Máte problém se střevy a zažíváním? Máme řešení.

V laboratořích Jihočeského vědeckotechnického parku se vyrábí od roku 2017 Vitestin®, doplněk stravy, který je svým rozsahem a působením zcela výjimečnýPřírodním způsobem harmonizuje střeva (především sliznice tenkého a tlustého střeva) a sliznice celého zažívacího ústrojí a významně je podporuje v jejich normální přirozené funkci.

Vitestin - dávkování a způsob užívání

  • Denní dávka = 1 sklenička (390 ml)
  • Minimální délka trvání kúry = 6 - 15 dní
  • (v závislosti od charakteru a délky trvání zdravotních těžkostí)

Vitestin® je zapotřebí užívat každý den až do odeznění problémů. Poté je možné Vitestin® postupně vysazovat.

Dávku snižte z množství 1 x denně na 1 x za dva dny, následně pozvolna až na užívání 1 x za 14 dní a vašeho pocitu.

vitestin_traveniVětšinou je změna zdravotního stavu postupná den ode dne, ale může být i skoková, viz. recenze zákazníků.

Ze zkušenosti zákazníků víme, že v některých případech (u cca 5 % lidí) může dojít první 3 - 4 dny k mírnému zhoršení stavu (velmi řídká nebo střídavá stolice).

Běžná rychlá nebo pomalá činnost střev

  • se začne stabilizovat již po několika dnech užívání.​

Chronické nebo dlouhotrvající

  • v případě častého vyprazdňování střev v rychlých intervalech nebo naopak pomalé činnosti střev nebo střídajících se stavů a jiných střevních a zažívacích potížích dochází k průkaznému stabilizování normálních funkci po cca 10 - 30 dnech.

Dlouholeté, chronické a úporné odborně stanovené a přesně diagnostikované

  • dochází k prvním reakcím po cca 10 dnech. Pokud sledujete své laboratorní markery spojené s Vaší diagnózou (zejm.  kalprotektin), už první vyšetření po 30 dnech užívání by mělo potvrdit reakci na preparát na dle naměřených hodnot. K zásadnímu stanovení markerů stolice odborným vyšetřením doporučujeme přistoupit po cca 90 dnech užívání.

Vitestin® doporučujeme užívat při co nejprázdnějším zažívacím traktu. Tedy ráno, nalačno. Vitestin® popíjejte nejlépe v klidu a pomalu, třeba 5 - 15 minut. Někdo ho pije i na „ex“, zvláště pánové, když mají po ránu žízeň.

Nejlépe se konzumuje při pokojové teplotě. Nechte bylinné látky působit v trávicím traktu ales­poň 1 hodinu, tedy nejezte, ani nepijte, teprve poté se lehce nasnídejte.

Pokud je na Vás 1 sklenice po ránu příliš mnoho, vypijte ½ až ¾ sklenice a zbylou ½ až ¼ si dopijte odpoledne mezi 14 - 16 hodinou. Raději obědvejte co nejdříve, abyste tuto druhou část Vitestinu® užili také na co nejprázdnější zažívací trakt.

Po vypití Vitestinu® opět hodinu nejezte, ani nepijte, ať mohou všechny bylinné látky v klidu a bla­hodárně působit.

Při potížích horní poloviny zažívacího traktu, tedy od žaludku výše, můžete automaticky snížit dávku na polovinu. Druhou polovinu si nechte na další den nebo ji popíjejte během dne mimo jídla a pití. Vitestin® ničím nezapíjejte, ani s ním nezapíjejte jídlo, zbytečně byste snížili jeho účinek.