Revoluce v zubní hygieně: SilverCare - stříbro pomůže pečovat o vaše zuby

Na péči o zdraví a vzhled chrupu existuje mnoho různých pohledů a přístupů, většina stomatologů se ale shoduje, že každodenní hygiena a péče o zuby a jejich zdraví by se měla stát naší denní rutinou již od nejútlejšího věku. Důležitá je především prevence. A proč je například banálnímu zubnímu kazu věnována taková pozornost? Toto chronické onemocnění totiž postihuje pět miliard lidí, což je téměř 80 % světové populace. Přestože v Evropě jeho výskyt v posledních třiceti letech poklesl, zůstává i nadále závažným zdravotním problémem. Nejvíce ohroženou skupinou jsou děti a mládež – téměř 60 % pětiletých dětí v Česku má zuby s kazem či plombou a u adolescentů ve věku 15 let je to více než 86 %.

I když dnes existuje řada produktů na dentální hygienu, základním kamenem správné péče o zuby zůstává stále kvalitní zubní kartáček. Ale i v oblasti těchto produktů každodenní potřeby dochází k neustálému vývoji. Samozřejmě doplněné o další produkty, jejichž spojením vzniká komplexní péče o dutinu ústní. Klasický kartáček, jak jej nyní známe, má štětiny upevněné v plastové hlavici, na kterém se během samotného čištění velmi snadno usadí škodlivé mikroorganismy, které obyčejná voda nezničí. Tyto nebezpečné bakterie tvoří v dutině ústní jednu z hlavních složek dentálního plaku a v průběhu času se rychle množí mezi štětinami běžného zubního kartáčku – vlhkost a pokojová teplota jsou pro ně ideálním prostředím. Tento stav je pak příčinou všech známých problémů v dutině ústní jako jsou zubní kaz, zánět dásní i parodontóza.

Společnost Piave nyní v této oblasti přichází s novou technologií a představila kartáček SilverCare, který využívá antibakteriální účinky stříbra - má totiž štětiny zasazeny do stříbrné hlavice. Při kontaktu s vodou čisté stříbro pokrývající hlavičku aktivuje přirozený a kontinuální antibakteriální proces. Bakterie, které vznikají při klasickém čištění obyčejným kartáčkem, tak zde nemají žádnou šanci se usadit. Další výhodou kartáčku řady SilverCare je také jeho delší životnost. Běžný zubní kartáček obvykle stomatologové doporučují měnit každé 3 – 4 týdny právě kvůli rostoucí kontaminaci škodlivými bakteriemi. Podle doložených výzkumů kartáček SilverCare vydrží mnohem déle, než váš současný, lze ho vyměnit až v případě, že má štětiny roztřepené - u někoho tedy klidně za 3 měsíce nebo i půl roku. Navíc jsou hlavice kartáčku SilverCare vyměnitelné.

Pořízením kvalitního nástroje pro čištění zubů docílíte snazší každodenní hygieny a především důkladnější péče, která se projeví ve zdravějším chrupu. Prevence je totiž levnější než případná léčba u zubaře, investice do vašeho zdraví se vyplatí!

Produkty SILVERCARE ONLINE