Schindeleho minerály - jedinečná přírodní kombinace 34. minerálů

Schindeleho minerály (Schindele's Mineralien) jsou vyjímečný přírodní produkt s velkým množstvím minerálů a stopových prvků. Schindeleho minerály - „prahorninovou“ minerální mouku nenamíchala žádná laboratoř, ale sama příroda. Díky kombinaci 34. minerálních látek a dalších stopových prvků jsou Schindeleho minerály mnohostranně použitelné a zároveň vysoce účinný prostředek.  Jsou zejména používány a vhodné jako pomocník při následujících problémech:

Vnitřně

 • jako minerální nápoj
 • dna, revmatismus, osteoporóza, polyartritida
 • cukrovka, vysoký či nízký krevní tlak
 • překyselení, žaludeční a střevní poruchy, plynatost
 • jako prevence srdečních příhod a cévních problémů
 • při akutních i chronických zánětlivých onemocněních
 • svalové křeče, bolesti zad a hlavy, migrény, neuralgické bolesti
 • únava, depresivní stavy, zlepšení koncentrace

bércové vředy, hemeroidy
Zevně

 • jako pleťové masky, obklady, minerální koupele
 • při kožních potížích a hnisavých kožních procesech (akné)
  lupénka (psorias)
 • při menstruačních potížích, svědění, vyrážky
 • neuralgické bolesti, bolesti zad poúrazových stavech
 • jako jsou zlomeniny kostí, vykloubeniny a výrony,
  křečové žíly

 

Užívání minerálního nápoje a kapslí:

 • Minerální nápoj připravíme rozmícháním minerálů ve vodě.
 • Doporučena denní dávka je jedna odměrka (což je asi jedna čajová lžička, přibližně 6 g).
 • Pijeme ihned, nejlépe nalačno, deset minut před jídlem.
 • Kapsle se užívají v maximální denní dávce 8 - 9 kapslí.
 • U dětí od 3 let polovinu dávky nebo s ohledem na věk a hmotnost.
 • Doporučujeme nepřekračovat denní dávkování!
 • Jedná se o potravinový doplněk, nikoli o náhradu vyvážené a pestré stravy.
 • Neužívejte současně s léky nebo homeopatiky. Doporučujeme odstup 3 - 4 hodiny!
 • Nejsou známy žádné vedlejší účinky - ani při dlouhodobé konzumaci. Provedená studie prokázala, že uvedená denní dávka je zdravotně nezávadná a Schindeleho minerály mohou být užívány v doporučené denní dávce i dlouhodobě, bez rizika předávkování minerály, stopovými prvky nebo těžkými kovy.
 • Je vhodný i pro děti od 3 let a těhotné ženy.

Doporučení:
Doporučujeme také dodržovat správný pitný režim, aby produkty látkové výměny a případné nezužitkované minerály mohly být vyloučeny.
Užíváte-li již jiné doplňky stravy, doporučujeme užívání konzultovat s lékařem, obzvláště v případě přípravků s obsahem železa, nebo užívání vysadit.
Pro lepší účinnost se nedoporučuje současné užívání s čajem (černý, žlutý a zelený čínský čaj), kávou, mlékem, jogurtem, vejci, měkkým sýrem, některými druhy uzenin. Látky v nich obsažené mohou blokovat příjem železa, které má poměrně složitý způsob vstřebávání. Také společné užívání s přípravky obsahujícími vitamin E nebo s oleji s jeho vysokým obsahem může snížit vstřebatelnost minerálů. Doporučujeme odstup 1 až 2 hodiny.

Minerální koupel:
500 g minerálů rozpustit příbližně v 5 litrech horké vody (max. 70° C). Tento roztok přidejte do vody ve vaně, ve které se budete koupat.. Během koupele je třeba vodu občas promíchávat. Doporučená doba koupele je asi půl hodiny. Tato koupel pomáhá proti revmatickým bolestem a únavě. Je vhodná pro osvěžení i celkovou tělesnou regeneraci. Napíná pokožku a je vhodná pro odstraňování vrásek.

Pleťová maska z Schindeleho minerálů:
Možností, jak připravit pleťovou masku je mnoho, které závisí na typu pleti, její citlivosti, dostupných složkách a třeba i čase.
Účinný prostředek proti tvorbě vrásek připravíme z 1. polévkové lžíce Schindeleho minerálů, 1. kávové lžičky medu, 1. žloutku. Všechny přísady se dobře promíchávají v misce, dokud nevznikne krémovitá směs, kterou lze snadno rozetřít. Tuto směs naneste na očištěnou pleť obličeje, kromě krajiny kolem očí. Po deseti minutách působení omyjte vlažnou vodou. Tuto pleťovou masku můžete opakovat 1 - 2 týdně.
Pro mastnou pleť je možné vytvořit zcela jednoduchou směs např. z jedné lžíce minerálů a jedné lžíce vody. Dobře rozmícháme a po nanesení necháme asi 20 minut působit. Před zaschnutím udržujeme masku vlhkou (vlhkými prsty, dlaněmi.)

Pleťový krém ze Schindeleho minerálů:
Pokud dobře promícháte váš běžný pleťový krém s minerály v poměru 1 : 1, získáte účinný krém proti tvorbě vrásek na obličeji.

Schindeleho minerály pro domácí zvířata:
Minerály zde pomáhají stejně jako u člověka s mnoha zdravotními potížemi nebo jejich zvýšenou potřebou.
U koní denně 10 g minerálů na každých 70-100 kg živé hmotnosti zvířete. Rozmíchat ve vodě nebo do oblíbeného krmiva.
U psů maximálně 1 g na 15 kg tělesné hmotnosti na den – přimíchat do krmiva a dostatečně dodávat vodu. Psi v růstu polovinu dávky.
Kočky - špetku přes dužnaté krmivo a dostatečně dodávat vodu.
Ptáci, opeřenci - obzvláště při pelichání či sezení na vejcích jim nabídnout možnost doplnit minerály.

Schindeleho minerály pro květiny:
2x ročně vrchovatou lžíci minerálů - rovnoměrně posypat okolí rostliny, zalít dostatečným množstvím vody.

Složení:

Schindeleho minerály jsou tvořeny ZEOLITY, které v tomto případě jedinečným přírodním způsobem řeší nejen nedostatek minerálů a stopových prvků, ale k tomu ještě dokáží čistit zažívací ústrojí včetně trávicího traktu zaneseného nestrávenými zbytky potravy.

Objevem horniny – ZEOLITU, s dosud nikde jinde se nevyskytující kombinací prvků, sestávajícího z křemene, plagioklasu, alkalického živce, biotitu, distenu, granátu, silimanitu, zirkonu a rutilu, která navíc vykazuje unikátní elektrické a magnetické vlastnosti, se nám dostává do rukou skutečně ojedinělý zdroj minerálů a stopových prvků, které nám díky našemu způsobu života chybí.

Tyto originální Schindeleho minerály (Schindele's Mineralien) sestávají z jemně mleté kamenné mouky s vysokým obsahem oxidu křemíku, hliníku, vápníku, železa, hořčíku, draslíku, sodíku a dále unikátního přírodního komplexu manganu, mědi, zinku, kobaltu, molybdenu, chromu, bóru, niklu, fosforu, vanadu, dalších stopových prvků a vody.

Tento 100% přírodní produkt, nejsou známy žádné vedlejší účinky - ani při dlouhodobé konzumaci. Je vhodný i pro děti a těhotné ženy.

Neobsahuje žádný lepek ani laktózu, cukry, tuky a bílkoviny.
Balení minerálů v kapslích obsahuje kapsle velikosti NULL rostlinného původu - "Hydroxy-propyl-metyl-celuosu", což je materiál používaný na výrobu kapslí.
Schváleno hlavním hygienikem ČR: č.j. HEM-350-20.2.01-4984

Získaná ocenění

V září 1986 byly „Schindeleho minerály“ jedním z vystavovaných exponátů na veletrhu ve Vídni - „Wiener Messe“. Při příležitosti slavnostního zakončení tohoto veletrhu, které se konalo ve velkém sále areálu výstaviště, byly udělovány ceny nejlepším exponátům.
Za Svaz rakouského spolku vynálezců se ujal tohoto vyhodnocení sám prezident a při této příležitosti prohlásil: „Nejvyšším oceněním je odměněn „SUPERBIOMIN“ - Schindeleho minerály, které získávají velkou zlatou medaili“.

Dále dodal: „Dosud se v tak krátké době žádnému vynálezci nepodařilo dosáhnout toho, aby jeho produkt znali a kupovali lidé po celém světě“.
Téhož roku následovaly i další ocenění … na výstavě IENA 86, konané v Norimberku, obdržel pan Robert Schindele za svůj produkt „minerální horninová mouka“ stříbrnou medaili a na výstavě FUTURA 86, konané ve Štrasburku byl pan Robert Schindele odměněn za svůj produkt „prahorninová mouka“ další zlatou medailí. Jsme rádi, že téměř po dvaceti velmi úspěšných letech tohoto produktu na celém světě, Vám jej můžeme nabídnout i u nás v České republice.

Stříbrná medaile iena´86 Internartionale Ausstellung 'Ideen-Erfindungen-Neuheiten' v Norimberku
Zlatá medaile Futura ´86 ve Štrasburku Zlatá medaile
Spolku rakouských vlastníků patentů a vynálezců ve Vídni v roce 1986
Jak byly nalezeny léčivé zeolity

Následující text je výňatek z úvodní kapitoly v knize pana Roberta Schindeleho.

Když v předjaří roku 1981 v souvislosti s výstavbou silnice v jednom z mých lesních závodů v okolí Melku v Dolním Rakousku buldozerista dvakrát narazil na vulkanický kužel z poměrně křehkého materiálu, který vznikl na zlomu zemské kůry, obklopen velmi tvrdou pararulou, netušil jsem ještě, co bude později následovat.

U příležitosti návštěvy hrubé stavby této lesní cesty navrhli vedoucí stavby vrchní lesní rada Dipl. Ing. Brandstädter z Dolnorakouské komory lesního hospodářství a vrchní lesní rada Dipl. Ing. Hans Schoder z Oblastní zemědělské komory z úsporných důvodů použít objevený materiál pro podklad a štěrkování cesty. Tak se také stalo. Na počátku července 1981 bylo za velkých veder na hrubou trasu cesty dovezeno více než 6000 kubických metrů tohoto materiálu, který byl rozhrnován buldozerem. Kvůli velkým vedrům vznikala při pojíždění těžké techniky mračna kamenného prachu, který pronikal až 50 i více metrů do okolí cesty do lesa a pokryl souvislou vrstvou lesní půdu. Všimli jsme si však další věci - pásy buldozeru byly den ze dne delší, až jsme nakonec museli vyjmout jeden článek, protože už je nebylo možné napnout. Můj řidič, člověk se čtyřicetiletou zkušeností ve svém oboru, mi řekl: "Něco takového jsem ještě nezažil!" Mezitím jsme přišli na to, čím to bylo. Pod polarizačním mikroskopem a z rentgenových snímků bylo patrné, že se jedná o dosud nikde jinde na světě nenalezený minerál, který se skládá ze 30% z alkalického živce, 20 - 30% plagioklasu, 20 - 30% křemene, 15 - 20% biotitu, 5 - 10% distenu (kyanitu), granátu, silimanitu, rutilu a kovů.

Zatím asi 26 stanovených minerálů se vyznačuje retrográdní krystalickou mřížkou s přechodovými kovy a zpětnou chemickou přeměnou na alkalický živec. Díky obsahu cca 5% železa a stopové přítomnosti kobaltu, který se železem vytváří dokonalý magnet, se housenkové pásy při tření o tento materiál magentizují. Atomy článků pásu a jejich čepů se na třecích plochách uspořádávají do jednoho směru, čímž dochází k přeorientovávání atomů v krystalické mřížce kovu. Tím se i nejtvrdší ocel vrstvu po vrstvě mění a měkne. Vraťme se však zpět ke stavbě cesty.

Několik dnů po její dostavbě začalo intenzivně pršet a vrstva kamenného prachu zmizela, umyta deštěm. Na místě smytého kamenného prachu rostla asi 50ti letá jedle - v době štěrkování byla celá zežloutlá a byla určena k pokácení. Než k tomu však mohlo dojít, přišel za mnou jeden z mých zaměstnanců a řekl mi: "Proč máme kácet jedli, která je ještě úplně zelená? Když ji porazíme, zůstane po ní velká mezera ve stavu."
Šel jsem se podívat a byl jsem opravdu velmi překvapený - strom byl tmavozelený a očividně se mu dařilo skvěle. Vyrašily mu mezitím nové letorosty. Věděl jsem hned, že za tím je kamenný prach, přesto jsem čekal a pozoroval okolí ještě několik dalších let, až jsem se konečně v roce 1985 rozhodl informovat o tomto jevu novináře.

Nejprve místo nálezu navštívil jeden známý vědec a po spatření kousku minerálu prohlásil: "To musí být opravdu tak, na první pohled je vidět vápník a granát!" Nechal nalezený materiál analyzovat a podal o tom zprávu panu ministerskému radovi Dipl. Ing. Dr. Perseymu z rakouského Ministerstva pro vědu a výzkum. Několik dnů na to uspořádala paní Dr. Maria Felsenreich z Gänsendorfu v tiskovém klubu Concordia ve Vídni tiskovou konferenci, na níž jsem mohl svoje pozorování zveřejnit. Zástupce vědecké veřejnosti, pan Dr. Gernot Gräfe, vysvětlil tisku, proč se stromy na místě posypu kamenným prachem uzdravily.

V září roku 1985 bylo za přítomnosti rozhlasu a televize a vysokých rakouských politiků místo nálezu představeno veřejnosti. V rozhlasu běžel přímý přenos; během následné diskuse, při níž jsme seděli v hostinci v Emmersdorfu, běžel první přímý přenos programu Ősterreichbild. Rakouský rozhlas a televize o tomto fenoménu informovaly v mnoha zpravodajských relacích - nejenom u nás, ale v celé Evropě. Stal jsem se v několika dnech známým jako člověk, který si všiml prostředku na zastavení postupujícího vymírání lesů. V mnoha následujících pokusech se ukázalo, že dobře vyživované stromy jsou schopné překonávat stres z vlivu životního prostředí a že dík dnešnímu stavu vědeckého poznání a za přispění trochy dobré vůle lidí může být v příštích desetiletích stresový účinek z vlivu životního prostředí na zdraví stromů výrazně snížen.

V září roku 1985 mi bylo jasné, že si zřídím vlastní provoz na jemné mletí minerálů. Nejprve jsem nechal semlít několik tun v blízkém mlýně. Když jsem nechal provést první analýzu minerální moučky, začal jsem se studiem vší dostupné literatury o minerálech a došel jsem k závěru, že budu malé množství těchto minerálů jíst sám. Říkal jsem si - co dělá dobře mým stromům, pomůže i mně. Trpěl jsem po těžké otravě masem už mnoho let velmi bolestivým nadýmáním, měl jsem velmi vysoký obsah kyselin v moči - hodnoty kolem 7,6 - 7,8 a následkem velmi vysokého obsahu kyselin v moči jsem trpěl dnou. Sužovaly mne také neustálé záněty krčních mandlí. Už několik hodin po pozření první čajové lžičky mletých minerálů, které jsem smíchal s vodou, se u mne dostavily velmi intenzivní větry. Ještě téhož dne zmizel tlak v žaludeční krajině. Příštího dne jsem se rozhodl zdvojnásobit dávky minerálu. Na to se dostavily opět velmi intenzivní větry. Po třech dnech jsem byl osvobozen od desetiletých bolestí. Další tři dny nato zmizely bolestivé projevy dny a můj krevní tlak poklesl ze 180/100 na 145/85! Několik týdnů poté byly pryč i moje potíže s krčními mandlemi a v mých sněhobílých vlasech se objevily pramínky černých vlasů. Můj lékař, který mi poté provedl krevní testy, zjistil zcela normální hodnoty. Mohl jsem opět pít alkohol a kávu, kolik jsem chtěl, jíst i tučné maso, těstoviny a sladkosti - nic se nezměnilo. Od té doby - od roku 1985, jím denně minerály.

V roce 1986 se v novinách Die Welt objevil článek, který - stejně jako rozhlas - o tomto jevu velmi podrobně informoval. Od té doby se o minerály začala velmi intenzivně zajímat i veřejnost a krátce na to jsem obdržel nezvladatelnou lavinu dopisů. Odezvou na vysílání v rakouské televizi v pořadu Wir am Mittwoch bylo přes 10 000 dopisů, které divákům moderátor pořadu pan Hademar Bankhofer při příštím vysílání ukazoval - všechny obsahovaly žádost o moji adresu. Několik dalších dnů nato stály před mým závodem kilometry dlouhé kolony aut se zákazníky, kteří si přijeli koupit minerály. Telefon vyzváněl od 4 hodin ráno do 11 hodin večer. V září roku 1986 byly Schindeleho minerály jedním z exponátů na veletrhu ve Vídni. Na závěr veletrhu byla tomuto produktu udělena zlatá medaile, jako výraz ocenění "Produktu, který budiž považován za špičkový exponát veletrhu", jak prohlásil prezident Rakouského spolku vynálezců. Dále řekl: "Dosud nikomu se nepodařilo v tak krátké době dosáhnout toho, aby jeho produkt znali a kupovali lidé po celém světě."
Musel jsem držet téměř hodinu a půl trvající proslov, na jehož konci jsem sklidil takový aplaus, jako nikdo z mých předchůdců toho dne.

Online prodej zde