Probiotické tampóny ellen® - nová kvalita péče a ochrany intimního zdraví ženy

Více než dvě třetiny českých žen pravidelně trpí vaginálními záněty, které jsou doprovázené nepříjemným pocitem svědění, pálení a výtokem. Jednoduchým a přirozeným prostředkem, jak obnovit rovnováhu vaginální mikroflóry, je pravidelné používání probiotických tampónů ellen®. Nejen, že tak ženy předejdou infekcím, ale zároveň se budou cítit pohodlně i během menstruace.

Zdraví ženy je i otázkou zdravé vaginální mikroflóry, která obsahuje zdraví prospěšné bakterie zvané laktobacily - bakterie mléčného kvašení. Právě tyto bakterie chrání ženské tělo před vnějšími agresivními mikroorganizmy, které mohou být příčinou různých infekcí. Počet laktobacilů může být snižován např. užíváním antibiotik, tabákem, nadměrnou nebo nevhodnou intimní hygienou, hormonálními změnami, nadměrným stresem, nošením syntetického nebo těsného oblečení, koupáním v bazénech, pobytem v saunách, ale i nechráněným sexem.

Přední český odborník v oblasti léčby vaginálního diskomfortu doc. MUDr. Vít Unzeitig říká: „Nejméně dvě třetiny českých žen se někdy setkaly s poruchou obranyschopnosti pochvy. Výtok je kromě těhotenství nejčastější příčinou návštěvy gynekologa a statisíce žen ve fertilním věku trpí těmito potížemi opakovaně a dlouhodobě.“

Probiotické tampóny ellen® – prevence i léčba

Tampóny ellen®, obsahují laktobacily - bakterie mléčného kvašení, které jsou lidského původu a patří mezi nejčastější kmeny, nacházející se v přirozené zdravé poševní mikroflóře. Kombinace těchto laktobacilů je patentována pod obchodní značkou LN® (Lacto-Naturel®). Přítomnost LN® v tampónech ellen® tak zaručuje pozitivní vliv na obnovení vaginální mikroflóry u žen, které je používají. Není nutné se obávat toho, že se laktobacily z tampónu „vytratí“ dříve, než jsou použity. Aktivní probiotická složka LN® se z tampónu uvolňuje až při tělesné teplotě, přičemž tento proces žena vůbec nepociťuje.

Především během menstruace je vaginální mikroflóra obzvlášť nestabilní a zvyšuje se její pH. To vyhovuje rizikovým mikroorganismům, které se stávají biologicky aktivními a rizika rozvoje zánětu stoupají až pětinásobně. Právě tehdy je vhodné dodat chybějící laktobacily prostřednictvím probiotických tampónů ellen®, aby byla rovnováha opět obnovena, jak potvrzuje doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc.: „V době menstruace dochází k přirozenému úbytku laktobacilů a naopak k pomnožení jiných nebezpečných bakterií. A právě ty si umí probiotické tampóny ohlídat. Díky nim nabízíte pochvě pomoc ve chvíli, kdy to nejvíce potřebuje.“ Užívání probiotických tampónů ellen® je tak jednoduchým a přirozeným způsobem, jak toho dosáhnout.
Příznivé účinky jsou zřejmé již po použití v průběhu první menstruace, ale žádoucí rovnováhy vaginální mikroflóry se dosáhne pravidelným používáním po dobu třech až šesti měsíců. Během každé menstruace je mohou používat nejen ženy, které mají problémy se svěděním, zápachem a infekcemi, ale i dívky od první menstruace nebo ženy, které tampóny nikdy předtím nepoužívaly. Doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc. dále dodává: „Bude-li žena používat probiotické tampóny stejně jako ostatní tampóny, zvolí správnou absorpční velikost a bude je měnit v intervalu maximálně osmi hodin, potom není třeba se obávat nežádoucích účinků. Předávkování pochvy laktobacily v době menstruace není reálné.“

Probiotické tampóny ellen® lze užívat při vaginálních problémech i mimo menstruaci, jak potvrzuje doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc.: „V tomto případě je nutné probiotický tampón ellen® před použitím lehce navlhčit pod čistou tekoucí vodou a následně zavést. Díky tomuto lehkému navlhčení bude zajištěna účinnost laktobacilů obsažených v probiotickém tampónu, stejně jako během menstruace.“ Bezpečnost a účinnost probiotických tampónů byla navíc zkoumána mnohými klinickými studiemi. Nová studie, nedávno publikovaná v časopise Journal of Microbes and Infections prokazuje, že u žen, léčených pro narušení vaginální mikroflóry (bakteriální vaginóza nebo kvasinková infekce), se mohou probiotické bakterie LN® podílet na dlouhodobém účinku léčby tak, že zajistí zlepšení složení bakteriální mikroflóry, díky čemuž se sníží počet opětovných vzplanutí onemocnění. V České republice získaly probiotické tampóny ellen® doporučení České gynekologické a porodnické společností ČLS JEP.

Pro všechny uživatelky jsou probiotické tampóny ellen® nabízeny ve třech různých baleních. Balení mini obsahuje 14 ks (doporučená cena v lékárně: 230 Kč), balení normal obsahuje 12 ks (doporučená cena v lékárně: 199 Kč) a balení super obsahuje 8 ks tampónů (doporučená cena v lékárně: 177 Kč). Absorpční schopnost tampónů je značena kapkami, podobně jako u klasických tampónů. Jejich pravidelné užívání má léčebný, jakož i preventivní charakter, který doplňuje například i vhodná osobní hygiena, bavlněné spodní prádlo a netěsné oblečení.
Probiotické tampóny ellen® mají dvojí účinek – absorbují menstruační krvácení a obnovují přirozenou poševní mikroflóru. I když má žena své dny, s probiotickými tampóny se bude cítit příjemně a sebejistě.

Zkušenosti žen s probiotickými tampóny ellen® Probiotické tampóny ellen® vyzkoušely jako první ženy ve Skandinávii, kde byly tyto tampóny vyvinuty a těší se zde velké oblibě. Postupně se probiotické tampóny rozšířily také do Německa, Francie, Švýcarska, Rakouska, Nizozemí, Itálie a Maďarska. Pozitivní zkušenosti žen s tímto výrobkem potvrzuje i ocenění Německé asociace lékárníků, která vyhlásila probiotické tampóny ellen® „Produktem roku 2011“ v kategorii tampónů. Toto ocenění získaly probiotické tampóny ellen® již podruhé za sebou.
Nyní jsou již k dostání také v lékárnách v České republice.
Probiotické tampóny ellen® jsou certifikovány v EU jako zdravotnický prostředek.

Vše, co potřebujete vědět o probiotických tampónech ellen®

1) Co probiotické tampóny ellen® obsahují?

Probiotické tampóny ellen® obsahují Lacto-Naturel® (LN®), patentově chráněnou směs tří kmenů bakterií mléčného kvašení, které zaručují pozitivní vliv na obnovení zdravé vaginální mikroflóry a tím podporují zdraví žen. Už před šedesáti lety bylo prokázáno, že bakterie mléčného kvašení přítomné v pochvě hrají klíčovou roli v udržení její obranyschopnosti před nežádoucími změnami. Bakteriální kmeny obsažené v LN® jsou přirozenou součástí zdravé poševní mikroflóry, a tím, že produkují kyselinu mléčnou, udržují příznivou hodnotu pH 3,8 – 4,2.
Lacto-Naturel® (LN®) je patentovanou směsí probiotických kmenů laktobacilů: * L. gasseri LN40
* L. fermentum LN99 * L. rhamnosus LN113.

2) Popis zdravé vaginální mikroflóry:

U zdravých žen jsou bakterie mléčného kvašení z rodu Lactobacillus převládajícími bakteriemi v pochvě. Tyto příznivé bakterie produkují kyselinu mléčnou a tím udržují ve vaginálním prostředí přirozeným způsobem příznivou hladinu pH. Ve zdravé pochvě je pH tak nízké (pH 3,8 – 4,2), že většina ostatních organizmů při něm nedokáže přežívat. Kromě regulace hodnoty pH chrání laktobacily vaginální prostředí několika dalšími mechanizmy, mezi jiným i produkcí peroxidu vodíku, čímž se zdravá vaginální mikroflóra stává první linií ochrany před urogenitálními infekcemi.

3) Popis nerovnováhy vaginální mikroflóry:

Pokud je přirozená rovnováha vaginální mikroflóry narušena, pH postupně stoupá z předmenstruačních 4,4 až na 6,5 – 7,0 (jenom výjimečně překračuje hranici pH 7) a současně vzrůstá riziko rozvoje urogenitálních infekcí. Mezi známé příčiny narušení rovnováhy vaginální mikroflóry patří především samotná menstruace, dále hormonální změny jak v průběhu cyklu, tak v jednotlivých fázích života, pohlavní styk bez ochrany, nadměrná nebo nevhodná intimní hygiena, nadměrný stres, koupání v bazénech a saunování, těsné oblečení ze syntetických materiálů a užívání antibiotik.

Důsledkem narušení rovnováhy v pochvě pak mohou být bakteriální nebo kvasinkové infekce, projevující se různými příznaky, jako je svědění, podráždění, nepříjemný zápach a zvýšený vaginální výtok.

4) Jak probiotické tampóny ellen® účinkují?

Probiotické bakterie jsou v tampónech ellen® chráněny v nosném médiu a uvolňují se pouze ve vlhkém prostředí a při tělesné teplotě. Když tampón po zavedení dosáhne tělesné teploty, nosné médium se rozpustí a uvolní probiotické bakterie. Přibližně za 90 minut se probiotické bakterie LN® rozšíří z tampónu do pochvy a přichytí se k poševní sliznici, aby tak podpořily zdravou poševní mikroflóru a obnovily ochranný biofilm na jejím povrchu.

Ani v případě pravidelného a častého používání probiotických tampónů ellen® nemůže dojít k předávkování těchto zdraví prospěšných mléčných baktérií LN®. Probiotické tampóny ellen® jsou při používání bezpečné.

5) Důvody k používání probiotického tampónu ellen®:

Při menstruačním krvácení se koncentrace všech bakterií v pochvě zvyšuje, jenom mléčných bakterií v této době ubývá. Tím klesá i schopnost pochvy bránit se případné infekci, jejíž vznik je v době menstruačního krvácení až 5x pravděpodobnější než mimo krvácení.

Používání menstruačních tamponů je lepší než používání vložek. Správně zavedený tampón menstruační krev ihned nasaje a v poševních klenbách se tak neshromažďuje žádná krev. Pro patogenní bakterie je to „špatná zpráva“ – nemají médium potřebné k růstu a pomnožení jako u žen užívajících vložky. U nich krev v pochvě zůstává a jenom ta, která se do poševních kleneb už nevejde, z nich vytéká. Zbytek je rájem pro všechny bakterie (a taky to tam tak vypadá).

Bez mléčných bakterií ztrácí pochva možnost přirozené ochrany před jakoukoliv infekcí.

Bez mléčných bakterií nebude v pochvě kyselé pH a všechny bakterie včetně těch patogenních budou aktivně přežívat, vázat se na povrchové buňky poševní sliznice a tím vytvářet zánětlivé změny. Mléčné bakterie tvorbou peroxidu vodíku spojení patogenních bakterií se slizničními buňkami rozrušují a tak vlastně chrání pochvu i ženu před infekcí.

Probiotické tampony jsou geniální v tom, že pomáhají pochvě přesně ve chvíli, kdy to sama nejvíce potřebuje.

Při léčbě antibiotiky zničíme nejenom patogenní bakterie, ale v naprosté většině i mléčné bakterie v pochvě. Proto je důležité jejich množství v pochvě rychle doplnit a oslabenému prostředí vrátit biologickou rovnováhu zajišťující přirozenou ochranu proti nežádoucím změnám.

Díky tomu, že probiotické tampóny ellen® obsahují patentovanou směs probiotických laktobacilů LN®, obnovují přirozenou poševní mikroflóru s obsahem mléčných bakterií.

  • Normální, přirozená bakteriální mikroflóra je první linií obrany proti vaginálním zánětům
  • Zvyšuje se zastoupení mléčných bakterií v prostředí pochvy
  • Laktobacily produkují kyselinu mléčnou a snižují pH v pochvě
  • Obsahuje několik různých kmenů laktobacilů přirozeně přítomných ve zdravé lidské pochvě
  • Kmeny laktobacilů mají schopnost osídlit pochvu a tak mohou pomoci při nastolení normální zdravé vaginální mikroflóry
  • Zlepšuje výsledek léčení poševního zánětu i dismikrobie, pro kterou je typický rybí zápach způsobený úbytkem mléčných bakterií a přemnožením některých jiných bakteriálních druhů v pochvě
  • Zmírňuje svědění a pocity podráždění či bolesti poševního vchodu a pochvy
  • Probiotické tampóny ellen® jsou vhodné jak pro ženy, u nichž se mikrobiální nerovnováha již projevila, tak pro ty, které jí chtějí předejít
  • Účinná absorpce menstruační krve v souladu se standardy EDANA

6) Za jak dlouho se projeví příznivé účinky probiotických tampónů ellen®?

Probiotické tampóny ellen® mohou mít příznivé účinky na poševní mikroflóru hned po užití v průběhu první menstruace. Některé z žen ale nepocítí příznivé účinky probiotik dříve než po třech až čtyřech po sobě následujících cyklech používání. K nejvýraznějšímu zlepšení zdraví pochvy dochází při pravidelném používání ellen® v průběhu každé menstruace.

Na základě dlouholetých zkušeností lze doporučit používání 3 tampónů ellen® po dobu tří dnů v průběhu menstruace minimálně tři po sobě následující cykly a pro zajištění dlouhodobého účinku pokračovat v průběhu dalších cyklů s aplikací alespoň během noci.

7) Jsou probiotické tampóny ellen® klinicky ověřené?

Tampóny ellen® jsou výsledkem mnohaletého výzkumu švédských odborníků z oblasti gynekologie, mikrobiologie a biochemie. Klinické studie prokázaly deklarovaný účinek probiotických tampónů ellen®. Na základě výsledku četných studií bylo prokázáno, že tampóny ellen® zmírňují nepříjemné pocity v pochvě, jako je svědění a podráždění. Mléčné bakterie LN® posilují přirozenou poševní mikroflóru, která chrání prostředí pochvy před bakteriální nerovnováhou.

Dvojitě zaslepená studie prokázala, že ve skupině žen používajících probiotické tampóny ellen® během jednoho cyklu menstruace došlo k výraznému zmírnění příznaků vaginálních zánětů o 80 % podle Nugentova skóre oproti skupině používající placebo.

Probiotické tampóny ELLEN ONLINE