Opalování bez rizika: Užijte si léto s přírodním UV filtrem od NAFIGATE Cosmetics

Přestaňte si lámat hlavu s výběrem toho nejlepšího opalovacího přípravku. Česká firma NAFIGATE Cosmetics představuje unikátní opalovací emulzi, která vás ochrání bez pomoci chemie, nanočástic a bílé vrstvy na povrchu pokožky.

Organic Sunscreen je druhým zástupcem řady Věnováno Vám a Přírodě, která přichází s šetrnějšími variantami oblíbených kosmetických produktů.

Vývoj šetrných a stejně účinných produktů umožňuje přírodní polymer P3HB. Jde o zcela přírodní látku, která nevytváří odpad a nepředstavuje riziko pro lidské tělo. Mimo nové opalovací emulze je součástí sprchového peelingového mléka, ve kterém nahrazuje plastové mikročástice. 

Přírodní polymer P3HB lze použít i jako přírodní UV filtr. Po aplikaci zůstává na povrchu pokožky, ze které odráží škodlivé paprsky. 

Organic Sunscreen:

Výstřižek_top

Přírodní opalovací emulze neproniká do pokožky a jako chemické a některé minerální UV filtry. Díky tomu je vhodnou volbou nejen na opalování, ale i pro běžnou prevenci proti slunci.

Výstřižek2

Opalování s respektem k přírodě

Mnohé z dostupných variant opalovacích přípravků nepředstavují riziko pouze pro člověka, ale i pro naši planetu. Po opláchnutí se opalovací emulze dostávají do oceánů. Podle výzkumů jich ve vodě ročně skončí až 14 000 tun. Zejména chemické UV filtry ohrožují živočichy:

  • Ovlivňují genetický vývoj u savců.
  • Narušují imunitní systém korálových útesů a bělí je.
  • Ovlivňují produkci estrogenu u ryb a mění jejich pohlaví z mužského na ženské.

Přírodní polymer P3HB je biodegradibilní. To znamená, že se v přírodě rozloží na organické látky, které slouží jako potrava bakterií. Díky této funkce neohrožuje živočichy a neznečišťuje životní prostředí.

Unikátní UV filtr z Česka:

Přírodní Výstřižek3polymer P3HB a jeho vlastnosti zkoumali vědci z technické univerzity v Brně. Celý výzkum podpořil tým inovátorů z NAFIGATE Corporation. Technologie využívající schopnosti přírodního polymeru získala jméno a Hydal a kromě šetrného řešení problémů s plasty našla díky NAFIGATE Cosmetics uplatnění i v kosmetice.

Společně s laboratořemi Chemservis se tým NAFIGATE podíval na to, zda by šel přírodní polymer P3HB využít jako ochrana před slunečním zářením. Po několika testech, které sledované účinky látky povtrdily, šla první várka opalovací emulze do výroby.

Vy tak můžete vyzkoušet, jaké je to se opalovat v souladu s přírodou, bez obětování účinnosti, a přitom podpořit český výzkum. Vyberte si z ochranných faktorů mezi SPF 15 a 30 vaši oblíbenou variantu.