Proč není šetrná kosmetika NAFIGATE Cosmetics v obalech z bioplastu?

Po uvedení sprchového mléka s přírodním polymerem P3HB se někteří zákazníci ptali, proč není jeho lahev z bioplastu. NAFIGATE Cosmetics nabízí své přípravky v balení ze zcela recyklovatelného polyetylénu. Vědci se totiž shodují, že bioplasty zatím přinášejí více problémů než výhod.

Problém s bioplasty:

Když si řekneme „bioplast“, nejspíše si představíme druh materiálu, který se dokáže rozložit kdekoliv v přírodě. A měli bychom pravdu.

Většina bioplastů se v přírodě opravdu rozloží. To mu ale může trvat i desítky let. Abychom docílili jejich rychlého a šetrného rozkladu, musíme je ukládat na speciální komposty. Ty se však v České republice zatím běžně nevyskytují a proto je správná recyklace bioplastů komplikovaná.

cocoPeelingové sprchové mléko obsahuje přírodní polymer P3HB, který se po očištění pokožky rozpustí ve vodě. Jeho lahev je vyrobena ze zcela recyklovatelného polyetylénu, který po očištění a vhození do správného kontejneru opět využijeme.

Žluté kontejnery bioplastům nepomohou:

Bioplasty si žádají speciální zacházení. Pokud jim ho neposkytneme, mohou způsobit několik problémů:

  • Během třídění se špatně rozpoznávají.
  • Pokud se smísí s běžnými plasty, znehodnotí je a nemohou být znovu využity.
  • Jejich dotřídění je příliš nákladné a ohrožuje zabudovaný recyklační systém.

Podobný problém představuje poučení veřejnosti o komplikovaném zacházení s odpady z bioplastů. Vhodnější variantou jsou proto zatím recyklovatelné plasty, se kterými si současné odpadní systémy poradí.

NAFIGATE volí ověřený přírodní polymer P3HB

Narozdíl od bioplastů se vědci o výhodách a šetrnosti přírodního polymeru P3HB shodují. Proto ho můžete najít ve sprchovém mléce Coconut Peeling Milk, kde nahrazuje běžně nerozložitelné plastové částice, které čistí pokožku.

Coconut Peeling Milk obsahuje přírodní polymer P3HB ve formě bílých lupínků, které šetrně čistí pleť a po smytí neškodí přírodě ani lidem.

ggBěžné peelingové produkty odstraňují odumřelé kožní buňky pomocí mikroplastů, které po smytí pronikají vodními čističkami. Poté končí ve vodě včetně pitné a tak:

  • znečišťují povrchové vody,
  • škodí zvířatům
  • a dostávají se do lidského těla.

Částečky přírodního polymeru P3HB čistí pleť stejně účinně jako plastové částice. Narozdíl od nich se však ve vodě zcela rozloží a tak neznečišťují životní prostředí.

Coconut Peeling Milk je prvním zástupcem řady „Věnováno Vám a Přírodě“, která si klade za úkol představovat šetrnější varianty stávajících produktů se stejnými účinky

Celková nabídka Nafigate Cosmetics na našem eshopu.