Goji jako elixír mládí

Jeden z největších pokladů tradiční čínské medicíny na čtyři? G-o-j-i. Čtěte godži nebo říkejte jednoduše kustovnice. Funguje jako nakopávač imunity, pomáhá ke kvalitnějšímu spánku a navíc funguje jako malý stroj času pro vaši pleť. Tím zpětným směrem :-). 

Tradiční čínská medicína používá GOJI jako elixír mládí, dlouhověkosti, zdraví a krásy již cca 5 000 let. Díky široké koncentraci velmi prospěšných vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších účinných látek věří, že pravidelnou konzumací GOJI lze předejít předčasnému stárnutí. Zároveň také věří, že se mohou pomocí GOJI vyhnout civilizačním nemocem a dalším nepříjemným zdravotním potíží.

goji_tabulkaV oblastech himalájského podhůří, kde je GOJI běžnou součástí každodenního jídelníčku nacházíme obyvatelstvo, které se dožívá jednoho z nejvyšších průměrných věků na Zemi. To samo o sobě potvrzuje, že toto ovoce má vynikající účinky. Ocenění nejprospěšnějšího ovoce světa navíc potvrdilo GOJI i mnoho vědeckých studií z celého světa.

Výjimečnost GOJI spočívá zejména v široké škále vitaminů a zdraví prospěšných látek, které jsou v jejích plodech hojně zastoupeny.  Obsahuje například vitaminy B (B1, B2, B3 a B6), C, E, A, aminokyseliny, karotenoidy, bílkoviny a minerály – vápník, hořčík, draslík a železo. Díky svému jedinečnému složení tak přispívá zejména k normální funkci imunitního systému, nervové soustavy, trávicích enzymů nebo udržení normálního stavu sliznic, pokožky a zraku. Dále je využívána při řešení nejrůznějších kožních problémů, nespavosti, ale i pro svou schopnost čištění krve, snižování krevního tlaku a k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.

Unikátnost tohoto přírodního daru rovněž spočívá i v nadměrném množství obsažených antioxidantů, které jsou známé především pro svou schopnost pohlcovat v těle volné radikály vznikající při tzv. oxidačním stresu, který ve svém důsledku způsobuje poškozování tělesných struktur a může vést až k onkologickým onemocněním. Tato schopnost se vyjadřuje pomocí jednotky ORAC (oxygen radical absorbance capacity), která u GOJI dosahuje hodnoty téměř 60 000, což je závratně více než kolik obsahují běžně známé zdraví prospěšné potraviny (viz. tabulka).

Pravidelnou konzumací kustovnice čínské lze dostatečně pokrýt denní dávku látek potřebných pro kvalitní život každého z nás. Pravidelným užíváním lze navíc plně těžit z veškerých jejích hodnot a zajistit tak tělu zdroj nezbytných živin pro správnou funkci organismu.

Hlavní benefity Goji:

  1. Imunita: Kustovnice je nadopovaná velkým množstvím antioxidantů, které pomáhají zpomalovat stárnutí organismu. Najdete v něm až 50krát více vitamínu C, než má jeden pomeranč, a také spoustu karotenoidů. Ty vám kromě antioxidační ochrany pomáhají s přirozeným zabarvením pokožky pěkně do bronzova. Fajn benefit hlavně v letní sezóně.
  2. Spánek: Kustovnice obsahuje melatonin, který pomáhá ke zlepšení kvality spánku a regulaci denních biorytmů. Vaše tělo ho povětšinou produkuje přirozeně v reakci na tmu, někdy je ale potřeba mu trochu pomoct. Třeba panákem goji.
  3. Krása: Goji se říká „plod dlouhověkosti“ nebo také „ovoce nesmrtelnosti“. V tom druhém případě si čínská medicína trochu zapřeháněla, pravdou ale je, že v sobě goji obsahuje nálož vitamínu C, který podporuje vaši vlastní tvorbu kolagenu. Jednoduše řečeno: Pomůže vám k vypnutější a vyplněnější pleti.

Porovnání senzorické hodnoty džusů:

Již na první pohled je zřejmé, že 100% Himalyo džus nevzniká, na rozdíl od většiny ostatních džusů, smícháním koncentrátu s vodou. Jedinečná konzistence, barva a chuť 100% Himalyo džusů je jasným důkazem, že nabízíme šťávu v její nezměněné přírodní formě.

porovnani

 Šťávy z kustovnice čínské a mnoho dalších produktů od značky Himalyo naleznete zde. Kromě šťávy goji najdete i v podobě sušených plodů.