Objevte Adventní kalendář!

Adventní doba je časem radostného očekávání. Především pro děti, které nedočkavě počítají každý den do příchodu Ježíška. Pro ty, kteří si chtějí tento kouzelný čas zpříjemnit, připravil SONNENTOR Adventní kalendář. Najdete v ní 24 různých druhů čajů v nálevových sáčcích, ukrytých do jednoho balení. Kompozice těch nejoblíbenějších ovocných, bylinných, zelených, černých čajů a čajů s kořením, vám každý den připraví malé překvapení plné chutí a vůní.

Tradice a ruční práce

SONNENTOR si uvědomuje hodnotu ruční práce a tradice. A právě o těchto hodnotách se můžete přesvědčit při výrobě Adventního kalendáře, kdy je využíván velký podíl ruční práce. Jednotlivé sáčky jsou pečlivě skládány šikovnými zaměstnanci do krabiček, tak aby byly pěkně seřazeny od 1 do 24. Nenahraditelná ruční kompletace těchto výrobků umožnuje SONNENTORU ročně zaměstnávat o 12 pracovníků více, a také zajišťuje tu nejvyšší kvalitu, protože žádný stroj nemůže nahradit lidské oko.

Nechte se inspirovat Adventním kalendářem, jako vhodným a originálním dárkem, kterým uděláte radost nejen sobě, ale i svým blízkým. Každý den se tak můžete těšit na malé překvapení v podobě různých lahodných čajových směsí.

Adventní Kalendář - nechte se unést našim Adventním kalendářem s 24 vybranými biočaji pro kouzelné chvíle adventu!

Vánoce začínají v nás samotných. Adventní kalendář od SONNENTORU ve vánočním kabátku vám pomůže započít tuto rozjímavou cestu. Díky milému rozkládacímu balení a básničkám na přebalech může být SONNENTOR Adventní kalendář hezkým dárkem pro přátele a blízké. Že nevíte, kterému čaji dávají přednost? Dejte jim jich rovnou 24, určitě si mezi nimi najdou svůj oblíbený. Ať už bylinný, ovocný, kořeněný, černý nebo s kurkumou, v této krabičce najdete zástupce z celého sortimentu SONNENTOR.

Malý příběh velkého adventního kalendáře

V dnešní době už je v době adventu neodmyslitelný. Adventní kalendář ale přitom vznikl v té podobě jak jej známe dnes teprve kolem roku 1920. Ten původní bychom ovšem mohli najít již v období 19. století. Tehdy bylo v prosinci v evangelicky věřících rodinách postupně věšeno na zeď 24 obrázků.

Jednodušší byla varianta, kdy se na zeď nebo dveře namalovalo křídou 24 čárek a děti každý den jednu čárku umazaly. Nebo byla do jesliček pokládána stébla slámy, pro každý den jedno až do štědrého dne. Další formou byly vánoční hodiny nebo adventní svíce, která byla každý den zapálena tak dlouho až do vyhoření vosku k další značce.

První tištěný adventní kalendář byl složen z archů s 24 obrázky k vystřižení a z papírového kartonu s 24 poly k nalepení. Každý den v době adventu směli děti vystřihnout jeden z barevných obrázků a nalepit jej do volného pole. V roce 1908 byl vytištěn tento první, i když ještě neotevírací adventní kalendář.

Zhruba od roku 1920 se objevily první adventní kalendáře s otevíracími okýnky, tak jak je známe nyní. Za druhé světové války byl velký nedostatek papíru a tak vznikl zákaz vyrábět obrázkové kalendáře, slávy adventního kalendáře byl konec. Teprve v poválečném období mohl adventní kalendář navázat na svůj úspěch. Již v roce 1958 vznikl první, čokoládou naplněný, adventní kalendář. 

Čajový adventní kalendář od SONNENTORU od roku 2002 každoročně těší děti a dospělé od Evropy až po vzdálené Japonsko. 

Produkt SONNENTOR Adventní kalendář naleznete v naší nabídce.

Pro pravé kulinářské umělce máme připravenou také speciální variantu SONNENTOR Adventního kalendáře koření jedním druhem koření nebo směsi koření na každý adventní den. Můžete tak společně vařit, experimentovat, ochutnávat... zkrátka udělat si čas jeden na druhého a přitom procestovat kus světa.