ViaLoxin

Doplněk stravy ViaLoxin je určen osobám trpícím chronickými záněty kloubů, trávícího a dýchacího ústrojí.

Obsahuje směs boswellových kyselin zrostliny Boswellia serrata (kadidlovníku pilovitého), jejíž užívání při různých zánětlivých onemocněních má vOrientu tisíciletou tradici.

ViaLoxin obsahuje jedinečné patentované složení výtažku svysokým obsahem hlavní účinné látky kyseliny 3-acetyl-11-keto-beta boswellové (AKBBA), která byla objevena a klinicky testována teprve vnedávné době. Oproti standardním výtažkům zrostliny působí ViaLoxin při nižším dávkování mnohem účinněji a cíleněji.

AKBBA působí tak, že inhibuje (potlačuje) aktivitu enzymu 5-lipoxygenázy, který je katalyzátorem tvorby leukotrienů.

Leukotrieny jsou signální molekuly imunitního systému, které vysílají signál kzahájení různých obranných operací, konkrétně i kvyvolání zánětu.

Je-li vtěle nadbytek 5-lipoxygenázy, dochází kprodukci většího množství leukotrienů a tím i kvyvolání rozsáhlejší a intenzivnější zánětlivé reakce, bez ohledu na typ a sílu podnětu, na který zánět reaguje. Leukotrieny označené jako D4 a E4 intenzivně podněcují zánětlivý proces a rovněž se podílejí na vzniku některých forem zhoubných nádorů.

S věkem množství 5-lipoxygenázy vtěle lineárně stoupá, což vysvětluje nízký výskyt chronických zánětů u osob mladého věku a vysoký u starších.

Redukce hladin leukotrienů tedy vede kutlumení chronického zánětu a jeho příznaků. Některé látky, které jsou přirozenými složkami rostlinné stravy, mají schopnost redukovat hladiny leukotrienů a tím i oslabovat zánět, jejich účinnost je však o mnoho řádů nižší a méně cílená než účinnost boswellových kyselin, zejména AKBBA.

Na rozdíl od protizánětlivých (nesteroidních i steroidních) léčiv, která působí jinými mechanismy účinku a která vyvolávají množství závažných nežádoucích účinků, je užívání ViaLoxinu vysoce bezpečné, nechtěné účinky (průjem, kopřivka) se objevují jen vzácně a mají krátkodobé trvání.

ViaLoxin nemá vliv na průběh akutních zánětů. Může přinést úlevu při jakémkoli chronickém zánětlivém onemocnění, ale vdosavadních studiích byla účinnost AKBBA zkoumána pouze u zánětů kosterního aparátu, trávící trubice a dýchacích cest.

ViaLoxin není určen kužívání dětem, mladistvým, těhotným a kojícím ženám. Účinná denní dávka je jedna kapsle, při větších obtížích a dobré snášenlivosti je možné krátkodobě užít 1 kapsli 2x za den. Dávku je nutné užít vždy shlavními jídly.

Zánětlivá onemocnění, u nichž byl terapeutický efekt AKBBA potvrzen studiemi, zahrnují artritidu, bursitidu, kolitidu, enteritidu, Crohnovu chorobu a bronchitidu (bronchiální astma).

Podle nejnovějších studií AKBBA příznivě ovlivňuje i další složky imunitního systému, např. aktivitu matrix metaloproteinázy a mezibuněčnou komunikaci.

Vialoxin naleznte v naší nabídce.