Chutný recept na Quinou s pestem

Ingredience pro přípravu Quinoy:

66-single-defaultPostup:

Quinou pořádně propláchneme horkou vodou (asi 3krát) a dáme vařit v poměru 1:1,75 do osolené teplé vody. Vaříme 15 minut v uzavřeném hrnci.

Sušená rajčata nakrájíme na menší kousky a dáme je na pánev na olivový olej restovat. Po chvíli restování přikápneme pár kapek sirupu z ječného sladu a tím dodáme rajčatům sladší chuť. Prosmažíme.

Poznámka:

Pokud máme sušená rajčata ztvrdlá (špatné skladování - otevřený sáček s rajčaty apod.), namočíme je přes noc do vody, a druhý den vodu scedíme. Budou krásně měkká.

Ingredience pro přípravu pesta:

Postup:

Do sekáčku dáme piniové oříšky, česnek, bazalku a olivový olej a mixujeme. Pak přidáme ještě parmazán a trochu soli a ještě promixujeme. Pesto je tímto hotové.

Poznámka:

Takhle hotové pesto, pokud hned nespotřebujeme, můžeme naplnit do sklenice a povrch zalít (asi 1cm) olivovým olejem a sklenici uzavřeme a uchováváme v lednici, vydrží asi 3-4 týdny.

Připravené pesto vmícháme do uvařené quinoy. Servírujeme na talíř a poklademe restovanými sušenými rajčaty a posypeme slunečnicovými semínky. Můžeme podávat jako přílohu, například k opečenému kuřecímu masu, nebo jen tak samotné.

Dobrou chuť!