Maminky milují dětské eko pleny Bambo Nature! Ptáš se proč?

My ve společnosti Bambo Nature jsme přesvědčeni, že je nadmíru důležité, aby všichni znali složení našich výrobků. Naše kvalitní ekopleny Bambo Nature jsou hypoalergenní a veškeré použité suroviny jsou schváleny Radou Food and Drug Administration – společnost schvalující potraviny, potravinové doplňky a dětskou kosmetiku.

Společnost Abena tímto prohlašuje, že při výrobě výrobku dětských plenkových kalhotek Bambo Nature nebyly použity žádné známé látky klasifikované jako karcinogenní, mutagenní, škodlivé, způsobující alergie, lokálně dráždivé a senzibilizující.

Kromě tohoto prohlášení, společnost Abena úspěšně prošla nezávislými testy ProDERM a testy dánské společnosti Asthma and Allergy, které potvrzují, že výrobky Bambo Nature představují nejmenší možné riziko vzniku alergií a podráždění pokožky.

Na našich stránkách proto také najdete seznam všech použitých látek při výrobě dětských plenek Bambo Nature a to ve složce – Složení výrobků
Bambo Nature neobsahují parfémy, pleťové vody a deodoranty. Žádné ftaláty, (MBT, DBT, TBT), těžké kovy, Cl (chlór), HCHO (formaldehyd), kalafunu, azo-barviva, PVC, látky známé jako škodlivé pro zdraví nebo životní prostředí, tzv. alergeny, látky klasifikované jako místně dráždivé, senzibilizující, karcinogenní nebo mutagenní účinky nebyly přidány při výrobě surovin nebo při samotné výrobě konečného výrobku. Ani jedné z látek uvedených na SVHC (REACH článek 33 (2)), není při výrobě použita více než 0,1%. Jedná se o seznam látek vzbuzujících mimořádné obavy, vydaný Evropskou Unií. 

Pleny Bambo Nature dále neobsahují parfémy, pohlcovače zápachu nebo mléko / hydratační krém, aby se předešlo alergickým reakcím. Důvodem je, že tyto krémy mohou obsahovat alergizující látky, které byly pouze přidány, aby se zabránilo zápachu. Alergie jsou rostoucím problémem pro děti i dospělé. Kromě toho děti mají citlivou pokožku, takže pokud se rozhodnete pro ekopleny Bambo Nature, rozhodnete se chránit pokožku Vašeho dítěte.

Dermatologické testy

Abena nese odpovědnost za to, že výrobky jsou bezpečné pro uživatele. Spolupracují s dodavateli surovin na surovinové obsahu, a všichni jejich dodavatelé podepsali prohlášení, že suroviny neobsahují zakázané látky. Kromě toho, Abena nechává pravidelně své výrobky testovat v nezávislém německém institutu, proDERM (Institut pro aplikovaný Dermatologický výzkum s ATC GmbH (Applied Tox-Consult) s výsledkem "DOBRÝ".

Astma a alergie politiky

Deklarovat produkt, pro astma a alergie Dánsko požaduje, aby výrobek představuje nejmenší riziko vzniku alergie, ekzémy nebo kožní podráždění pro uživatele. Dánský institut hodnotí všechny složky surovin ve výrobku velmi důkladně. Jsou-li schváleny všechny složky, hodnotí výrobek sám o sobě. Pokud jsou všechny hodnocení produktu pozitivní, výrobek může nést logo a text: "Potvrzeno ve spolupráci se společností Asthma and Allergy Denmark"

BAMBO NATURE ONLINE