetrnější než klasické sušení) tzv. mikroenkapsulovány, čímž se dosahuje dvojího účinku:

 1. BIO-KULT® může být skladován při pokojových teplotách, nevyžaduje skladování v chladničce.
 2. Probiotické bakterie jsou chráněny před škodlivým kyselým prostředím žaludku a jsou tudíž funkční v celém zažívacím traktu – dostanou se tedy v plné síle do tenkého, ale především do tlustého střeva, kde vykonají svou práci. Odolnost probiotických bakterií BIO-KULT® byla testována In vitro (nepotlačovaný růst po dobu 2 hodin při pH 2.0 – kyselé prostředí)

Z výše uvedeného grafu je patrno, že i v takto agresivním kyselém prostředí nedochází k úbytku u použitých kmenů a jsou proto acido stabilní.

Obsahuje tyto probiotické kmeny:

 • Bacillus subtillis PXN 21
 • Bifidobacterium bifidum PXN 23
 • Bifidobacterium breve PXN 25
 • Bifidobacterium infantis PXN 27
 • Bifidobacterium longum PXN 30
 • Lactobacillus acidophilus PXN 35
 • Lactobacillus delbrueckii spp. bulgaricus PXN 39
 • Lactobacillus casei PXN 37
 • Lactobacillus plantarum PXN 47
 • Lactobacillus rhamnosus PXN 54
 • Lactobacillus helveticus PXN 45
 • Lactobacillus salivarus PXN 57
 • Lactococcus lactis spp. lactis PXN 63
 • Streptococcus thermophilus PXN 66

Složení:

Probiotické a prebiotické kultury

Přídatné látky:

celulóza (plnidlo), rostlinná kapsle (hydroxypropylmetyl celulóza)

Dávkování:

Užívejte 1-2 kapsle 1-2x denně, nejlépe s jídlem. Děti užívají 1 kapsli 1-2x denně. Pokud budete užívat 2 a více kapslí, můžete si dávku rozdělit tak, abyste kapsle užívali např. se snídaní a s obědem či večeří.

Pokud užíváte antibiotika, užívejte 4 kapsle denně, ideálně v období mezi užíváním antibiotik.   Pokračujte v užívání alespoň 2 týdny po dokončení léčby antibiotiky

V případě cestování užívejte 2 týdny před cestou výše uvedené dávkování, během cesty pak 4 kapsle denně. Pokračujte v užívání ještě alespoň 2 týdny po návratu z cesty.

Balení:

60 kapslí - dávka na 15-60 dní

Upozornění:

Doplněk stravy. Skladujte při pokojových teplotách, není potřeba uchovávat v chladničce. Celkové množství životaschopných bakterií je garantováno ke konci 2 leté expirační lhůty. Vhodný pro děti a těhotné ženy (vždy doporučujeme konzultaci s lékařem před užíváním jakéhokoliv doplňku stravy). Bez lepku. Může obsahovat stopová množství sóji a mléka, jelikož tyto složky se používají v kultivačním médiu živých kultur. Stopová množství mléčné složky jsou ovšem v takových hladinách, které nijak neohrozí lidi s nesnášenlivostí laktózy. Vhodný pro vegetariány. Bio-Kult byl testován Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Společností pro probiotika a prebiotika na deklarované množství kmenů a CFU a to jak no počátku, tak i na konci expirace a bylo konstatováno, že výrobek skutečně obsahuje deklarované množství kmenů a CFU.

Podobné produkty

 • Bio-Kult Infantis sáčky 16x1gAkce
  Bio-Kult Infantis je vědecky vyvinuté, moderní probiotikum pro kojence, batolata a malé děti. Speciální více-kmenová formule pro děti s Omega 3 a...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:9962
  Značka:PROBIOTICS INTERNATIONAL LTD.
  Bio-Kult Infantis sáčky 16x1g
  420 Kč (–26 %)
  309 Kč
 • bactoral 16tblTip
  Unikátní orální probiotikum Bactoral Bactoblis s ochrannou probiotickou kulturou. Přípravek Bactoral Bactoblis přirozeným způsobem dodává...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:104196
  Značka:Bactoral
  Bactoral Bactoblis 16 tbl.
  499 Kč (–4 %)
  478 Kč
 • Bio-Kult Pro Cyan 45 kapslí
  Přípravek Bio-Kult Pro-Cyan je speciální formule s trojím účinkem obsahující extrakt z brusinek, živé bakteriální kultury a vitamín A pro normální...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:9960
  Značka:PROBIOTICS INTERNATIONAL LTD.
  Bio-Kult Pro Cyan 45 kapslí
  420 Kč (–36 %)
  269 Kč
 • Advance Probio24 - Probiotika, 60 kapslíAkce
  Prémiový probiotický přípravek Probio24 obsahuje komplex 11 odolných probiotických kmenů, 33 miliard živých kultur v denní dávce a prebiotika.
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:109293
  Značka:Advance
 • probiotics 20 topnatur 1463000020200106081419Tip
  Probiotics 20 jsou první prémiové dvacetikmenové probiotikum s prebiotiky.
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:117914
  Značka:Topnatur
  Topnatur Probiotics 20 30 kapslí
  320 Kč (–10 %)
  289 Kč
 • Energy Probiovet 90 tob.Tip
  Přípravek Probiovet je vhodný, zejména pro rostoucí mláďata a zvířata krmená průmyslovými krmivy.
  Dostupnost:Dostupné do 3 dnů
  Kód:3789
  Značka:Energy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
12x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
HL Avatar autora | 15.4.2020
Nejlepší probiotika
5
AF Avatar autora | 22.8.2019
Bio-Kult si kupuji už několik let a velice mi pomáhá. Jsou to výborná probiotika.
5
JH Avatar autora | 30.4.2019
Výborná probiotika. Při dlouhodobém užívání výrazně posilují imunitu.
5
JK Avatar autora | 11.10.2018
Najkomplexnejšie probiotikum na trhu, užívame celá rodina viac ako 6 rokov
5
EP Avatar autora | 28.9.2018
Nadmíru spokojená, nejlepší produkt na trhu, užíváme 5 let
5
TB Avatar autora | 10.4.2018
funguje perfektně, škoda jenom té ceny, jinde daleko levnější
5
JM Avatar autora | 6.4.2018
koupila jsem na doporučení a jsem velmi spokojená.
5
K Avatar autora | 26.3.2018
Nejlepší probiotika na trhu
5
Avatar autora | 18.2.2018
- krátká expirace, proto zřejmě nízká cena

ano, určitě tyto probiotika doporučuji
5
MM Avatar autora | 3.2.2018
výborné probiotikum pro děti i dospělé

probiotics-international-ltd-logoProbiotics International Ltd. (dříve Protexin, založená roku 1992) je firma zaměřená na výzkum, vývoj a výrobu produktů nejvyšší kvality pro humánní i veterinární použití. Hlavním motem firmy je "věda a příroda v rovnováze". Všechny probiotické přípravky vyráběné firmou Probiotics International Ltd. jsou podrobeny velmi rozsáhlému výzkumu jejich bezpečnosti a účinnosti pro spotřebitele. Firma Protexin velmi úzce spolupracuje s předními univerzitami (např. Univerzita v Readingu, Royal Holloway University apod.), klinikami a výzkumnými centry po celém světě a i v současnosti je v běhu několik klinických studií. Firma Protexin je držitelem následujících certifikátů kvality: SVP (Správná výrobní praxe MHRA), ISO 9001:2008 a BETA NOPS.

 
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.