Štípe vás oční krém? Zjistěte, co se děje s vaší pleti po aplikaci

Znáte to? Po koupi nového krému se nemůžete dočkat první aplikace. Večer, kdy si pečlivě vyčistíte pleť poprvé zkusíte, ale po chvilce vás začnou pálit a štípat oči! Co teď? Hned krém zavrhnout nebo mu dát šanci ? Zjistíte dále v našem článku.

Ženy od krémů očekávají v dnešní době hodně prospěšných účinků a výrobci tak na sebe berou velký závazek. Ženy především očekávají:

  • vyhlazení vrásek
  • potlačení tvorby viditelných žilek
  • zmírnění kruhů pod očima
  • velmi šetrnou péči o jemnou kůži kolem očí

clanek1Tomu musí odpovídat i složení očního krému. Proto obsahuje vyšší množství živin, látky boující proti vráskám i složky posilují kůži kolem očí.

Oproti klasickému pleťovému krému se navíc oční krémy obvykle nerozdělují podle různých typů pleti – kolem očí totiž mají všichni jemnou a velmi tenkou kůži, která potřebuje speciální péči.

Proč někdy oční krém štípe?

Kvůli svému charakteristickému složení může oční krém NAFIGATE HydraLift Complex štípat. Způsobuje to například:

  • Výtažek ze sladkovodní řasy Chlorelly - obsahuje velké množství antioxidantů, aminokyselin, minerálů a proteinů. Ovlivňuje v pokožce biochemické procesy.
  • Hexamidine diisethionate - má antibakteriální účinky, ovlivňuje procesy v epiderms a posiluje funkci kožní bariéry.

Oční krém obsahuje třeba i Reforcyl nebo Liftonin Express, které mohou způsobovat štípání.

„Řiďte se svým instinktem. Důležité je, abyste se cítila dobře a oční krém vám opravdu pomáhal účinně pečovat o jemnou pleť v okolí očí. V produktech NAFIGATE se opravdu nemusíte bát špatných látek.”

Žofie Trpělková, farmaceutka NAFIGAT

Jak dlouho dávat očnímu krému šanci ?

clanek2Oční krém je doslova nabitý účinnými látkami, které působí na vaší pleť. Intenzivní testování by mělo trvat přibližně týden. Pokud vás krém po sedmi dnech zkoušení silně štípe, odložte jej a už ho na oční okolí neaplikujte.

Většinu žen krém neštípe vůbec a některé jen trochu. Někdy klientky popisují, že cítí mírné štípání chvilku po nanesení a poté se pokožka zklidní. Takovou reakci můžete snadno zmírnit tenčí vrstvou krému.

Roli totiž hraje množství aplikovaného krému. Tenká vrstva očního krému naprosto stačí, protože je koncentrovaný a bohatý na aktivní látky.

Určitě jste si také všimli, že oční krém se obvykle prodává v mnohem menší lahvičce než klasický pleťový krém. Není to pro nic za nic – menší balení signalizuje, že je vhodné aplikovat jen velmi malé množství.

Že používáte správné množství očního krému, si ověříte podle toho, že vám vydrží přibližně stejně dlouho jako denní krém – nebo dokonce i o něco déle. Takže i v malém balení vám oční krém vydrží dlouho.

„Oční krémy mě často štípou. Veronika z NAFIGATE mi poradila, ať si dávám krému méně, a zabralo to. Teď testuji nový oční krém NAFIGATE a zatím žádné štípání, tak jsem spokojená.”

Testerka Eva Nováčková

Produkty značky Nafigate naleznete na našem eshopu.