DOPRAVA ZDARMA! Stačí mít v košíku alespoň jeden produkt od Barny´s.

Zelený poklad z Japonska: Jak matcha podporuje koncentraci a učení

Během přechodu z jara na léto se studenti na vysokých školách připravují na zkoušky, zatímco maturanti čelí zkoušce dospělosti a přijímacím zkouškám na vysokou školu. V této náročné době často chybí potřebná energie a soustředění. V takové situaci může pomoci jemně mletý japonský zelený čaj matcha. Tento čaj je bohatý na antioxidanty, dodává energii, zlepšuje soustředění a náladu a účinkuje až šest hodin.

Lehce a s úsměvem

Tradiční japonský matcha byl oblíbený mezi buddhistickými mnichy a samuraji. Mnichové ocenili jeho schopnost vyvolat pocit intenzivního soustředění, zatímco samurajové ho milovali pro jeho schopnost uklidnit mysl, což bylo důležité jak při rozhodování, tak v boji. V minulosti byl matcha oblíbený i mezi japonskými císaři.

Dnes jsou studenti hlavními příznivci účinků čaje matcha. Stejně jako v minulosti, matcha stále pomáhá s koncentrací a klidem mysli. Už jeden šálek matcha zlepšuje soustředění, uklidňuje tělo a osvěžuje mysl. Navíc matcha zlepšuje náladu a snižuje fyzický i psychický stres.

Lepší než energeťák

matcha-kavaMatcha poskytuje dlouhotrvající a vyrovnanou dávku energie, což je lepší než káva nebo energetické nápoje, které často způsobují nežádoucí vedlejší účinky jako pocení, nervozitu, bušení srdce a třes rukou. Kofein v matcha působí postupně po dobu 3-6 hodin, což umožňuje až šest hodin intenzivního soustředění a energie pro učení.

Matcha je také zdravější alternativou k energetickým nápojům, které často obsahují cukr a další přísady.

Matchu lze připravit různými způsoby - jako studený nápoj s vodou, šťávou nebo sirupem, nebo jako horký nápoj s medem nebo zázvorem. Lze ji také přidat do jogurtu, kaší nebo müsli. Kreativitě se meze nekladou.

Při výběru matcha můžete vybírat mezi různými variantami. Naše základní řada Harmony je vhodná pro míchání s různými přísadami. Premium je jemnější a lépe se pije samotné. Má také vyšší obsah antioxidantů a poskytuje ještě intenzivnější soustředění a energii. Imperial je mezi Harmony a Premium a hodí se jak samotný, tak s přísadami. Bio Matcha Tea Latte je směs sušeného mléka, třtinového cukru a matcha, která je vhodná pro začátečníky.

Jako skvělá svačinka nebo rychlá snídaně poslouží Bio Matcha Tea shake s meruňkou, banánem, mangem nebo jahodou. Shaky totiž skvěle zasytí, jsou hned připravené a úžasně chutnají!