Citrovital... a od té doby jsem nestonala!

Jak říkávaly naše babičky „vždyť ty chytneš každý bacil, který kolem tebe projde!“ A byla to pravda. Každou změnu počasí s výraznějším poklesem teplot jsem odnesla intenzivní rýmou a kašlem, neustále studené ruce a nohy mě omezovaly nejen v zaměstnání, ale i doma a o problémech s trávením se už nemá cenu se zmiňovat, vždyť to mají v dnešním uspěchaném světě všichni.
Diagnóza lékaře: oslabená imunita. Terapie: dodržovat pitný režim, pravidelná strava, lehká dieta, vitamíny a samozřejmně nějaké ty léky. Vydrželo mi to čtrnáct dní, než jsem postupně upustila ze všech doporučení lékaře a vrátila se zpět ke svému zaběhanému režimu. Pak se mi však do rukou dostala publikace ,,Zázračná síla grapefruitu“, která čtenářům populární formou představuje hojivé síly čistě přírodního extraktu z grapefruitových jadérek. Ta si tak jednou ležela vyhozená na kompostu, než si je všiml pozorný zahrádkář a zjistil, že ani po delší době neshnila. Onen zahrádkář, jinak uznávaný lékař, fyzik, imunolog a specialista na výzkum přírodních uzdravujíích prostředků převlékl montérky za bílý plášť a jal se tuto zajímavost prozkoumat. Výsledek byl překvapující. V jadércích grapefruitu je ukryta látka s antibiotickými účinky. Toto zjištění velice zaujalo širokou vědeckou veřejnost a rozpoutala se několikaletá výzkumná činnost, která vedla k neuvěřitelnému výsledku.

Americký lékař a pedagog Dr. Allan Sachs shrnul tyto téměř zázračné vlastnosti grapefruitových jadérek do několika bodů:

  • působí na široké spektrum bakterií, virů, plísní a parazitů
  • má silný účinek jadérek v minimální dávce
  • posiluje imunitní systém
  • zastavuje působení škodlivých střevních bakterií, aniž by ničila bakterie trávicímu systému prospěšné
  • je hypoalergenní

Jedná se tedy o novou přírodní látku s univerzálním použitím, která přišla jako na zavolanou, aby pomohla ,,novým“ onemocněním, kterých díky modernímu způsobu života přibývá a s nimiž si mnohdy nevíme rady. A to je tedy určitě můj případ. Proto jsem nelenila a zakoupila přípravek jménem Citrovital, který popisovanou látku obsahuje a nestačila jsem se divit, na co všechno jadérka fungují a co všechno hojí. Jeho základní látka vykazuje silné účinky zabraňující množení baktríí, virů a plísní. Ulehčuje trávení, pročišťuje organismus, posiluje jeho odolnost a hlavně: Citrovital pomáhá předcházet nachlazení, infekcím a zánětům, zlepšují krevní oběh a zvyšuje odolnost sliznic. Navíc se Citrovital vyznačuje antioxidačními vlastnotmi, zachytává volné kyslíkové radikály, posiluje stěny cév a zabraňuje jejich zvýšené křehkosti, zvláště kapilár, zabraňuje shlukování krevních destiček a vzniku krevních sraženin. Jeho antiseptické účinky napomáhají předcházet sezónním infekcím horních cest dýchacích a v případě již rozvinutých onemocnění zlehčují průběh a zkracují dobu vyřešení těchto potíží.

Citrovital naleznete jak ve formě kapslí, tak ve formě kapek. Kapky se dají použít nejen vnitřně, pokud neradi polykáte léky, ale slouží i zevnímu použití. Roztírají se například na pleť při obtížích s akné, nebo se vmasírují do pokožky při problémech s lupy, zubního plaku a krvácení dásní se zbavíte nanesením kapek Citrovitalu na zubní kartáček a nepříjemností se štípnutím hmyzu či kuřím okem se zbavíte jednoduchým zakápnutím. Kapsle jsou pak vhodné i pro děti od čtyř let, čili ideální čas jej svým ratolestem podávat před nástupem do školky či školy, v době plýskanic a ranních mrazíků. Citrovital pamatuje i na naše nejmenší. Vyrábí se ve formě gelu, jehož aplikací na citlivé dásně docílíte snadnějšího a bezbolestnějšího prořezávání prvních zoubků.

Troufám si říci, že v době plné dlouhotrvajících nachlazení, opakovaných infekcí, obtížných plísní a alergií je prevence Citrovitalem to správné a jednoduché řešení. Citrovital kapsle teď už pár měsíců nosím v kabelce, užívám jej jednou denně půl hodiny před jídlem a …..od té doby jsem nestonala!

Citrovital naleznete v naší nabídce.