Deodoranty bez hliníkových solí – Návrat k přírodě

V dnešní době, kdy se stále více lidí zaměřuje na péči o své zdraví a životní prostředí, se stále více rozmáhá trend používání přírodních kosmetických produktů. Jedním z takových výrobků jsou deodoranty bez hliníkových solí. Tyto alternativy k běžným deodorantům nabízejí řadu výhod pro každodenní použití a jsou skvělou volbou pro ty, kdo chtějí žít zdravěji a ekologičtěji.deodorantyc

Rizika použití hliníku v kosmetice: Co musíme vědět o jeho vlivu na lidské tělo

Hliníkové soli, jako je chlorid hlinitý nebo hydroxylchlorid hlinitý, jsou často používány v konvenčních antiperspirantech, aby potlačily funkci potních žláz a snížily pocení. Tyto soli se ale mohou vázat na póry pod pažemi a vytvářet nepropustnou bariéru, která brání normálnímu odvodu potu. To může vést k ucpání pórů a negativně ovlivňovat přirozené procesy těla. 

Otázka hliníku a jeho potenciálního vlivu na lidské zdraví je stále předmětem výzkumu a debat mezi odborníky. Není zcela jasné, zda pronikání hliníku do pokožky může skutečně způsobovat vznik nádorů. Někteří odborníci tvrdí, že většina forem hliníku se nedokáže skrz pokožku dostat do těla, ale existují i názory, které na tuto problematiku pohlížejí opačně. 

Jedním z problematických aspektů je ve vodě-rozpustný chlorid hlinitý (Aluminum Chlorohydrate). Zde není zatím známa jasná odpověď a každý z nás si musí zvážit rizika a rozhodnout se, jaké výrobky s hliníkem chce používat. Je třeba si uvědomit, že hliník má tendenci se akumulovat v tkáních těla, a může zvýšit možnost vzniku nádorů, zejména v oblasti prsu, blízko podpaží. Existují také studie, které naznačují spojitost mezi hliníkem a Alzheimerovou chorobou. V laboratorních studiích na krysách bylo zjištěno, že hliník měl negativní vliv na nervový systém a plodnost.

Bezpečné a účinné: Přírodní alternativy k deodorantům s hliníkemdeodorantya

Naštěstí existuje řada přírodních alternativ, které nabízejí účinnou ochranu proti zápachu bez použití hliníkových solí. Zde jsou některé z hlavních výhod deodorantů bez hliníkových solí:

 1. Šetrnost k pokožce: 
  Deodoranty bez hliníkových solí jsou často vyrobeny z přírodních ingrediencí, jako jsou bylinné výtažky, éterické oleje a minerály. Tyto látky jsou šetrné k pokožce a mohou pomoci snížit riziko podráždění a alergických reakcí, které mohou být způsobeny chemickými složkami v běžných deodorantech.
 2. Podpora přirozeného procesu pocení: 
  Pocení je přirozeným procesem, který pomáhá tělu regulovat teplotu a odstraňovat toxiny. Deodoranty bez hliníkových solí nebrání tomuto procesu, což je zdravější a prospěšnější pro tělo.
 3. Ekologicky šetrné:
  Zvolením deodorantu bez hliníkových solí přispíváte k ochraně životního prostředí. Tyto deodoranty mají tendenci mít méně škodlivý dopad na naši planetu, jelikož využívají recyklovatelné obaly a přírodní složky, které se snadněji rozkládají v přírodě.
 4. Různorodost vůní a typů:
  Na trhu existuje široká škála deodorantů bez hliníkových solí, které nabízejí různé vůně a typy pro každého. Od svěžích citrusových vůní po kořeněné a dřevité vůně, si určitě vyberete ten, který bude odpovídat vašemu stylu.
 5. Účinnost proti zápachu:
  Můžete mít obavy, že deodorant bez hliníkových solí nezvládne účinně eliminovat nepříjemný zápach. Naštěstí díky kombinaci přírodních antibakteriálních složek a vonných látek jsou tyto deodoranty schopny úspěšně potlačit nepříjemné pachy.
 6. Vhodné pro citlivou pokožku:
  Pokud máte citlivou pokožku, deodoranty bez hliníkových solí mohou být pro vás ideální. Jejich přírodní složení může pomoci minimalizovat podráždění a zanechávají pocit čistoty a svěžesti.

Náš TIP:

Zapomeňte na běžné deodoranty plné ropných derivátů a syntetických surovin, které často způsobují alergie, obsahují toxiny a dokonce karcinogeny. Pokud hledáte něco zcela odlišného, přírodního a šetrného k tělu i planetě a přitom účinného, pak je tu pro vás DEOGUARD!

DEOGUARD se odlišuje tím, že zcela odmítá používat ropné látky a syntetické suroviny. Naopak, využívá pouze přírodní suroviny, jako jsou byliny, rostlinné oleje a tuky. Navíc, neobsahuje žádné tuky nebo suroviny živočišného původu, což je vítaná zpráva pro vegany a všechny, kteří vyhledávají etickou kosmetiku.

deodorantyb

A co vůně? Parfemace DEOGUARD produktů je zajištěna pouze obsaženými bylinami, vosky nebo kombinacemi esenciálních olejů. To znamená, že si můžete užívat příjemných a svěžích vůní, aniž byste museli použít umělou parfemaci.

Ale to není vše! DEOGUARD má svou filozofii a stojí si za svými hodnotami. Sází na kvalitu a respektuje životní prostředí. Proto přináší kosmetiku, která je nejen funkční a účinná, ale zároveň bez škodlivé chemie. S DEOGUARD se můžete cítit dobře nejen ohledně svého těla, ale také vědomě přispíváte k ochraně naší planety.

Zkušenosti našich zákazníků s přírodními deodoranty DEOGUARD:

"Nejlepší přírodní deodorant, který jsem kdy měla...Potím se opravdu hooodně :-) a přepotila jsem zatím všechny deo, co jsem zkoušela. Kromě Deogardu...je prostě úžasný !!! Vůně je jemná, deodorant opravdu nijak nelepí ani nemastí."

"Vůně bergamot a limetka je pro mě nejlepší. Používám ji pro ženy, ale myslím, že jako svěží by šla i pro muže - já ji objednala i puberťákovi. Deodorant je opravdu pevný, nedrobí se z něj žmolky, na použití super. Jsem moc spokojená a na tomto eshopu jako jednom z mála jsem našla velký výběr této značky."

"Tento deodorant je opravdu spolehlivý parťák. Nejen že má skvělé složení i jeho vůně zůstává příjemná a svěží po celý den, a co je nejdůležitější - nezpůsobuje žádné nepříjemné pálení ani poté, co ho použiji po koupeli či oholení. Navíc nezanechává nepěkné stopy na oblečení. I po třech letech používání mi stále funguje stejně skvěle jako poprvé. Rozhodně ho doporučuji všem, kteří hledají spolehlivý přírodní deodorant!"