Recept na zdravý podzim: dostatek vitaminu C

Léto se s námi rozloučilo a vystřídal ho podzim, který s sebou přináší ochlazení a méně slunce i světla, což má často za následek únavu a vyčerpání. To, co nesvědčí nám lidem, naopak prospívá virům. Abychom se před nimi ubránili, potřebujeme nějaký osvědčený a hlavně fyziologický prostředek. Dostatek vitaminu C!

Proč? Vitamin C má prokázaný silný antivirový účinek. Kromě toho se vyznačuje silným antioxidačním účinkem, díky němuž chrání imunitní, nervové, svalové, střevní, plicní a jaterní buňky, a zároveň odvádí z těla různé toxické látky. Odpovídá také za tvorbu kolagenu, který je důležitý pro hojení a pevnost tkání, a pro vstřebávání železa z potravin. A musí být každý den suplementován, jelikož člověk si ho neumí syntetizovat, i když ho fyziologicky potřebuje pro fungování řady biochemických reakcí.

Není ovšem vitamin C jako vitamin C. Jak a kolik ho naše tělo dokáže využít ve svůj prospěch, hodně záleží na jeho zpracování. Vůbec nejlépe se do těla vstřebává  lipozomální formou.

Máme jeden tip: Lipo C Askor Forte. Originalita tohoto přípravku je založena na unikátní směsi s chráněným názvem RosaCeLip-LD, která obsahuje vitamin C s lipozomálním vstřebáváním v harmonické kombinaci s extraktem šípku a bioflavonoidy. To vše zabaleno v průhledné rostlinné kapsli. Každá z nich v sobě ukrývá 500 miligramů neboli půl gramu vitaminu C a po deseti miligramech bioflavonoidů z citrusových plodů a extraktu ze šípku, které umocňují efekt vitaminu C.

A to není všechno. V každém balení přípravku z řady Lipo C Askor navíc najdete testovací proužky Uro C Kontrol, které vám pomůžou během chvíle zjistit, kolik vitaminu C vaše tělo zrovna potřebuje k tomu, aby fungovalo co nejlépe. Pro správné vyhodnocení doporučujeme výsledky konzultovat s lékařem nebo lékárníkem.

Pro posílení imunity u dětí je skvělým prostředkem Lipo C Askor Junior který čeští a američtí vědci vyvinuli speciálně pro děti od tří do šesti let. Kromě toho, že tento tekutý přípravek skvěle plní svou posilující úlohu, bude vašim dětem určitě také chutnat. Kromě vitaminu C s lipozomálním vstřebáváním, které je velmi účinné, obsahuje totiž také citrusové bioflavonoidy, výtažek z plodu šípkové růže a koncentrát jablečné šťavy. Více o tomto výrobku najdete v článku Nepostradatelné vybavení do školky: Vitamin C na našem blogu.

Produkty řady Lipo C Askor najdete v naší nabídce.

dospělí podzim