Zapojte se do únorové výzvy! Dejte s námi šanci suchému únoru

suchy_unor1V roce 2013 vstoupila do českého kalendáře nová tradice – Suchý únor, celý druhý měsíc bez kapky alkoholu. Tuto inovativní iniciativu zahájila Liga otevřených mužů (LOM) s původním záměrem zaměřit se na zdraví českých mužů, kteří konzumují alkohol třikrát více než celosvětový průměr. První ročník se zúčastnilo přibližně 100 mužů, ale v průběhu let se do této výzvy zapojily i ženy. Chcete-li se připojit k této zdravé výzvě, stačí se zaregistrovat na oficiálním webu, protože odmítnutí alkoholu může být uměním. Vaše účast tak podpoří více než 1 000 000 jednotlivců v Česku, kteří stojí na hraně rizikové konzumace. Zanechte na čas skleničky a objevte kouzlo Suchého února!

Suchý únor je nejen o vzdání se alkoholu, ale také o posunu myšlení a zvyků. Prožijte ho naplno – a místo vína nebo piva, zkuste nové chutě, objevte sílu bylin a přírody, a nezapomeňte si dopřát radosti zdravého života. Ať už se rozhodnete vyzkoušet speciální edici bylinného kalendáře Leros, speciálně pro tuto příležitost sestavenou, čím dál tím populárnější perlivou kombuchu, různé varianty ovocných a zeleninových šťáv plných vitamínů a autentických chutí nebo tento čas využijete k ozdravení svého těla a jater především, pomocí ostropestřce, věnujte se tomu s nadšením a otevřeným srdcem. Suchý Únor není jen výzvou, ale i šancí na nalezení nového já a vytvoření životního stylu plného energie a radosti.

29 dní, 29 bylinných šálků: Suchej únor s Lerosemsuchy_unor2

Jednou ze zajímavých cest, jak přistoupit k Suchému únoru, je pomocí bylinného kalendáře od Lerosu. Tento kalendář nabízí 29 unikátních bylinných čajů, které nejen osvěží chuťové buňky, ale také podpoří tělo v procesu očisty. Ale to není vše! Pod každým šálkem se skrývá QR kód, který vás provede nevídanými zákoutími zdraví, očisty těla, motivace a mnoha dalšími zajímavými tématy. Oblíbený bylinný kalendář na zeď, naplněný 29 aromatickými bylinnými čaji od Lerosu, není jen klasický kalendář; je to průvodce po cestě k lepšímu já. Každý šálek je nejen lahodným nápojem, ale také bránou k novým objevům a poznání.

Zdraví bez promile: Kombucha a ovocné šťávy Rabenhorst

Dalším klíčem k úspěšnému absolvování Suchého února jsou nealkoholické alternativy, které nabízí kombucha a ovocné a zeleninové šťávy. Kombucha, se svými probiotickými vlastnostmi, není jen chutnou náhražkou alkoholu, ale také podporuje trávení a zdraví střev. Ovocné a zeleninové šťávy pak dodávají tělu nezbytné vitamíny a minerály, které mohou být v Suchém únoru klíčové pro udržení vitality.

Kombucha je osvěžující nápoj, který vzniká fermentací slazeného čaje pomocí symbiózy kvasinek a bakterií, známé jako SCOBY (Symbiotic Culture Of Bacteria and Yeast). Tento nápoj se vyznačuje výraznou chutí, mírně kyselým profilem a jemnou štiplavostí. Kromě svého výborného chuťového zážitku nabízí kombucha i několik zdravotních benefitů. Obsahuje probiotika, která podporují zdraví střevní mikroflóry a posilují imunitní systém. Dále může působit detoxikačně, pomáhat při trávení a zlepšovat energetickou rovnováhu. Kombucha je také bohatá na antioxidanty, které chrání buňky před poškozením volnými radikály. Je oblíbenou volbou pro ty, kteří chtějí spojit osvěžující nápoj s prospěšnými účinky pro své zdraví.

Prémiové ovocné a zeleninové šťávy nabízí německá firma Rabenhorst, značka s tradicí dlouhou 120 let. V Rabenhorst se dodržuje tradice zpracovávat pouze ty nejkvalitnější suroviny s maximální péčí a veškerým možným úsilím. Vybírat můžete z lahodných jednodruhových šťáv jako jsou borůvková, ananasová, bezinková a mnoha dalších nebo můžete sáhnout po funkčních směsích pro zdravé kosti, nervovou soustavu nebo šťávu sestavenou podle Breussovi receptury. Pokud chcete využít suchý únor na maximu jako čas pro mentální i fyzickou očistu, doporučujeme vám 5 denní detoxikační kúru Rabenhorst. Během tohoto detoxikačního programu  se zbavíte zbytků potravy, které se nahromadily v kličkách střev, a to přirozeným způsobem. Tělo si vychutná zasloužený odpočinek od nezdravých stravovacích návyků a získá novou energii pro obnovený životní elán.

Ananasový nealkoholický koktejl s kombuchousuchy_unor3

Pokud si chcete namíchat něco dobrého a přitom zdravého máme pro vás jednoduchý recept :). Tento mocktail nejen probudí vaše chuťové buňky svěžestí ananasu, ale také má pikantní příchuť díky šumivé kombuše s nádechem zázvoru. Přidáte-li k tomu kapičku osvěžující limetky a přírodní sladkost medu, získáte nápoj, který nejen lahodí, ale také šetrně hydratuje a posiluje vaše tělo.

Budete potřebovat:

Postup:

  • V koktejlové sklenici nebo shakeru smíchejte ananasovou šťávu, kombuchu s příchutí zázvoru a čerstvou limetovou (citronovou) šťávu.
  • Přidejte lžičku medu a dobře promíchejte, dokud se med zcela nerozpustí.
  • Přidejte do sklenice několik ledových kostek.
  • Pomocí koktejlového sítka nebo jemného síta přelijte směs do připravené sklenice, aby se oddělily případné kousky ovoce nebo kůry.
  • Ozdobte nápoj plátky čerstvého ananasu a kouskem zázvoru. Můžete přidat také čerstvou mátu pro další osvěžení.
  • Podávejte okamžitě a užijte si osvěžující a zdravý mocktail plný tropických chutí!

Pomožte svému tělu: Ostropestřec je silný spojenec

Pro ty, kteří chtějí dát v tomto období svému tělu zvláštní péči a touží využít pauzy od alkoholu na sto procent, je vynikající volbou ostropestřec. Jeho unikátní složení, včetně silibininu a flavonoidů, podporuje regeneraci jaterních buněk a chrání je před toxickým zatížením. Užívání výtažků z ostropestřce může být klíčovým prvkem na cestě k celkové očistě a regeneraci těla.

Suchý únor by neměl být obdobím omezení a odříkání, kde si nemůžete dopřát ten „jeden doušek na radost“. Naopak, je to příležitost pro ozdravení těla a zároveň pro každodenní radost. Abychom toho dosáhli, je důležité si předem naplánovat, jaké aktivity a zážitky si užijeme místo posezení s oblíbeným drinkem v ruce. A až přijde konec suchého února, nezapomeňte si udělat malou rekapitulaci. Zhodnoťte, jak se cítíte, jaký pokrok jste dosáhli, a pozorujte změny jak fyzické, tak psychické. Uvidíte, že suchý únor není utrpením, ale cestou k celkovému zlepšení vašeho zdraví a životní pohody.