Zelený poklad z Japonska: Jak matcha podporuje koncentraci a učení

Během přechodu z jara na léto se studenti na vysokých školách připravují na zkoušky, zatímco maturanti čelí zkoušce dospělosti a přijímacím zkouškám na vysokou školu. V této náročné době často chybí potřebná energie a soustředění. V takové situaci může pomoci jemně mletý japonský zelený čaj matcha. Tento čaj je bohatý na antioxidanty, dodává energii, zlepšuje soustředění a náladu a účinkuje až šest hodin.

Lehce a s úsměvem

Tradiční japonský matcha byl oblíbený mezi buddhistickými mnichy a samuraji. Mnichové ocenili jeho schopnost vyvolat pocit intenzivního soustředění, zatímco samurajové ho milovali pro jeho schopnost uklidnit mysl, což bylo důležité jak při rozhodování, tak v boji. V minulosti byl matcha oblíbený i mezi japonskými císaři.

Dnes jsou studenti hlavními příznivci účinků čaje matcha. Stejně jako v minulosti, matcha stále pomáhá s koncentrací a klidem mysli. Už jeden šálek matcha zlepšuje soustředění, uklidňuje tělo a osvěžuje mysl. Navíc matcha zlepšuje náladu a snižuje fyzický i psychický stres.

Lepší než energeťák a káva

matcha-kavaMatcha poskytuje dlouhotrvající a vyrovnanou dávku energie, což je lepší než káva nebo energetické nápoje, které často způsobují nežádoucí vedlejší účinky jako pocení, nervozitu, bušení srdce a třes rukou. Matcha obsahuje teofylinčajovou formu kofeinu, který se uvolňuje postupně po dobu 3-6 hodin, což umožňuje až šest hodin intenzivního soustředění a energie pro učení.

Matcha je také zdravější alternativou k energetickým nápojům a kávě, které často obsahují cukr a další přísady.

Výměna matcha za kávu může být velmi přínosná. Kofein obsažený v kávě nebo třeba sycených nápojích má velmi rychlý nástup, ale i stejně rychlý pokles.

Klasický kofein často vyvolává:

  • nervozitu,
  • bušení srdce,
  • nesoustředěnost.

Teofylin v matcha tyto vedlejší účinky nemá a je tak ohleduplnější k lidskému organismu. 

Matchu lze připravit různými způsoby - jako studený nápoj s vodou, šťávou nebo sirupem, nebo jako horký nápoj s medem nebo zázvorem. Lze ji také přidat do jogurtu, kaší nebo müsli. Kreativitě se meze nekladou.

Při výběru matcha můžete vybírat mezi různými variantami. Naše základní řada Harmony je vhodná pro míchání s různými přísadami. Premium je jemnější a lépe se pije samotné. Má také vyšší obsah antioxidantů a poskytuje ještě intenzivnější soustředění a energii. Imperial je mezi Harmony a Premium a hodí se jak samotný, tak s přísadami. Bio Matcha Tea Latte je směs sušeného mléka, třtinového cukru a matcha, která je vhodná pro začátečníky.

Jako skvělá svačinka nebo rychlá snídaně poslouží Bio Matcha Tea shake s meruňkou, banánem, mangem nebo jahodou. Shaky totiž skvěle zasytí, jsou hned připravené a úžasně chutnají!

Jaký je rozdíl mezi BIO Matcha Tea Imperial, Harmony a Premium?

h-i-p_srovnani

  • Bio Matcha Tea Harmony je produkt pro každodenní popíjení. Má silnou chuť a je skvěle se hodí k dochucování nebo i jako přísada do potravin. Pochází z oblasti, kde se matcha pěstuje relativně krátce a listy pro jeho výrobu se sbírají pomocí strojů.
  • Bio Matcha Tea Premium se hodí pro zvláštní příležitosti. Je to produkt jemnější chuti, který doporučujeme pít čistý a rozhodně se nehodí jako ingredience do potravin. Premium se pěstuje v oblasti, kde matcha roste už několik staletí a sbírá se výhradně ručně.
  • Bio Matcha Tea Imperial se nachází na pomezí Harmony a Premium. Má jemnější chuť než Harmony, ale přitom je výraznější a zemitější než Premium. Hodí se jak pro dochucování, tak pro pití ve své přirozené podobě, při jeho šejkování vzniká podobná pěna jako u Premium, ale pěstuje se ve stejné oblasti, jako Harmony.