DOPRAVA ZDARMA! Stačí mít v košíku alespoň jeden produkt od Barny´s.

Zdraví z pohledu čínské medicíny - 2. díl: Prosinec a tlusté střevo

Prosinec se podle TČM nese ve znamení tlustého střeva a různých způsobů, jak posílit jeho funkce.

Tlusté střevo řídí v organismu přepravu „kalů“ a tělesných tekutin. Východní medicína ho vnímá jako důležitou součást imunitního systému. Pokud jeho energie není vyrovnaná, pak se tělo není schopno dostatečně zbavovat odpadních látek. To se může projevovat jako zácpa nebo naopak průjem, bolesti břicha, nadýmání, oslabení imunity, zhoršení kvality pleti (akné, ekzémy) i bolesti hlavy nebo nadměrná únava.

Párovým orgánem tlustého střeva jsou plíce, a proto se nedostatečná průchodnost střev může projevit i pocitem dušnosti nebo kašlem.

Pokud chcete střevům pomoci, aby pracovala co nejlépe, naučte se nelpět na negativních emocích a starých křivdách, snažte se co nejvíce žít v současnosti. Dopřejte svému tělu dostatek pohybu, zhluboka dýchejte a dodržujte pitný režim.

Do stravy zařaďte dostatek vlákniny, omezte sladkosti a mléčné výrobky, v případě zácpy snižte konzumaci masa. Pokud budete navyšovat množství zeleniny a na její vyšší konzumaci vaše tělo není zvyklé, bude zpočátku vhodnější lehce dušená nebo fermentovaná než syrová. Pomůže i zahřívací koření jako zázvor a skořice. Vaše střeva také uvítají pomoc probiotik a prebiotik.

Z bylinek je vhodný fenykl, kmín, heřmánek, čubet, aloe vera, ostružina nebo čekanka. Dalšími účinnými pomocníky jsou ajurvédská směs Triphala, či křemelina.

Pro aromaterapii použijeme fenyklový a heřmánkový olej.

NÁŠ TIP: vyzkoušejte bylinný nápoj Vitestin jehož máme v sortimentu již několik let a můžeme jej na základě recenzí zákazníků s klidným srdcem dále doporučovat. Více o Vitestinu a jeho užívání najdete v článku na blogu.

Vybrané zkušenosti s Vitetinem:

"Nevěřím nabízeným produktům,obvzláště pak těm,pro mne hodně drahým.Po letech problémů s denodenními průjmy jsem se přesto ohodlala k nákupu.Již po 6 sklenicích jsem už měsíc bez problémů.Účinek je až neuvěřitelný."

"S účinkem jsem velmi spokojena-užívala jsem na zánět tlusteho střeva .Vybrala jsem celkem s přestávkou jednoho měsíce 20 sklenic a všechno se dalo do pořádku.Velmi děkuji"

"Po dvou letech trápení mi lékaři diagnostikovali ulcerózní kolitidu. Po prvních 5 dnech užívání Vitestinu ustoupila většina problémů. Vitestin jsem dále užíval skoro půl roku. Dnes jsem se cítím zdravý, spokojený a nevím, co je to problém se střevy."