Pár rad pro silnější imunitu

Podzim klepe na dveře a s ním přichází i období plné viróz a bacilů. Snadno se potom stane, že člověk lehne do postele s chřipkou nebo nachlazením. S nástupem školního roku přichází více povinností a tím pádem i starostí. Na naše tělo jsou každý den kladeny velké nároky a abychom vše mohli zvládat, musíme být především zdraví. Jenže jak my rádi říkáme: „jak se do těla volá, tak se z těla ozývá".  V náročných obdobích, jako je například podzim, je proto důležité, abychom se o sebe a své zdraví starali, jak nejlépe umíme. Sepsali jsme pro vás pár osvědčených rad a typů, které nám pomáhají utužovat zdraví.

Kvalitní a vyvážená strava

Velká část našich imunitních buněk se nachází právě ve střevech, proto bychom měli dbát na skladbu našeho jídelníčku. Vybírejte přirozené potraviny (rýže, brambory, maso, ryby, vejce, mléčné výrobky,..), oproti těm průmyslově zpracovaným a dbejte na dostatečný příjem zeleniny a ovoce. Pravidelně do jídelníčku nezapomínejte zařazovat potraviny, které jsou bohaté na probiotika, jako je například kefír, kombucha, kysané zelí, kimchi a mnoho dalšího. A v neposlední řadě nikdy nezapomínejte ani na pravidelnou konzumaci vývarů! Ten umí zdraví upevnit a v nemoci vás rychleji postaví na nohy, naše babičky zkrátka věděly. 

Otužování

Studená sprcha po ráno s sebou nese řadu benefitů, jako například podporu imunity, lepší snášení stresových situací, obnovení tvorby hnědého tuku a mnoho dalšího. Zkuste každé ráno zařadit studenou sprchu do své rutiny, ale pozor začněte pomalu a pozvolna.

Spánek 

Často opomíjený, ale přesto obrovsky důležitý. Kvalitní spánek je alfou a omegou pevného zdraví. Denně spěte minimálně 7,5 až 9 hodin. V ideálním případě choďte spát a vstávejte v přibližně stejnou dobu a nezapomínejte na spánkovou hygienu. Pomocníci pro lepší spánek

Odpočinek a regenerace 

Jestliže se necítíte ve své kůži, dopřejte si odpočinek. Namísto návštěvy fitka můžete zajít třeba na masáž, tělo vám za to poděkuje. 

Aby toho nebylo málo, zde je pár pomocníčků pro lepší imunitu: