Nedejte hmyzu šanci!

Mokrá půda s velkými kalužemi po vydatných deštích. Zahradní jezírko. Romantické posezení u rybníku. Procházka lesem. Zahrada s květinami a dozrávajícím ovocem. Miska s cukrovím na terase… Co mají tato místa společného?

Ať chceme nebo ne, za společníka se k nám tady přidá také hmyz. Mouchy, komáři, vosy, mravenci, klíšťata. Někdy se dokonce nastěhují i do kuchyně či ložnice a chtějí se usadit.

Možná dáte na babské rady a věříte, že pojídání česneku, kvasnic nebo popíjení piva vám dodá do těla látky, které hmyz odpudí. Vězte, že tato kombinace jistý odpozující účinek má, působí však spíše na lidi ve vašem okolí…

Nebo berete hmyz jako součást přírody a jeho obtěžující bzučení, nepříjemné šimrání a svědivé pupínky po štípnutí prostě nějak vydržíte?

I přesto byste se měli mít před některým hmyzem na pozoru. Mohou být přenašeči různých, často nebezpečných, nemocí. Mezi nejznámější patří borelióza a encefalitida, kterými vás mohou nakazit klíšťata. A počet infikovaných klíšťat rok od roku roste. Při cestách do exotického zahraničí jsou zase rizikoví komáři přenášející malárii.

Chystáte se v létě na dovolenou do přírody? Nezapomeňte si přibalit jeden ze škály výrobků Repelent Predator.

Repelenty Predator bezpečně odpuzují komáry, klíšťata, mouchy, muchničky, ovády, tiplíky a další hmyz. Poskytnou bezpečnou a efektivní ochranu proti létajícímu i lezoucímu hmyzu.

Repelenty se silou Predatora

Jak se chránit? Naštěstí jsou zde účinné přípravky na odpuzení hmyzu - repelenty. Měly by patřit do standardní letní výbavy na dovolenou, pro pobyt u vody i na procházky lesem. A jak se v nabídce repelentů zorientovat?

Nejčastější účinnou složkou používanou v repelentech je DEET a pro jeho lepší spolehlivost by koncentrace DEET v přípravku měla být alespoň 10 %. Třeba repelent Predator a Predator Sensitive obsahují 16 % DEET a zaručují tak účinnost nejméně 6 hodin, Predator Forte 25 % DEET nejméně 8 hodin.

Pro děti a osoby s citlivou pokožkou je pak určený Predator Junior, který je založený na jiné účinné látce - IR3535 (v Junioru je v koncentraci 15%), navíc je s příměsí minerálních olejů, vitaminů, UV filtru a jemného parfému. Chrání tedy nejen před hmyzem, ale i před působením UV záření.

Testováno v extrémních podmínkách

Velmi zajímavý je Predator Outdoor Impregnace, který kromě DEET obsahuje také Permethrin. Je určený k impregnaci oděvů, obuvi, ale i stanů, spacáků a moskytiér a poskytuje efektivní ochranu proti hmyzu po dobu 28 dní. Přetrvá dokonce i po vyprání oděvu!

A na závěr speciální tip na zcela unikátní Predator 3D Tekutou moskytiéru. Díky účinným látkám PBO a Transfluthrinu likviduje klíšťata a komáry ve vnitřních i venkovních prostorách. Pokud tedy plánujete posezení na terase a nechcete být obtěžováni hmyzem, stačí kolem celé terasy na zem aplikovat tuto tekutou moskytiéru, která se postupně odpařuje a hmyz spolehlivě odpuzuje. Stejný efekt má i aplikace na rám okna. Chcete mít v teplé letní noci otevřené okno, ale o společnost komárů nestojíte? Jednoduše nastříkáte celý rám okna tekutou moskytiérou a ta komáry dovnitř prostě nepustí!

Chraňte sebe i své děti před klíšťaty, zajistěte si klid od hmyzu - to vše vám repelenty umožní.

ONLINE Repelenty PREDATOR